Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że byłem w Lublinie,poczyniłem dokładne oględziny wyrobów z firmy Tarbor.

Wybrałem kurtkę model Ventus (chciałem skórę wyłącznie na upały). Bardzo fajny krój, protektory wyjmowalne, podpinka, skóra perforowana bardzo dobrej jakości sprowadzana z Brazylii. Do tego uszyli mi to na wymiar w tej samej cenie.

Do tego w spodniach dodatkowo w cenie zamiast wywietrzników zażyczyłem sobie skórę perforowaną w okolicach pachwin (trzeba chłodzić jajka :icon_biggrin: ) . Także w tej cenie polecam, nie znajdziecie nic w tej cenie szytego na zamówienie w tak dobrej jakości. Na kurtkę,spodnie jest 12 miesięcy gwarancji, na zamki błyskawiczne 3 lata. Także Polecam.

Edytowane przez hayabusarider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez polecam, kurtke uzywam trzy lata w roznych warunkach pogodowych. Troche przemokla podczas mocnego deszczu w okolicach wewnetrznych zagiec na lokciach.

 

Co do spodni, to mam model z podszewka z outlastu i jest bajka. Polecam bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie, poszukuję kurtki na lato, kurtkę na chłodniejsze dni oraz te deszczowe posiadam. Zainteresowała mnie firma Tarbor a dokładnie ten model http://www.tarbor.pl/window.oferta.php?id=108&img=1&lang=polski czy ktoś z Was jej używa, przymierzał? Będę bardzo wdzięczny za każdą opinię, czy taka kurtka nadaje się na lato? Czy warto zainwestować dodatkowe pieniądze w tą nową technologię cool leather?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kurtka Tarbor K-12 i niestety, latem sauna jest gwarantowana, chyba że się rozepniemy. Po prostu ta kurtka tworzy wokół ciała szczelny pancerz o grubości 1,2 mm i jak to skóra jest nieprzewiewna.

Tarbor ma ofertę specjalnie na lato, tj. kurtki Ventus i K-25 Air, które w części (Ventus więcej, K-25 mniej) wykonane są ze skóry perforowanej. Jednak przy +31 stopniach i tak kurtkę Ventus musiałem rozpiąć (jadąc w mieście).

Tak się akurat składa, że kurtkę Ventus mam do sprzedania (w świetnym stanie za 1/2 ceny sklepowej) ;-) .

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od wielu lat kurtkę K12 i spodnie S2, w tym zestawieniu nie potrzebuję pasa nerkowego i spinania spodni ze spodniami. Szlifowałem w tym zestawie dwa razy i to ostro i po zapastowaniu i pielęgnacji woskami nadal wygląda znakomicie. To prawda, ze wentylacji żadnej to nie ma ale na lato wożę ze sobą zestaw na gorące dni. Polecam taki zestawna początek i koniec sezonu bo dobrze ten zestaw dba o ciepło kolan i z resztą całego ciała. Potwierdzam również fakt, iż doskonale szyją nma wymiar. Kumpel jest dziwnej postury i w ciagu dwóch tygodni dostał komplet po wcześniejszym pobraniu rozmiarów na motobajzlu.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat widzę ,że jest trochę narzekania na puszczające szwy w skórach Tarboru, rada dla tych co jeszcze nie kupili- kupować tylko produkty ze skóry bydlęcej (miękkie ,szwy idealne nawet po kilku latach, ze świnki skóra twarda jak blacha i nie ma rady co pewien czas nitka puści)

Rada dla tych co kupili i niestety się popruło- nie psioczyć i nie szukać kaletników tylko skontaktować się z Tarborem . Na moim przykładzie mogę powiedzieć ,że za kilkanaście zeta bez żadnego "ale" zszyją każde rozerwanie, wymienią uszkodzony fragment skóry, suwak czy zatrzask. Co ciekawe naprawiają nawet produkty KONKURenCJI.

Firma godna polecenia.

Edytowane przez _Monter_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie nowicjusza jeśli chodzi o skóry. Nie mogę na stronie Tarboru znaleźć odpowiedzi na nie. Tutaj http://motototo.pl/damskie-skorzane-c-7_17_44.html?page=3&sort=1a jest spora rozbieżność w cenach poszczególnych rodzajów skóry tj. bydlęca stara Ameryka, bydlęca, świńska oraz cool leather. Jakie są różnice między bydlęcą a świńską i co oznacza ta Ameryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bydlęca jest miękka , świńska strasznie sztywna,twarda jak "zbroja"

cool leather to powłoka skóry(chyba lakier) mająca teoretycznie odbijać promienie słoneczne, nie testowałem

stara ameryka to skóra pokryta dwoma lakierami gdzie ten na zewnętrznej warstwie szybko się wyciera optycznie postarzając wygląd np kurtki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czytając temat widzę ,że jest trochę narzekania na puszczające szwy w skórach Tarboru, rada dla tych co jeszcze nie kupili- kupować tylko produkty ze skóry bydlęcej (miękkie ,szwy idealne nawet po kilku latach, ze świnki skóra twarda jak blacha i nie ma rady co pewien czas nitka puści)

Rada dla tych co kupili i niestety się popruło- nie psioczyć i nie szukać kaletników tylko skontaktować się z Tarborem . Na moim przykładzie mogę powiedzieć ,że za kilkanaście zeta bez żadnego "ale" zszyją każde rozerwanie, wymienią uszkodzony fragment skóry, suwak czy zatrzask. Co ciekawe naprawiają nawet produkty KONKURenCJI.

Firma godna polecenia.

I to jest poprostu solidna frma. Od wielu lat używam wyrobów firmy Tarbor. Sakwy, w których nie miałem nigdy wody, buty są ok, kurtki i spodnie przy odpowiedniej konserwacji służą wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...