Skocz do zawartości

uciekający płyn chlodniczy


Tradasace
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po krótkiej przerwie :)

 

Czy ktoś z was spotkał się z następującym problemem w 4 cyl rzędówce:

 

1.Po dobrym nagrzaniu silnika ( 20 km jazdy ) silnik zaczyna się szybciej grzać.

2.Płyn chłodniczy wylatuje przelewem ze zbiorniczka wyrównawczego.

3.Temp ze wskażnika ok 90C przy 130 kmh

4.Po zatrzymaniu i pracy na wolnych przez ok 2 min wskażnik temp leci na 130 C , chodzą wentylatory , przy czym silnik nie traci mocy i nadzwyczaj równo pracuje.

4.stan oleju idealny , brak wody w oleju

 

pytanie co się dzieje ? walnięta uszczelka pod głowicą czy termostat? a moze coś innego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(czy termometr masz wyskalowany w liczbach czy literki typu zimny ciepły i czerwone pole?)

1. U mnie najwyższa temperatura podczas jazdy w te upały nie przekroczyła 80 stopni

2. Po zatrzymaniu wzrasta do 100 C, poczym włącza się wentylator i hamuje tą temperature na 100 C

3. Zbiorniczek jak doleje na full to przez taką rurkę puści kropelkę płynu

Mówię cały czas o jazdach w upałach

Ale 130 C na wentylatorach to chyba trochę dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja w sumie w kawie GPZ 600r mam podobnie, tyle że silnik nie osiąga takich temperatur. owszem czasem popluje sobie cieczą ale chwile pozniej wszystko jest ok. ja mysle że możesz miec zapowietrzony układ chłodzenia, tak jak ja mam. jest tam powietrze i dlatego sa takie cyrki. To moje zdanie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz na stacje przegladow i powiedz zeby ci analizator spalin wsadzili do zbiorniczka rezerwowego, zagrzej tak zeby zaczelo sie gotowac w zbiorniczku i jak analizator nie pokaze nic tzn ze uszczelka w podzadku.

 

I w takiej sytuacji na 99,99% zle odpowietrzony układ.

 

Nie wiem czy tak masz ale jak silnik ostygnie to poziom plynu w zbiorniczku opada, jesli tak to musisz dolac plynu ( do dolnej kreski) zanim zbiorniczek sie calkiem oprozni i znowu zagrzac az sie zagotuje, wylaczyc i znowu dolac jak opadnie i tak az bedzie dobrze.

 

Ja w mojej kawie powatarzalem ta operacje chyba ze 4 razy, tzn wozilem troche plynu ze soba w buteleczce zeby co chwila do garazu nie wracac i dolewalem az plyn calkiem przestal sie gotowac i juz sie nie grzal az tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

nie chce zakladac nowego tematu wiec pytam tu:

 

jak powinny byc podlaczone weze w gpz 600 do zbiorniczka wyrównującego?

tzn. sa dwa wejscie do zbiorniczka jeden na dole i jeden do góry, jak to ma byc podlaczone( u mnie z tego dolnego jest puszczony wąż do wejścia obok wlewu plynu do chlodnicy, czy tak jest dobrze? a drugi ten górny wąż idzie w glebe? i jeszcze jedno pytanie czy w zbiorniczku wyrównującym powinien byc plyn? i jak tak to ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie wywalalo plyn bo uszczelka pod glowica poszla , co ciekawwe dopiero co ja zalozylem po remoncie silnika , ale byla tak badziewna ze nie trzymala , zalozylem inna firmowa uszczelke Atheny i trzymalo :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie zauwazylem dzisiaj ze wyzuclo plyn zbiorniczkiem.

kawe kupilem w takim stanie ze musialwem ja poskladac troche i niewiem jak maja byc podlaczone weze do zbiorniczka wyrównujacego (tego co jest w pługu) i czy powinien tam byc plyn?

uszczelka pod glowica na bank jest ok.

Edytowane przez ED manetka (KURCZAK)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edzie,, masz dobrze podlaczone weze, ja mam tak samo, a to ze spieprza ten plyn, coz tak musi byc. co do poziomu w zbiorniczku, ma on byc taki bys go widzial w specjalnym wycieciu plugu, chyba kojarzysz o czym mowie. aha tak a propo jak mozesz to sprawdz napiecie na akumulatorze przy odpalonym silniku i wlaczonych swiatlach, bo szukam osoby ktora ma gpzta, wydaje mi sie ze mam cos slabe ladowanie. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...