Skocz do zawartości

głośne wydechy zagranicą karane mandatem ???


babajaga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, planuję wyjazd na południe Europy a w mojej suzi zmieniłam wydechy i są trochę głośne :icon_question:

mam dylemat - czy na granicy np. austriackiej mogą się przyczepić że hałasuję i nie wpuścić ?

czy w razie kontroli drogowej jeśli stwierdzą, że głośna ta moja suzi, to wrypią mandat ? zabiorą moto :icon_exclaim: ?

kto ma jakieś doświadczenia w tej mierze, niech się podzieli proszę,

dzięki

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega który ma Maraudera na pustym wydechu (chyba głośniejszy od SV :icon_exclaim: ) bez problemów przejechał nim całą południową Europę. Co prawda na granicach raczej bardzo delikatnie operował gazem ale nikt się do niego nie doczepił. Może to było tzw. "szczęście" więc jak wygląda sprawa ew. kontroli to nie mam pojęcia jakie moga być sankcje.

Inny znajomy jeździł wcześniej TL1000 z przelotowym wydechem i tylko jeden jedyny raz miał problem w przekraczaniu granicy polsko-czeskiej. Ale jest to jedyne znane mi przejście (Świeradów Zdrój - Nove Mesto) na którym zawsze dokładnie sprawdzają dokumenty :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem na przelotowym wydechu po Austrii, Wloszech, Francji i demoludach i nikt sie nigdy nie przyczepil. Mysle jednak, ze to raczej kwestia farta - jak cie dorwie laboratorium to moga wsadzic mandat niezaleznie, czy to bedzie w Polsce czy za granica. Ja bym sie nie bal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zawsze jeździłem motocyklami ze zmodyfikowanymi tłumikami i nigdy nikt mi nie zwrócił na to uwagi (za granica bo w Polsce się zdarzyło raz czy dwa). Zresztą kiedyś był taki przepis, ze jeśli masz wazny przegląd ze swojego kraju to obca policja niema prawa czepiać się stanu tech. Tylko niewiem cyz to nadal obowiązuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polsce max to jest 96 albo 98 db, wydech powinien mieć wyraźną literkę E i numer < homologacja

 

 

A co np z takim moim Junakiem?

Mimo iż mam "cygaro" a nie "rybkę", to hałas jest wielki.

Słyszałem, że wtedy bierze się pod uwagę przepisy obowiazujące w roku produkcji pojazdu, ale znane mi są historie o nadgorliwych policjątach ścigających wweterany za np. brak kierunkowskazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz glosny wyech to w PL tez mozesz dostac mandat, a nawet dowod rejestracyjny moga ci zabrac. Widzialem juz jak robia pomiar na db jakiejs osobowce,ale nie wiem jak to sie skonczylo. Wszystko zalezy od szczescia.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jeśli w Polsce dopadnie mnie policja i będzie chciała karać, to dam sobie radę, ale jeśli mi się to przytrafi np. w Austrii czy Włoszech, to już nie będzie tak lajtowo. Dlatego pytam o Wasze doświadczenia zagraniczne a nie w kraju (tu jeżdżę ze zmienionym wydechem od 4 lat i pies z kulawą nogą się tym nie zainteresował :) )

pozdr,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...