Skocz do zawartości

TomTom Rider


Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczaj jest tak, że mapę kupujesz raz, instalujesz i jeździsz do woli. Nie musisz nic ekstra płacić. Tyle że drogi w Polsce rosną jak grzyby po deszczu, jeśli więc nie chcesz nadziać się na jakąś niespodziewaną autostradę, to raz na kilka lat warto kupić nową wersję mapy, która zawiera uaktualnienia dróg, adresów, lokali, stacji benzynowych, itp. Jeśli masz już jeden egzemplarz mapy, to update możesz kupić w promocyjnej cenie - ale to już zależy od konkretnego producenta mapy.

 

Na Polskę wciąż najlepsza opcja to palmtop z AutoMapą XL. Precyzja tej mapy jest perfekcyjna, trzeba tylko pokombinować z zamocowaniem tego na moto (są dostępne odpowiednie uchwyty - nawet w lekkim deszczu da radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o deszcz mi chodzi. Niestety wczoraj zniszczylem sobie palmtopa w deszczu :notworthy:

 

 

Nie śpiesz się. Póki co, to Polska jest tam prawie biała plamą na mapie :notworthy: Ja uzywam Garmina z powodu duzo lepszych map.

 

Pozdrówka

 

Jaki model polecasz do zamontowania na moto??

Edytowane przez Miklas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyprobowalem taki komplet: antena bluetooth schowana w torbie na baku + Pocket PC Fujitsu-Siemens Loox 420 z AutoMapa schowany pod przezroczysta kieszenia w tej samej torbie na baku. Dzialalo bez zarzutu ale deszczu nie mialaem do proby ;-)

 

Kombinuje teraz jakby tu sluchawki podlaczyc i sie nie uwiazac zbytnio to motocykla bo z lektorem to nawet bez patrzenia na mape mozna spoko jechac tylko sluchajac komend.

 

Podstawowa zaleta takiego zestawu jest to, ze Pocket PC moze Ci sluzyc takze do innych celow przy okazji jak jestes na wyjezdzie (np. sprawdzic poczte po podlaczeniu do telefonu przez GPRS albo tysiac innych mozliwosci tak jak na kazdym komputerze kieszonkowym), a cena taka sama jak dedykowany sprzet do nawigacji.

Edytowane przez mrew

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jesli chodzi o samo urzadzenie tomtom rider to polecam. jest wodoszczelny, ma ekran dotykowy (latwa obsluga w rekawiczkach) i ma wbudowany bluetooth, w zestawie jest sluchawka, dzieki temu mozemy rozmawiac przez telefon podczas jazdy. Oczywiscie jesli twoj telefo ma ta funkcje.

Warto zainstalowac gniazdo zapalniczki na moto

Urzadzenie na motocykl super.

Minusem sa mapy, sam uzywam tomtoma (bardzo czesto ale w niemczech ) na urzadzeniu acer, i zdazaja sie rozne kwasy.

Polska poza wiekszymi aglomeracjami i glownymi drogami to raczej biala plama.

Oczywiscie Polske z krajami wschodnimi trzeba dokupic bo w zestawie jej nie ma

Na wypady w kraju super jest automapa

 

Ogolnie nawigacja jest super wynalazkiem i za kilka lat bedziemy sie smiac jak mozna bylo nie uzywac GPS

 

no i czekamy na nowy system system satelitarny, ktory ma byc o wiele dokladniejszy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu mialem podobny dylemat,po przeanalizowaniu tematu zdecydowalem sie na pocketa Fujitsu-Siemens Loox 560 z wewnętrzną anteną GPS(co jest raczej ważne w przypadku moto).Do tego chce dokupic odpowiednią,dedykowana pod tego palma obudowe specjalnie skonstruowaną z myślą o motocyklach :

http://www.ili-gis.com/_dateien/broschuere...e%20palmcase%22

oraz jakies dobre słuchawki i w drogę :biggrin:

Przemyśl zakup palmtopa zamiast zwykłego gps'a bo tak jak pisał ktoś wyżej jest to normalny przenośny komputer z którego możesz sobie np podczas nudnej trasy puścić jakies mp3 :cool: a TomTom Rider to tylko i wyłącznie nawigacja i to tylko na mapach tomtom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ostatecznie zdecydowalem sie na PDA MIO P 550 oraz obudowe Otterbox Armor 1900. Wybor padl na PDA, bo dzis zobaczylem u kolegi Wojtasika takie cudo jak ten armor 1900, a glownym argumentem przemawiajacym przeciwko PDA byla wrazliwosc na niesprzyjajace warunki atmosferyczne. Obudowa ta zapobiegnie przemoczeniu wiec teraz zostaje czekac na paczki :biggrin:

Edytowane przez Miklas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam MIO P350 i w sumie jest super :) ale na razie testowany w samochodzie. Teraz chcę dorobić sobie pokrowiec z kawałem rzepa który będe przypinał do pasa na baku - nie powinno odpaść a będzie działało OK :] ale dziś widziałem w sklepie Garmin Street Pilot i3 - bawiłem się z 10min więc bez zasięgu to ciężko coś ustalić jednak warto chyba by było to sprawdzić bo szczególnie na moto powinien być OK - ktoś go może ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jest tak, że mapę kupujesz raz, instalujesz i jeździsz do woli. Nie musisz nic ekstra płacić. Tyle że drogi w Polsce rosną jak grzyby po deszczu, jeśli więc nie chcesz nadziać się na jakąś niespodziewaną autostradę, to raz na kilka lat warto kupić nową wersję mapy, która zawiera uaktualnienia dróg, adresów, lokali, stacji benzynowych, itp. Jeśli masz już jeden egzemplarz mapy, to update możesz kupić w promocyjnej cenie - ale to już zależy od konkretnego producenta mapy.

 

Na Polskę wciąż najlepsza opcja to palmtop z AutoMapą XL. Precyzja tej mapy jest perfekcyjna, trzeba tylko pokombinować z zamocowaniem tego na moto (są dostępne odpowiednie uchwyty - nawet w lekkim deszczu da radę).

 

Włąśnie mam dylemat bo poszujkuję czegoś na Polskę i palmtop w torbie na bak + automapa będzie najtańszym i najlepszym pomysłem. jaki zestaw byś mi polecił i gdzie tanio kupić? Pozatym chciałbym go zasilac z akumulatora bo bateria chyba się nie sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Włąśnie mam dylemat bo poszujkuję czegoś na Polskę i palmtop w torbie na bak + automapa będzie najtańszym i najlepszym pomysłem. jaki zestaw byś mi polecił i gdzie tanio kupić? Pozatym chciałbym go zasilac z akumulatora bo bateria chyba się nie sprawdza?

 

Ja zakupilem MIO P550, ma wbudowana antene SirStar III (ponoc najlepsza na rynku) i kilka innych bajerow. Ksztuje 1150 zl. Za okolo 800 zl kupisz MIO P350 wszystko to samo, tylko nie ma np WiFi, ma slabszy procesor, ale to akurat w nawigacji Ci sie nie przyda :)

Edytowane przez Miklas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem MIO P550, ma wbudowana antene SirStar III (ponoc najlepsza na rynku) i kilka innych bajerow. Ksztuje 1150 zl. Za okolo 800 zl kupisz MIO P350 wszystko to samo, tylko nie ma np WiFi, ma slabszy procesor, ale to akurat w nawigacji Ci sie nie przyda :)

 

Tak właśnie myślałem nad 350. A jak sprawdza się twoja mapa? zawiodła poważnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdza się twoja mapa? zawiodła poważnie?

Wszystkich zainteresowanych nawigacją zapraszam TU. Dowiecie się wszystkiego.

Ja powiem tyle, że od półtora roku używam AutoMapy na pockecie. Sprawdza się doskonale (oczywiście, jak wszystko, wymaga odrobiny wprawy).

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam MIO P350 i w sumie jest super :) ale na razie testowany w samochodzie. Teraz chcę dorobić sobie pokrowiec z kawałem rzepa który będe przypinał do pasa na baku - nie powinno odpaść a będzie działało OK :] ale dziś widziałem w sklepie Garmin Street Pilot i3 - bawiłem się z 10min więc bez zasięgu to ciężko coś ustalić jednak warto chyba by było to sprawdzić bo szczególnie na moto powinien być OK - ktoś go może ma ?

 

Na motocyklu uzywasz akumulatorka czy podłączasz go jakoś do akumulatora w motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...