Skocz do zawartości

Troche się spieszyłem


micza 125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż jechałem dzisiaj na mecz polska-japonia i czas mnie naglił, więc na drodze z ograniczeniem do 40 pojechałem ok 120, zbliżałem się do zakrętu więc odpuściłem gaz, jechałem ok 60 km/h i wtedy na parkingu przydrożnym ujrzałem radiowóz stojący tuż przy drodze, jeden z policjantów siedział w środku a drugiego nie widziałem, czy jest możliwe aby zmierzyli mi prędkość, bądź widzieli jak wyprzedzam kogoś na zakazie, i nie dali mi żadnych znaków do zatrzymania (przynajmniej żadnych nie widziałem) ani za mną nie pojechali tylko spisali numery i potem będą mieć jakieś "pretensje", i jesli by tak zrobili to po jakim czasie się do mnie ewentualnie zgłoszą?

Edytowane przez micza 125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mieli przenośny fotoradar to dupa.

 

A od kiedy to fotoradary w Polsce robia zdjecia tylu pojazdu :wink: ? Zdjecie z przodu moga wsadzic w ramki i postawic na telewizorze, jesli kolega przystojny. :bigrazz:

 

Moim zdaniem nic ci nie grozi, jak ostatnio w terenie zabudowanym policjant pisal mi mandat, to powiedzial, ze motocykli jadacych nie wiecej niz 100 km/h w zabudowanym on osobiscie nie zatrzymuje.\

 

Spij spokojnie. Przynajmniej nie strzelali :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to fotoradary w Polsce robia zdjecia tylu pojazdu icon_razz.gif ? Zdjecie z przodu moga wsadzic w ramki i postawic na telewizorze, jesli kolega przystojny. biggrin.gif

 

A od zawsze robia zdjecia od tylu, chyba ze byla dwupasmowa przedzielona barierka to wtedy nie robi od tylu. Zalezy jak byl ustawiony.Jesli w twoja strone to nie zrobil ci od tylu,a jak ustawili go na przeciwny pas to wtedy mierzyl cie od tylu i fotka gotowa. Do 6 miesiecy nawet to trwa.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 6 miesiecy nawet to trwa.

 

Jasne... Po 30 dniach to moga jedynie przeslac wniosek o ukaranie do sadu. A wniosek to setki papierkow dla nich, niepotrzebna strata czasu i pieniedzy (koszty postepowania w takim przypadku obciazaja skarb panstwa, a nie obwinionego - a wiec dla Panstwa rowniez marny zarobek).

 

Zamiast wysuwac straszliwe hipotezy o strzelajacym do tylu fotoradarze moze prosciej wytlumaczyc to tak, ze albo Policja dopiero "przygotowywala" sie do wystawienia suszarki, albo stali tam z zupelnie innego powodu.

 

Gdybym mial martwic sie po minieciu kazdego radiowozu stojacego przy drodze to pewnie po nocach nie moglbym spac... :wink:

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od zawsze robia zdjecia od tylu, chyba ze byla dwupasmowa przedzielona barierka to wtedy nie robi od tylu. Zalezy jak byl ustawiony.Jesli w twoja strone to nie zrobil ci od tylu,a jak ustawili go na przeciwny pas to wtedy mierzyl cie od tylu i fotka gotowa. Do 6 miesiecy nawet to trwa.

 

Zaraz zaraz - czy chcesz przez to powiedziec, ze fotoradar w klasycznej szarej skrzynce przy drodze ustawiony na przeciwny pas ruchu zrobi mi zdjecie od tylu, jak go wymine z nadmierna predkoscia? Cos mi sie w to wierzyc nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz - czy chcesz przez to powiedziec, ze fotoradar w klasycznej szarej skrzynce przy drodze ustawiony na przeciwny pas ruchu zrobi mi zdjecie od tylu, jak go wymine z nadmierna predkoscia? Cos mi sie w to wierzyc nie chce.

w klasycznej skrzynce nie, ale jest coraz wiecej fotoradarow, ktore mierza predkosc z przodu a fotke robia ci tylko z tylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w klasycznej skrzynce nie, ale jest coraz wiecej fotoradarow, ktore mierza predkosc z przodu a fotke robia ci tylko z tylu

 

W klasycznej skrzynce też robi zdjęcia z tyłu.

Mamy w Białymstoku taką jedną skrzynkę ustawioną na robienie zdjęć tylko z tyłu (ul. Branickiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... Po 30 dniach to moga jedynie przeslac wniosek o ukaranie do sadu. A wniosek to setki papierkow dla nich, niepotrzebna strata czasu i pieniedzy (koszty postepowania w takim przypadku obciazaja skarb panstwa, a nie obwinionego - a wiec dla Panstwa rowniez marny zarobek).

 

Zamiast wysuwac straszliwe hipotezy o strzelajacym do tylu fotoradarze moze prosciej wytlumaczyc to tak, ze albo Policja dopiero "przygotowywala" sie do wystawienia suszarki, albo stali tam z zupelnie innego powodu.

 

Gdybym mial martwic sie po minieciu kazdego radiowozu stojacego przy drodze to pewnie po nocach nie moglbym spac... biggrin.gif

 

Zdziwilbys sie... Znam przypadki co po 2 miesiacach przychodzily mandaciki,a jak ciezko jest ustalic wlasciciela i trwa to w czasie to sprawa do sadu. Nie ma zmiluj sie. Trzeba placic.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwilbys sie... Znam przypadki co po 2 miesiacach przychodzily mandaciki,a jak ciezko jest ustalic wlasciciela i trwa to w czasie to sprawa do sadu. Nie ma zmiluj sie. Trzeba placic.

 

Jasne... A swistak siedzi i zawija je (mandaty) w sreberka ;)

 

Odsylam do lektury kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia:

Art. 97. § 1. W postępowaniu mandatowym, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy:

1) schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,

2) stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, a nie zachodzi wątpliwość co do osoby sprawcy czynu

- w tym także, w razie potrzeby, po przeprowadzeniu w niezbędnym zakresie czynności wyjaśniających, podjętych niezwłocznie po ujawnieniu wykroczenia. Nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego nie może nastąpić po upływie 14 dni od daty ujawnienia czynu w wypadku, o którym mowa w pkt 1, i 30 dni w wypadku, o którym mowa w pkt 2.

 

Po 30 dniach mandat taki z mocy prawa jest niewazny. Czasami bazuja na ludzkiej niewiedzy i przysylaja - ale nie zmienia to sytuacji, ze taki mandat zostal wystawiony wbrew przepisom prawa.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daja znaku do zatrzymania, ale bardzo czesto po przejechaniu takiego miejsca stawiaja przy drodze znak "Twoja predkosc zostala odnotowana" z symbolem radaru.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jechałem dzisiaj na mecz polska-japonia i czas mnie naglił, więc na drodze z ograniczeniem do 40 pojechałem ok 120, zbliżałem się do zakrętu więc odpuściłem gaz, jechałem ok 60 km/h i wtedy na parkingu przydrożnym ujrzałem radiowóz stojący tuż przy drodze, jeden z policjantów siedział w środku a drugiego nie widziałem, czy jest możliwe aby zmierzyli mi prędkość, bądź widzieli jak wyprzedzam kogoś na zakazie, i nie dali mi żadnych znaków do zatrzymania (przynajmniej żadnych nie widziałem) ani za mną nie pojechali tylko spisali numery i potem będą mieć jakieś "pretensje", i jesli by tak zrobili to po jakim czasie się do mnie ewentualnie zgłoszą?

Prawdopodobieństwo, że spotkają Cię jakieś nieprzyjemności, jest znikome. Generalnie jest tak, jak pisze Łukasz.

 

Gdybym mial martwic sie po minieciu kazdego radiowozu stojacego przy drodze to pewnie po nocach nie moglbym spac... :wink:

Normalnie nerwicy można się nabawić. :flesje:

Wolę się koncentrować na jeździe niż na wypatrywaniu chłopców radarowców w przydrożnych krzakach. Co nie znaczy, że fotoradary totalnie olewam - staram się ich wystrzegać, jednak nie popadając w skrajność.

A nad rozlanym mlekiem nie ma co płakać.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...