Skocz do zawartości

Honda CBF 500 ( CBF500 )


Rekomendowane odpowiedzi

Łańcuch smarujesz i myjesz środkami o których koledzy napisali wcześniej. Ja smaruję olejem przekładniowym, tradycyjnym tanim Hipolem lub jak kto woli olejem przekładniowym GL 80(obecne oznaczenie oleju). Metoda bardzo tania i skuteczna, jednak ma wadę. Brudzi na czarno tylnią felgę. Jeżeli nie zależy Ci na wyglądzie(w szczególności kół), a trwałości motocykla(jego napędu) to polecam. Musisz zaopatrzyć się w oliwiarkę z końcówka typu dysza i pompką na wieczku(tanie, do dostania w każdym sklepie z narzędziami) i tym sposobem bez zbytniego brudzenia podłoża(zawsze trochę nakapie) dobrze nasmarujesz łańcuch. Rób to po zakończonej jeździe, kiedy moto odstawiasz na noc, tak aby olej miał czas na spenetrowanie ogniw.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam Wszystkich na nowo założone forum poświęcone modelom CBF.

 

forum CBF

 

Co prawda na początku zostało pomyślane jako forum CBF1000, ale oczywiście mniejsze pojemności również mile widziane - z czasem jak się forum rozwinie zrobimy odpowiednie działy np. dla mechaniki CBF500, CBF600, CBF1000.

 

 

Forum działa dopiero od niecałego miesiąca.

 

 

Jeszcze raz zapraszam :icon_biggrin:

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w waszych cbf'ach też sprzęgło chodzi znacznie ciężej niż w innych motocyklach? Sprawdzałem na cbf600 kumpla i różnica jest znaczna. W takim stopniu, że ciężko mi nacisnąć klamkę tylko dwoma palcami.

Edytowane przez pawelekmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też niedawno zakupiłem CBF500A. Wcześniej śmigałem 2 lata CB500S i byłem zadowolony z moto. Niektórzy byli zaskoczeni że po CB nie kupiłem czegoś większego ale przy zaletach CB nie było sensu. Pierwsze wrażenie to twardy tył no i nie ma owiewki.

Co do forów to dużo znajdziecie na CB500.pl. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też niedawno zakupiłem CBF500A. Wcześniej śmigałem 2 lata CB500S i byłem zadowolony z moto. Niektórzy byli zaskoczeni że po CB nie kupiłem czegoś większego ale przy zaletach CB nie było sensu.

Zdrowe podejście do tematu. Nie zawsze to co większe, mocniejsze daje na tyle więcej frajdy i chyba nie o to chodzi. Motocykl w moim mniemaniu ma być praktyczny. W moim przypadku jest wołem roboczym na codzienne dojazdy do pracy praktycznie w każdej porze roku, na bliższe wypady i dalszą turystykę letnią, zawiezienie żony do teściowej czy nawet podrzucenie gdzieś mamusi żony i wiele innych rzeczy na które nie zawsze można skazać moto z wysokich półek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl w moim mniemaniu ma być praktyczny.

 

 

No ja również lubię jak moto praktyczne jest i tzw. "do wszystkiego".

 

Ale jest mnóstwo ludzi, którzy uwielbiają motocykle stricte przeznaczone do określonego celu - a to totalny zapierdalacz żywcem z toru wyścigowego, a to hard-enduro co to po każdym błocie i wertepach polata, itp.

 

Dla każdego coś miłego :icon_biggrin:

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

podłączę się do tematu z racji tego że CBF-ke 500 nabyłem dzisiaj

moje pytanie związane jest z naklejkami

naklejka hondy na baku jest ok pod lakierem jednak cbf500 po obydwu bokach na zadupku to zwykłe naklejki...

czy tak jest w oryginalnie czy powiniennem się martwić? honde kupiłem używaną :)

z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do tematu z racji tego że CBF-ke 500 nabyłem dzisiaj

moje pytanie związane jest z naklejkami

naklejka hondy na baku jest ok pod lakierem jednak cbf500 po obydwu bokach na zadupku to zwykłe naklejki...

czy tak jest w oryginalnie czy powiniennem się martwić? honde kupiłem używaną :)

z góry dzięki za odpowiedź

Ja w swojej Hondzie też na boczkach mam zwykłe naklejki :) Z tego co pamiętam w Hondzie CBF 500 też tak jest :)

 

 

 

 

 

Pzdr.

 

 

Moje moto rzeczy do sprzedania: http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/D1pP/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...