Skocz do zawartości

Czy policja może?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytan w imieniu kolegi:

 

Czy policja może zatrzymać motocykl/motorower do rutynowej kontroli (w sytuacji kiedy kierujący jedzie przepisowo i ma w pelni sprawny sprzęt)?

 

Co może zrobić policja gdy zatrzyma do kontroli pojazd o pojemności większej niż 50ccm zarejestrowany jako motorower (w sytuacji tak jak wyżej)?

 

z góry dzięki za informacje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja może zatrzymać do kontroli kiedy tylko im sie zechce. A jak bedzie jechał przepisowo to w naszym kraju uznają go za podejrzanego.

 

Co do drugiego pytania to przeciesz wiesz co to motorower. Jeżeli ma pojemność ponad 50 to już nie motorower. Jeżeli kolega bedzie miał wypadek (oczywiście nikomu tego nie życze) to prawdopodobnie ma przeje****.

 

Niedługo małolaty zaczną R1 na motorower rejestrować. Moim zdaniem powinni sie ostro za to wziąć bo teraz byle leszcz (aby tylko miał kase) może sobie kupić ścigacza 125 z przekrętem na motorower i latać. Ale do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo małolaty zaczną R1 na motorower rejestrować. Moim zdaniem powinni sie ostro za to wziąć bo teraz byle leszcz (aby tylko miał kase) może sobie kupić ścigacza 125 z przekrętem na motorower i latać. Ale do czasu.

Zgadam się z tobą w 100% :biggrin:

Są nawet przypadki, że i 250 jest zarejestrowane na 50cm :biggrin:

Była raz taka aukcja na allegro :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja może zatrzymać do kontroli kiedy tylko im sie zechce. A jak bedzie jechał przepisowo to w naszym kraju uznają go za podejrzanego.

...

 

 

Hehe - kiedyś dmuchałem w alkomat. Później policjant mi powiedział, że jechałem zbyt wolno. Podejrzewali, że napruty jadę albo papierów nie mam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz jechał tak jak napisałes czyli zgodnie z przepisami to nie deba mieli podstaw aby podejewac ze jest to wiekszy motor. po za tym jesli jest zarejestrowany na motorwer to ma wbite 50 cm. sytuacja bedzie nieciekawa jesli cie złapia z suszrka np na trasie za predkosc 140km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sama nazwa wskazuje RUTYNOWA KONTROLA mogą Cię zatrzymać w każdej chwili.

 

A jeśli zatrzymają Cię nawet na 50ccm a jedziesz więcej niż 45 kmh mogą cię potraktowac jako kierowce bez uprawnień, bowiem przepisy mówią jasno że motorower jedzie 45 Kmh i koniec :D

Edytowane przez Rof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy motocykliści sprawa wygląda tak: kumpel ma ok 40stki na karku i ma sporą mase, 50tka ledwo pod nim jedzie... dlatego zastanawia sie nad czymś większym (z tymi 250 to już zupełna przesada) zarejestrowanym na 50. Spokojny facet powyżej 50km/h to już dla niego śmierć:D , a prawo jazy robić żeby jezdzic tylko do pracy lub nad jeziorko w weekend...nie wiem czy jest sens. Chodzi tu głównie o wygode jazdy nie o prędkość. Poprostu chce sie dowiedzieć czy jak bedzie jechal zgodnie z przepisami to policjant ma prawo go np. skierowac na przegląd z powodu wizualnej wielkości motocykla(motoroweru).

 

Jak Wy sie na to zapatrujecie?

 

PS. co do rutynowej kontroli...czytalem na jakimś portalu wywiad z komendantem policji na temat motocyklistów i powiedzial jasno że nie ma rutynowej kontroli wśród motocyklistów...hmmm czy może spotkaliście sie z tym artykułem, bo ja go nie mogę znalezc a wkleił bym go tutaj..

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nawet jak nie nia czegoś jak rutynowa kontrola wśród motocyklistów to napewno moga zatrzymać na zwykłe badanie alkomatem lub tak jak ja kiedyś miałem policjant zatrzymał mnie, zobaczył dokumenty nawet kasku nie musiałem ściągać. Dopiero później w wiadomościach zobaczyłem że 200 m od tego miejsca były jakieś uroczystości związane z gettem łódzkim.

 

ps

a jak się sprawa ma jeśli wykryją ze coś co jest zarejestrowane na motorower jest motocyklem? zabierają tylko dowód czy mogą posądzić o fałszowanie dokumentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy policja może zatrzymać motocykl/motorower do rutynowej kontroli (w sytuacji kiedy kierujący jedzie przepisowo i ma w pelni sprawny sprzęt)?

 

Ludzie. Co za pytanie? Ile ty masz lat? masz karte motorowerowa? Jak masz to powinienes wiedziec ze nawet jak z buta idziesz to moga cie do kontroli wziac.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja moze cie zatrzymac do kontroli w kazdej chwili, a jesli bedziesz jechac te 45-50 km/h (mysle ze na 5 km przymkna oko :icon_mrgreen:) to raczej nie beda miec podstaw to szukania "wajchy" z pojemnoscia silnika w dowodzie rej. ;) Ja zostalem zatrzymany to kontroli dokumentow miesiac temu. Zapytali czy " motocykl czy motorower", sprawdzili dokumenty i "dowidzenia i szerokiej drogi " :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...