Skocz do zawartości

Kobieta za kierownicą: (nie)bezpieczeństwo


Gość Visuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, opanujcie sie choc troche! Temat typu kólko wzajemnej adoracji czy jak? A ilu facetow jezdzi (autem) trzymajac kiere jedna reka a w drugiej koma?

 

 

 

haaaaa, taaa i się nie malują co?

Zapraszam do Wawki , godziny poranne. Widziałam przynajmniej 10 golących się podczas prowadzenia pojazdu.

 

,ale kutwa jak sie na cos zapatrzy to sie zastanawiam czy zdazy ominąc stojacy dajmy na to na poboczu samochod.

 

Dobrze Wam mówić bo jest jesień i panienki w miniuwach z gołymi pępkami wymarzły lub odleciały na wyspy... A na wiosnę to jak Panowie jeżdżą i potrafią się zapatrzeć na piękną przyrodę....

 

 

Tak po prawdzie to ja w temacie chciałam tylko napisać, że zadziwia mnie nienawiść jaką pałają panowie do pań za kółkiem

 

Cały temat jest bez sensu, bo po prostu są lepsi i gorsi kierowcy. Z różnych powodów.

Proszę Was tylko, żebyście jeździli z mniejszą adrenaliną, wolą walki i starali się mniej edukacyjnie podchodzić do współużytkowników drogi.

Przecież chyba wszyscy motocyklami jeździmy BO TO LUBIMY. Jeździmy dla przyjmeności - i niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego ze jak kobieta jezdzi na motocyklu to juz musi umiec w sumie,bo kobiety chyba tylko z zamiłowania siadają na moto.u facetów to moze byc zamilowanie lub element szpanu niestety ;/

pod wzgledem jazdy na motorze,bo to motocyklowe forum,to kobiety niczym nie odbiegaja w sprawnosci jazdy od mezczyzn.facetów w sumie jest 2 typy-spokojni i szpanerzy.i wszystko jasne...takze kobieta za kolkiem moze byc wiekszym zagrozeniem,ale za "rurka" jest całkiem co innego.pozdro dla wszystkich Pan na moto!przynajmniej Wy nie szpanujecie predkoscią :icon_exclaim: bo nie oszukujmy sie -najczestsza przyczyna wypadkow wsrod motocyklistów są prędkosc i wymuszenia...(NIEKONIECZNIE KOBIET!!) :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A ilu facetow jezdzi (autem) trzymajac kiere jedna reka a w drugiej koma?"

 

haaaaa, taaa i się nie malują co?

Zapraszam do Wawki , godziny poranne. Widziałam przynajmniej 10 golących się podczas prowadzenia pojazdu.

 

No wlasnie o to mi chodzilo ze wielu, zamiast sie skupic na prowadzeniu wykonuje inne czynnosci.

 

 

Tak po prawdzie to ja w temacie chciałam tylko napisać, że zadziwia mnie nienawiść jaką pałają panowie do pań za kółkiem

 

Nie wszyscy, Aniu, powiedzialbym ze zdecydowana mniejszosc, ta leczaca swoje kompleksy udowadnianiem ze to inni sa gorsi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sie czepiaja, niektorzy, jakby bylo o co.

Panie za kierownica sa duzo mniej grozne od Panow bo sa przewidywalne

Wystarczy wiedziec, ze Pani czasami:

- jak jedzie za traktorem to nie wyprzedzi, albo wyprzedzi jak stwierdzi ze moze bo dalo sie jej wlasnie przyklad, ze to mozliwe

- jak dojezdza do ronda, chocby na kilometr bylo widac, ze nic nie jedzie, to sie zatrzyma zeby sie upewnic, bywa, ze nagle

- jak czeka na wjazd z drogi podporzadkowanej to trzeba zwolnic, bo jak sie namysli to wyjedzie prosto pod kola, zwlaszcza jak jej samochodem jest SUV

- jak wlacza kierunkowskaz w prawo i jedzie przy prawej krawedzi jezdni to, bywa, skreci, jednak, w lewo.

- nie patrzy w lusterka wsteczne i nie wie dopoki nie jestes na wysokosci drzwi kierowcy, ze jest wyprzedzana, niewskazane wczesniej dac sygnal dzwiekowy bo sie wystraszy i stanie deba, a wtedy wjedziesz w kufer

- jak stoi na zielonym swietle jako pierwsza to rozmawia z kolezanka co akurat przeszla po pasach. Sa rzeczy wazne i wazniejsze.

- jak stoi w poprzek pasow, polowa samochodu na jezdni to dlatego, ze obok jest sklep, a innego miejsca do zaparkowania nie bylo.

- jak wymusi i wjedzie prosto pod kola to dlatego, ze zaraz sie zatrzyma zeby skrecic w lewo.

I, zaprawde, wole takie zachowania, o ktorych wiem, ze moga wystapic niz kaskaderskie, nowatorskie, chamskie i potencjalnie mordercze wyczyny, ktorych autorami bywamy sami.

 

serdeczne dla Pan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak czeka na wjazd z drogi podporzadkowanej to trzeba zwolnic, bo jak sie namysli to wyjedzie prosto pod kola, zwlaszcza jak jej samochodem jest SUV

- jak wlacza kierunkowskaz w prawo i jedzie przy prawej krawedzi jezdni to, bywa, skreci, jednak, w lewo.

 

Z tymi punktami spotykam się niestety za często :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę kobiety za kierownicą niż taksówkarzy. Najgorsze co może byc, ma gdzieś wszystkich innych, wychodzi z założenia - zarabia tym na życie, więc mu wszystko wolno. Aż mnie ciarki przechodzą jak widze taksówke przedemną lub za mna w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: jak widzę jakąkolwiek babę za kierownicą samochodu, staram się ją jak najszybciej wyminąć :icon_mrgreen: Niektóre kobiety w ogóle nie powinny dostawać prawa jazdy. Podam kilka sytuacji, które miałam na drodze:

 

1. wszyscy stoją na światłach, na rondzie. Ja stoję za babą. Baba rusza, po czym staje na środku ronda, bo zapomniała, że musi zmienić pas na prawy. Blokuje cały ruch, ale nie przejmuje się tym zbytnio.. :biggrin:

 

2. Jadę za babą na lewym pasie, obok nas jedzie koleś autem na prawym pasie. Baba zwalnia i bez kierunku na niego wjeżdża - on na nią trąbi, ona wraca na swój pas. Sytuacja się powtarza, zwalnia i wjezdza znowu na innego goscia, ale ten ją puszcza widząc, że dostaje juz ataków epilepsji i wymachuję rękoma :cool:

 

oraz mln innych sytuacji, kiedy baby mnie nie widzą i wjeżdżają na mnie, z prawej i z lewej.. :wink:

 

Raz baba do mnie wyszła z mordą, że przejechałam przed karetką, jak jechała prostopadle do mnie na skrzyżowaniu. Nie dotarło do niej, że jechałam 120 i ciężko było wyhamować, ani że karetka nie była "obok" tylko 20 metrow ode mnie i jeszcze mialam spory zapas ("Gdyby Pani jechała wolniej, to by Pani wyhamowała. Na motocyklu wszyscy powinni wolno jeździć. Ja wyhamowałam"). Na szczescie na czas pojawiło się zielone i przestała pluć na szybe :)

Edytowane przez Lisena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam histeryzujecie...zarówno baby jak i chłopy robia takie babole że aż żal...Na drodze i baba jest wredna i facet tez potrafi zaleźc za skórę.

Są dziady kapeluszniki i baby babolowe!!!

a prawda zawsze leży po środku!

Ja na swojej drodze częściej spotykam dziadków kapeluszników lub pospiesznych panów wyprzedzających na 3-go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobiety wolno jeżdzą ?? dobre sobie ...

jadąc swoją poczciwą etz ze szkoły, miałem zamiar wyprzedzać auto marki fiat, model cc, kierowca kobitka.

i co to wymyśliła, jadąc lewym pasem patrze a tu cc wyrywa do przodu.

ja patrze sie na nią, ona na mnie ...

ale jak pięknie wyglądała, taka przebojowa :)

 

PS.oczywiście nie dałem sie wyprzedzić ;p

 

A co do tematu to mam zdanie iż kobiety w sytuacjach stresowych na drodze, panikują poprostu.(zamkne oczy, niech sie dzieje wola nieba)

Ale nie powiem, żeby wszystkie źle jeździły.

Miałem wiele zdarzeń,wymuszeń pierwszeństa,zajechania drogi i wiem, że powodują je kobitki jak i faceci,dlatego nie ma co zwalać na płeć.

Poprostu niektórym ludzią, nie powinno być dane jeździć.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu zeszłego roku jechałem sobie wolno za kobitką w aucie... Coś mi nie pasiło bo jechała jak pijana... Pani dojechała do osi jezdni włączyła lewy migacz i postanowiła skręcić właśnie w lewo. Więc ja ja powoli z prawej, a kobitka ostro w prawo!!!!!!!!! :bigrazz: Zostawiłem 2m lacza na asfalcie odbiłem sie od jej boku i stanąłem na chodniku bez gleby na szczęście. Pierwsze wrażenie jeszcze przed zdjęciem kasku pewnie moto skasowane na dobre. Oglądam: ułamany migacz, odgięty craschpad i porysowany boczek. Auto kobitki: prawy bok wgięty na całej długości odgięte drzwi aż sie blacha błyszczała i mnóstwo szpachli dokokoła!!! :crossy: Miałem naprawdę mnóstwo szczęscia!!! Ale gdyby nie crasch to kolano by poszło!!! Teraz uważam na lalunie za kółkiem :P

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu zeszłego roku jechałem sobie wolno za kobitką w aucie... Coś mi nie pasiło bo jechała jak pijana... Pani dojechała do osi jezdni włączyła lewy migacz i postanowiła skręcić właśnie w lewo. Więc ja ja powoli z prawej, a kobitka ostro w prawo!!!!!!!!! :flesje: Zostawiłem 2m lacza na asfalcie odbiłem sie od jej boku i stanąłem na chodniku bez gleby na szczęście. Pierwsze wrażenie jeszcze przed zdjęciem kasku pewnie moto skasowane na dobre. Oglądam: ułamany migacz, odgięty craschpad i porysowany boczek. Auto kobitki: prawy bok wgięty na całej długości odgięte drzwi aż sie blacha błyszczała i mnóstwo szpachli dokokoła!!! :notworthy: Miałem naprawdę mnóstwo szczęscia!!! Ale gdyby nie crasch to kolano by poszło!!! Teraz uważam na lalunie za kółkiem :notworthy:

 

Slyszales o zasadzie ograniczonego zaufania ? Jak dla mnie to jestes takim samym expertem jak ona - z prawej strony sie nie wyprzedza od tego jest lewa ( wyjatkiem gdy masz niezbity dowod, ze pojazd bedzie skrecal w lewo - stoi , kierunkowskaz wloczony , kola skrecone a kierowca obserwije sytuacje )

 

Ciekawolo by mnie jak przedstawiala sie w tym przypadku sprawa wyplacenia odszkodowania, bo o tym nic nie napisales.

 

 

Ja uważam, że kobiety za kierownicą nie myślą zbytnio o jeździe, nie skupiają się bardzo, nie zależy im na tym aby być super kierowcą, często dla nich wystarczy ,,aby dojechać''. To jednak może jednak skończyć się tragedią :crossy: .

 

A co w/g Ciebie jest " Super Kierowca" wiesz jazda samochodem to zwykla rzecz, nie potrzeba tego 5 lat studiowac wystarczy stosowac sie do przepisow i wlasnie dojechac. ;)

 

:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa ks ridera nigdy nieprzegadasz.... :crossy:

z własnego doświadczenia wiem że 3 gleby miałem z powodu kobiet za kierownicą ,( 2 motocykle zostały skasowane)

jak widze "babe" za kierwnica która sie maluje, gada przez telefon i coś jeszcze w miedzyczasie je , redukcja na 2 i czym predzej uciekam z jej zasiegu :icon_eek:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...