Skocz do zawartości

Odłaczanie dozownika


polo5555
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kto z was odłaczał dozownik lub wie jak to prawidłowo zrobic .Wymontowuje zbiorniczek(lub nie) w gazniku zaślepiam miejsce po wężyku ( czym to najlepiej zrobić ) A co zrobic z pompką odłaczyć linke i tez zaslepić wejścia do niej ? Prosze o porady

Fota http://img138.imageshack.us/my.php?image=obraz027ax6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co polo5555, zastanawia mnie po co chcesz odłączać dozownik. Ja na nim jeżdże w swoim DT od marca bo tak długo ją mam i zrobiłem około 1000 km. Jakoś się z silnikiem nic nie dzieje. Dozownik ma ułatić eksploatację. Dlatego nie rozumiem i potępiam ten pomysł. A jak odłączyć dozownik to najlepiej odłączyć linkę a jeżeli chodzi o zaślepienie miejsca po wężyku, to ja zostawiłbym ok. 2 cm wężyka i w jego jeden koniec wkręcić jakiś wkręt do drzewa lub metalu, a drugi koniec umocować w gaźniku oczywiście. No a pompki nie wyciągaj, bo ona ma chyba jakiś napęd z wału korobowego, tak mi sie bynajkniej wydaje, aby było ciągłe smarowanko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden przypadek na kilkuset użytkowników dwusuwów. Dlatego najlepiej jeżdzić na jednym oleju. A to napewno nie był nagar. TO cos roz*pie*doliło cylinder. A brak mieszanki może spowodować jedynie zatarcie tłoka w cylindrze. Dlatego ten przykład do mnie nie przamawia akurat.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj nie kaze ci wymontowywac dozownika tylko sam chce to zrobic . Założe nowy cylek inagle okaz sie ze linka sie urwała albo pompka staneła i oleju nie podao . Dla mnie nie problem sammu miesac wiec chce go odłaczyc do do ciebie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dopiero 13 lat i sie nie rzucaj. Ale ja tylko mówię jakie jest moje zdanie, dlatego ty zrób jak uważasz... Wkońcu pytałeś o porady, ale loozik. Powodzenia życzę!! :biggrin:

 

nie denerwuj sie tak..chlopak jest mlody i sie uczy...ale osobiscie z autopsji mam doswiadczenie ze dozownik jest wadliwym sprzetem....dlatego jestem ich przeciwnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie na biezaco kontroluje stan dozownika to nic sie nie moze stac chyba ze ktos nie czysci wogole zbiorniczka ani dozownika a leje jakies gowno zamiast oleju to dozownik sie zapycha i dupa zbita. Nie znam nikogo, kto regularnie kontroluje dozownik i zbiornik zeby bylo cos nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak zrób najlepiej? Ten sam wężyk co podaje olej ze zbiorniczka załóż na ten co podaje olej do gaźnika (tzw pętla). No i żeby w tym wężyku był olej. Wtedy pompka się nie zatrze. A zbiorniczek lepiej wymontuj. Po co Ci zbędna masa? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...