Skocz do zawartości

witam problem z kredytem ;/


Rekomendowane odpowiedzi

witam

wiec z tematem jest tak ze ojciec sie zgodzil na moto i woglue wylozy kaske ;D no ale niestety tej tymczasowo nie ma ;/ wiec postanowilismy wziac pozyczke/kredyt tylko z tym jest maly problem mianowicie moja mama (ehh porazka :biggrin: ;/ ) moze ktos wiec jak i gdzie wziac kredyt kiedy rodzice sa w trakcie rozwodu ( ale jeszcze ciagle jest wspolnota majatkowa) tak zeby do wziecia pozyczki /kredytu byla potrzebna jedna osoboa tzn. moj tata , moze ktos mial taka sytuacje i wie co mozna zrobic :biggrin:

z gory bardzo dziekuje

 

p :biggrin: s ja nie moge wziac na siebie kredytu bo mam niestety 16 lat ;/ :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Reifeisen bank ma w chwili obecnej extra promocje na karty kredytowe. Nie wymagają żadnych zaświadczeń. Oprocentowanie co prawda 18%, ale gotówka od ręki bez wielkich pytań, no i przy płatności kartą nie masz żadnych rat, tylko spłacasz ile możesz. Ja ostatnio kupiłem motocykl za 20.000 płacąc w sklepie kartą. Nieźle się zdziwili :biggrin:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reifeisen bank ma w chwili obecnej extra promocje na karty kredytowe. Nie wymagają żadnych zaświadczeń. Oprocentowanie co prawda 18%, ale gotówka od ręki bez wielkich pytań, no i przy płatności kartą nie masz żadnych rat, tylko spłacasz ile możesz. Ja ostatnio kupiłem motocykl za 20.000 płacąc w sklepie kartą. Nieźle się zdziwili j.gif

pzdr

 

czyli w reifeisen bank dostne powiedzmy 7 k( tyle wlasnie potrzebuje) bez problemu ?? a o co chodzi z tymi kartami kredytowymi jak napisales ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocentowanie co prawda 18%, ale gotówka od ręki bez wielkich pytań, no i przy płatności kartą nie masz żadnych rat, tylko spłacasz ile możesz.
A o co chodzi z tymi kartami kredytowymi jak napisales ??

Tez mnie to interesuje, w jaki sposob mozna pozniej splacic ten kredyt, wplaca sie tyle na ile mnie stac w danej chwili, czy jakos w rownych ratach, na jaki okres czasu mozna zaciagnac taki kredyt itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy karcie kredytowej bank przysyła ci co miesiąc saldo: ile wypłacałeś i ewentualnie ile wpacałeś. Przy tym saldzie jest podana minimalna kwota którą musisz wpłacić do konkretnego dnia (i pilnuj się tej daty bo nawet opóźnienie o jeden dzień powoduje karną opłatę około 50 zł.)

Możesz oczywiście wpłacić większa kwotę ale nie mniejszą niż podana w saldzie.

Przy kredycie na karcie w kwocie 7,5 tysia, minimalna kwota spłaty to 360-380 zł. - wiem ba mam kartę w Raifeisen'ie.

Ogólnie jednak uważam że lepszy jest kredyt przeznaczony na konkretny cel. Na karcie po wpłacie minimalnej kwoty masz znowu częśc tej kwoty jako wolne środki i korci żeby znowu wydać co powoduje że karta kredytowa staje się jak gdyby kredytem odnawialnym i trudnio się jej pozbyć.

No chyba, że zrobisz tak jak robią ci co to karty chcą się pozbyć i ją tną na kawałki żeby z niej już nie korzystać a tylko spłacać.

Poszukaj jednak jeszcze banków bo z tego co wiem nie we wszystkich jest wymagana zgoda współmałżonków, zwłaszcza gdy np. orzeczona jest przez sąd separacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już tylko po orzeczonym i uprawomocnionym rozwodzie.

Skoro wcześniej nie została sporządzony zapis o rozdzielczości majątkowej to po zawarciu związku małżeńskiego oboje małżonkowie wspólnie ponoszą koszty i wspólnie czerpią z ewentualnych zysków.

Z tym, że jest teraz tak, że współmałżonek może nie wyrazić zgody na wzięcie kredytu, a jak bank go udzieli i biorący przestanie spłacać, to ó współmałżonek nie będzie ponosił kosztów tego kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a obecnie prawo jest tak skonstruowane, że zdecydowanie ułatwia uniknięcie zobowiązania przekraczającego coś, co o ile pamiętam nazywa się zwyczajnym zarządem majątkiem. kredyt jest takim przekroczeniem, więc jeśli tylko jakiś bank daje kredyt bez podpisu współmałżonka, to brać

IMHO lepszy byłby gotówkowy, a nie celowy, bo w tym drugim przypadku zazwyczaj wymagane jest zabezpieczenie w postaci wpisu w dowód, ubezpieczenia ac, itp

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już tylko po orzeczonym i uprawomocnionym rozwodzie.

Skoro wcześniej nie została sporządzony zapis o rozdzielczości majątkowej to po zawarciu związku małżeńskiego oboje małżonkowie wspólnie ponoszą koszty i wspólnie czerpią z ewentualnych zysków.

Z tym, że jest teraz tak, że współmałżonek może nie wyrazić zgody na wzięcie kredytu, a jak bank go udzieli i biorący przestanie spłacać, to ó współmałżonek nie będzie ponosił kosztów tego kredytu.

Rozdzielność majątkową można załatwić zawsze w dowolnym momencie u notariusza. Oczywiście jeśli obie strony wyrażają na to zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielność majątkową można załatwić zawsze w dowolnym momencie u notariusza. Oczywiście jeśli obie strony wyrażają na to zgodę.

 

tak jest, mimo bycia w zwiazku mamy z małżonką rozdzielność majątkową od 2 lat.Obecnie jej koszt to niestety aż 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...