Skocz do zawartości

regulatory napiecia w XJ 600 , różne roczniki


RudyXJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem , spalił mi sie regulator napiecia i chce kupić nowy , znalazłem w necie taką oferte : http://www.olekmotocykle.pl/index.php?site...idK=155&idP=166 i teraz pytanie czy to bedzie pasować rónież do mojej XJ 600 która jest z roku 1989 a nie 90-91 , bardzo prosze o pomoc bo koniecznie chciałbym mieć sprawne moto na ten weekend :) A moze ktoś z was wie gdzie moge niedrogo dostać regulatory napiec ?? Zgóry dzięki :) , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem , ale regulator jest identyczny jak na foto , zadzwoniłem , podałem nr. starego regulatora (3KW-H1960-03) , powiedziałem , ze mam alternator na wale (juz na wale a nie za cylindrami) i powiedzieli mi ze to takie coś jak mój wiec zamówiłem , w innym miejscu oferowali mi tez jakis uniwersalny za 300zł to podziekowałem , bo tu mam za 190 zł z przesyłką i najprawdopodobniej juz jutro bede go miał. Ale wielkie dzięki Piotrze za zainteresowanie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli powinno pasować? jutro mam dostać ten reg. wiec zamontuje , pomierze ładowanie i napisze. Jęśli moge prosić to prosze o rade na co zwrócić uwage przy montażu tego elementu , wygląda identycznie jak stary wiec moim zdaniem poprostu przykrrece , przypne tą wtyczke , mase i juz... mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wale?? Z tego co mi waidomo i co mowi serwisowka to alternator jest za cylindrami napedzany lancuchem.

 

Roczniki 90-91 roznia sie od starszych wiec ja bym tego nie kupowal tylko poszukal regla do twojego rocznika i tyle. Na allegro sa ogloszenia o sprzedarzy xjtek na czesci wiec moze uda ci sie zdobyc taniej ten regulator.

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XJ rocznik 90 model 89 regulator jest taki jak w podanym linku. A alternator jest bezposrednio na wale, wydaje mi sie ze w nowszych jest za cylindrami i napedzany lancuchem.

A i alternator jest bezszczotkowy.

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze pozniejsze roczniki tez maja alternator na wale ale innej konstrukcji. W serwisowce nie pisze dokladnie ktore to sa pozniejsze a ktore wczesniejsze. Tak sie tylko zastanawiam co kryje uzebrowana obudowa przed rozrusznikiem bo w serwisowce nigdzie nie ma rusynku pokazujacego jej zawartosc (widoczna pod pierwszym linkiem rys 18.11b). Wydawalo mi sie ze tam jest alternator napedzany lancuchem :bigrazz:

 

http://img63.imageshack.us/my.php?image=pdr42ve2.jpg

http://img316.imageshack.us/my.php?image=pdr87yy7.jpg

http://img484.imageshack.us/my.php?image=pdr88of8.jpg

http://img484.imageshack.us/my.php?image=pdr89nb0.jpg

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie tylko zastanawiam co kryje uzebrowana obudowa przed rozrusznikiem bo w serwisowce nigdzie nie ma rusynku pokazujacego jej zawartosc (widoczna pod pierwszym linkiem rys 18.11b). Wydawalo mi sie ze tam jest alternator napedzany lancuchem :bigrazz:

 

Nie ma zawartosci bo jest .....pusta.

U mnie jest tylko walek ze stozkowa koncowka, wyglada to jak miejsce na..... alternator.

Mamy chyba taki przejsciowy model w ktorym byla mozliwosc montazu alternatora w 2 roznych miejscach, i na wale (jak mamy) i na tym walku. Bekriss sciagnij ta zebrowana puszke to zobaczysz to tylko 3 sruby. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy rozbierał silnik i mówił , ze tez zaglądał do puszki za cylindrami (uzebrowana ) nic tam nie ma ale łańcuch jest i tu jest zagadka , po cholere łańcuch ? moze on jest jeszcze odpowiedzialny za coś jeszcze? pierwsze XJ miały tylko alternator za cylindrami , słyszałem , ze ponoć coś sie grzało w tym miejscu i później montowany byl na wale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze czy cos tam mam ale jesli nie i tylko lancuch pozostal to po cholere mi on?? Wlasnie od prawej strony z okolic jak do tej pory sadzilem obudowy alternatora turkocze mi lancuch na nierozgrzanym silniku przy niskich obrotach. Albo lancuch alternatora albo przeniesiania napedu ale ten zas jest nisko w silniku i posrodku. W dodatku nie slyszalem zeby ktos sie skaryl na lancuch przeniesienia.

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładowanie teraz dochodzi mi do 15 , duzo za duze , kumpel - elektryk mierzył , stwierdził , ze to moze być wina aku , mówił , ze to dziwne ale całkiem mozliwe . Co wy na to , prosze o konkretne odp. z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! posiadam model wczesniejszy z 87 roku i mialem w planach wymiane calego silnika poniewaz mam cos namieszane z 1 biegiem a naprawa srednio sie oplaca. pojezdzic chce sprzetem dluzej wiec szukam silnika. oczywiscie zalezaloby mi zeby dorwac jak najnowszy i tu pojawia sie problem. skoro te modele roznia sie tymi altenratorami to co teraz. jak to zrobić żeby było dobrze. mozna przelozyc caly silnik czy poprostu części? czy te regulatory napiecia moga sie czymś roznić w tych modelach?i co to zmienia?w serwisowce nie ma róznic o napieciu ladowaniu i tym podobnych rzeczach rozniacych modele z 90 lat od tych z 80tych...dzieki za pomoc. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładowanie teraz dochodzi mi do 15 , duzo za duze , kumpel - elektryk mierzył , stwierdził , ze to moze być wina aku , mówił , ze to dziwne ale całkiem mozliwe . Co wy na to , prosze o konkretne odp. z góry thx

 

Jesli dochodzi do 15V to nic nie grzeb, w starszych XJ to normalne one tak maja. W tych model 91 powinno byc okolo 13,5. Zreszta temat juz byl na naszym forum sam go chyba zakladalem. Oczywiscie mierzysz napiecie pod obciazeniem (na swiatlach) i w zakresie 3-5 tys obrotow. Pzdr.

 

O tu http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=48761&hl= link do tematu.

Jak by ktos szukal taniego aku to ciagle mam, tanio oddam:-)

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...