Skocz do zawartości

CZ 175 na chodzie za 150 zl ?


thefex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej

mam oferte kupna CeZetki 175 (1987) na chodzie za 150 zl.

do roboty tylko linka sprzegla i troche kosmetyki + typowy przeglad i podremontowanie wszystkiego jak to u weterana.

wzialbym ja od reki gdyby nie mala sraka w papierach.. moto ma dowod na goscia, ktory zmarl rok temu. jednak zyje jego siostra i ona teraz trzyma sprzeta. zadnej akcji spadkowej ani testamentu nie bylo..

bedzie problem z rejestracja? bo fiksowac umowy nie chce

 

w ogole warto sie w to bawic?

jezeli mialbym ja kupic, to pod warunkiem ze papiery sa ok.

 

a co do planow to:

1. odpicowac i sprzedac z zarobkiem

2. miec jako drugi, zaraz obok ogarka, zapasowy moto.. ew. do jazdy po asfalcie, bo w teren mam KLR`a.

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jezeli motek byl zarejestrowany na goscia i on umarl to aby go sprzedac musza sie wszyscy spokrewnieni, ktorzy maja prawo do spadku (zona, dzieci,itd.) dogadac, pozrzekac (nie wiem czy tu sad nie wejdzie w gre), zarejestrowac na osobe zyjaca i dopiero go sprzedac ?

Moim zdaniem aby cos kupic musi byc wlasciciel. To ze siostra trzyma sprzeta to nic nie znaczy.

Wiec moze lepiej sfiksowac umowe, bo koszta moga przewyzszyc wartosc motocykla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie bylo sadowego stwierdzenia praw do spadku to legalnie nic sie nie da zrobic. Nawet gdybys dotarl do wszystkich spadkobiercow to i tak bez sadowego postanowienia, w ktorym wymienia sie wszystkich spadkobiercow i ich udzialy w spadu - zadne rozporzadzenie majatkiem spadkowym nie jest mozliwe.

 

Moze warto namowic rodzine, aby przeprowadzila stwierdzenie praw do spadku. I tak trzeba to kiedys zrobic, a oplaty sadowe niewielkie (40zl). W zaleznosci od sadu taka sprawa trwa 1-2 miesiecy. Czysta formalnosc...

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze warto namowic rodzine, aby przeprowadzila stwierdzenie praw do spadku. I tak trzeba to kiedys zrobic, a oplaty sadowe niewielkie (40zl). W zaleznosci od sadu taka sprawa trwa 1-2 miesiecy. Czysta formalnosc...

 

szczerze watpie, zeby im sie chcialo to robic dla 150 zl..

to sa spokojni ludzie mieszkajacy w dalekiej wsi.

na mysl o jakims urzedzie pewnie by im wlosy stanely deba..

a gdybym spisal 2 umowy?

jedna z brata-nieboszczka na jego siostre, a potem siostra ze mna?

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej napisac na nieboszczyka z wczesniejsza data (przed jego smiercią)? Napisac dane itp NIP itp itd i po sprawie.

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. spisz umowe z niezyjacym gosciem tylko daj date ze np moto kupiłes przed jego smiercia a po drugie w urzedzie chyba nie patrza czy gosc zyje tylko czy to jest jego czy nie?

 

"a sie baby w wydziale komunikacji czepiac nie beda ze jest rok poslizgu?"

raczej nie w najgorszym wypadku zapłacisz Oc rok wstecz

Edytowane przez Mati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, słuchaj miałem podobny problem jak mi sie została WSK M06Z po dziadku... motocykl został a dziadek żadnego spadku nie zrobił. I co miałem zrobic? Napewno nie bede sie bawił w sady...sprawy spadkowe itp.. Poszedłem do babki, wziołem dane osobiste dziadka, zrobiłem umowe miedzy mna a dziadkiem z data 3mies. przed jego smiercia, poprosiłem kogos (kto kolwiek) żeby sie podpisał imieniem i nazwiskiem mojego dziadka pod umowa i wszystko;) Poszedłem z umowa do skarbówki podsteplowac (nic sie nie czepiali że rok spóznienia) potem poszedłem do wydziału komunikacji i najnormalniej w swiecie zarejestrowałem(tam też sie nikt nie czepiał że rok opużnienia bo zobaczyli stepel skarbówki i nie mieli zastrzeżen). W urzedzie skarbowym czy nawet w wydziale komunikacji nikt nie sprawdza czy poprzedni włąsciciel żyje czy nie, nikt nie sprawdza czy popisy sa oryginalne czy nie;) Może zawiało troche wałkami, no ale czasem tak trzeba..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek, to dziadek... - rodzina

Jezeli nikogo ten motocykl nie obchodzi (oprocz siostry), nikt nie bedzie mial pretensji ze siostra go opylila na wlasna reke, to bierz i spisuj umowe z nieboszczykiem. Motocykl w sumie malo warty, ale nie wiadomo co komu odwali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOże jestem niedoinformowany ale nie wiem co to jest PCC1.. no ale w każdym razie nic innego oprócz umowy nie musisz robic, podpisuj za nieboszczyka i wszystko nedzie okej. Wpisz w umowie cene motocykla 100zl, ja tak zawsze wpisuje jak kupuje jakiegos sprzeta. W urzedzie skarbowym za podsteplowanie umowy (tzw legalizacja umowy) płace 5zł i potem prosto z tym do wydziału komunikacji;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys podatek naliczali od ceny i cena musiala byc raczej wiarygodna, no moze lekko ponizej wiarygodnosci. U mnie kutafon z US to przy podpadajaco niskich cenach kazal przyprowadzac maszyne do wgladu. hmm...

Ja chcialem na poczatku miec Urala za 500zl, po czym zmienilem na 1500, ale ten podatek to w sumie i tak niewielki byl.

 

Teraz dalej nalicza sie podatek od ceny motocykla (bylo chyba ze 2%), czy jest jakas stala oplata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...