Skocz do zawartości

Nawiercanie wydechu w Virago 125 - pomoc


Bart3z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Mam takie pytanko czy da coś nawiercenie wydechu w Virago 125 z 97r.?

Zależy mi, aby dźwięk był nie tyle co głośniejszy tylko, żeby był bardziej basowy :D

Jak nawiercić, aby taki efekt uzyskać?

Myślałem, aby nawiercić tylko jeden tłumik i to tak, aby można było później otwory nagwintować i wkręcić śruby, aby przy sprzedaży nie było problemów, że jest za głośny...

Jakiego wiertła użyć?

 

Zdjęcia wydechu:

Cały wydech

Końcówka wydechu

Kócówka wydechu 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najpierw po obwodzie wierciłem 6, później poprawiłem grubym /nie pamiętam chyba 10/ i wyciągnęłem całą zaślepkę z tłumika. Przy nawierceiu nie będzie efektu, albo bardzo mierny /próbowałem/ a na pewno basu nie uzyskasz. Najlepiej wybebeszyć całość :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz właśnie nie wiem czy zacząć grzebać coś przy tłumikach czy nie, bo na początku przyszłego sezonu moto prawdopodobnie pójdzie na sprzedaż, a trafię jeszcze na kogoś kto chce mieć cichy wydech i moto nie sprzedam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie zamierzasz jeździć moto 2-3 sezony to nie pakuj się w żadne przeróbki. Wiesz jak większość podchodzi do customów - PO DZWONIE :biggrin:

Jak podchodą kupujący nie wiem, bo to moje pierwsze moto :biggrin:

Ale jak tak mówisz to nie będę się pakował w przeróbki, bo później mogą być problemy przy sprzedaży, a tego nie chcę zresztą jak każdy chyba :biggrin:

Dzięki za radę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak większość podchodzi do customów - PO DZWONIE :biggrin:

 

Eeee, chyba trochę przesadzasz.

 

Ja w każdym razie kupiłem Drag Stara z nawierconymi wydechami i sprzedałem go też bez problemu.

 

Inna rzecz, że sam to chyba bym nie nawiercał - efekt był połowiczny, tzn. było na pewno głośniej (znacznie) ale basu nie przybyło. Raczej zamieniłbym na customowy wydech (trochę kasy, ale efekt naprawdę taki, o jaki chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zamieniłbym na customowy wydech (trochę kasy, ale efekt naprawdę taki, o jaki chodzi).

Tylko wiesz przy 125cm nie opłaca mi się zmieniać wydechu, bo koszt takiego to prawie 1/3 wartości motocykla :biggrin:

 

@Lolo wiem, ale specjalnie dałem w 2 działach w tym samym czasie :biggrin:

Bo, niektórzy zaglądają tylko do mechaniki i są specami od tych spraw, a np. nie mają choppera... :biggrin:

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...