Skocz do zawartości

Kask


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Zastanawiam sie nad zakupem jednego z ww kaskow (corsair lub x-spirit). Znacie moze jakies strony z testami kaskow? Moze mial ktos juz jakies doswiadczenia? Slyszalem ze Arai jest troche za glosne jak na kask za ta cene.

Ps. Jak kupie nowy kask bede mial do sprzedania ARAI CONDOR (5 miesieczny)

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rownież jezdze w SHOEI i jestem wniego bardzo zadowlony x-spirit ma lepsza skorupę kasku a tak pozatym nie róźni sie od xr1000 jest jeszcze ciut lzejszy z tego co pamietam. co do arai to niewiem bo go nie testowalem tzn nie uzywalem ale slyszalem ze jak napisales jest ciut glosniejszy i jeszcze jedna wada arai jest to ze szybka sie otwiera albo cala albo wogole sie nie otwiera! pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Na poczatku pytanie do admina...dlaczego moj emat zostal przeniesiony?? Nie pytam co, jak i gdzie kupic#!!

A wracajac do tematu to bylem poprzymierzac kaski. Co sie okazalo... rozmiarowke moge sobie wsadzic w .... kieszen. Dwa kaski, jeden producent a zeby jeden wsadzic na glowe potrzbowalem L by na drugi potrzebowac M. Wiec mierzenie glowy mozna sobie darowac generalnie. Wiec mierzyc kaski a nie ilosc cm w uszach:)

Moze to sie komus kiedys przyda...Arai Corsair jest super dopasowane i przylegajace ale mi chaczy o nos (nie nie...to nie moja kichawa jest taka duza hehe).Za kilka dni bede przymierzal jeszcze XL ale bedzie raczej za duzy:( Z kolei Shoei x-spirit ...mam wrazenie ze ma az za miekkie poduchy w srodku ale jak dopasujesz rozmiarowke jest ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Corsaira i jestem super zadowolony . Jest to kask racingowy, czyli glosny ale z super wentylacja - Arai twierdzi, ze sa to TE SAME kaski jakie uzywaja kierowcy MotoGP

 

W tym kasku masz rozne grubosci wysciolki wewnatrz kasku (dokladnie 3) , tak wiec przy rozmiarze skorupy M mozesz miec jeszcze 3 mozliwosci - sam tak dopasowalem sobie swoj.

 

Jedyny mankament jest taki, ze przedstawiciel na Polske jest do dupy i nic nie da sie z nim zalatwic - ja na chinvent (przez to wpada powietrze od przodu) czekam 6 miesiecy i jeszcze nie ma. Zalatwilem sobie we wlasnym zakresie z USA tak jak sam kask i inna grubosc wnetrza ;) A i jeszcze jedno CENA w Polsce to jakas porazka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Corsaira i jestem super zadowolony . Jest to kask racingowy, czyli glosny ale z super wentylacja - Arai twierdzi, ze sa to TE SAME kaski jakie uzywaja kierowcy MotoGP

 

W tym kasku masz rozne grubosci wysciolki wewnatrz kasku (dokladnie 3) , tak wiec przy rozmiarze skorupy M mozesz miec jeszcze 3 mozliwosci - sam tak dopasowalem sobie swoj.

 

Jedyny mankament jest taki, ze przedstawiciel na Polske jest do dupy i nic nie da sie z nim zalatwic - ja na chinvent (przez to wpada powietrze od przodu) czekam 6 miesiecy i jeszcze nie ma. Zalatwilem sobie we wlasnym zakresie z USA tak jak sam kask i inna grubosc wnetrza ;) A i jeszcze jedno CENA w Polsce to jakas porazka :)

 

Bodzyn, co do GP to jest to prawda. Tez slyszalem ze jest glosniejszy. Generalnie lezy idealnie oprocz tej pierdoly na nos. Przeszkadza mi przy nawet malym odchyleniu glowy w gore. Za tydzien bedze przymierzal XL ale boje sie ze bedzie za duzy. Mam teraz Condor'a XL i jest za duzy ale jak pokazalo wczorajsze przymierzanie model modelowi nie rowny tak samo jak ich rozmiarowka.

Timac, przymierzalem XR-1000 i w sumie jest niezle ale czekam jeszcze na x-spirita.

A co do Polskiej dystrybucji...to daleko jej do zachodniej.Pod tym wzgledem jestesmy jeszcze daleko.

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shoei i tylko Shoei...

 

Mam Shoei'ja RAID II (dokladniej model siege tc-1), kask jest poprostu swietny! Wygodny, nie jest glosny ani nie wycisza strasznie, coś idealnego.

 

Nie ukrywajmy że Shoei to najlepsze kaski, pod wzgledem skorupy i malowania. Więc jeżeli pasuje na ciebie to bierz Shoei'ja.

 

Co do miękiego wnętrza, jest miękkie a dzięki temu wygodne, jednak nie powiekszy sie ono jakoś strasznie więc tylko dobry rozmiar dobrać i śmigać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam Shoei XR-1000 i jestem z niego zadowolony!Nie mam porownania z Arai-em,poniewaz poza przymierzaniem nigdy w nim nie jezdzilem!Moim zdaniem Shoei jest bardzo lekki i cichy,ale jezeli chcesz go mega wyciszyc mozna dokupic do niego specialny kolnierz,ktory zakladasz na szyje i wsuwasz w kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam Shoei XR-1000 i jestem z niego zadowolony!Nie mam porownania z Arai-em,poniewaz poza przymierzaniem nigdy w nim nie jezdzilem!Moim zdaniem Shoei jest bardzo lekki i cichy,ale jezeli chcesz go mega wyciszyc mozna dokupic do niego specialny kolnierz,ktory zakladasz na szyje i wsuwasz w kask.

 

też mam XR-1000 - ale jeśli chcesz mieć naprawdę cicho to polecam zatyczki do uszu - rozwiązanie tanie i wygodne - a co najważniejsze naprawdę mocno wycisza. Polecam takie z rozprężającej się pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...