Skocz do zawartości

Zgubiłem wszystkie dokumenty


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

wczoraj podczas jazdy na moto nie zamknąłem zamka w kurtce :icon_twisted: i wypadł mi portfej z prawkiem dowodem rejestracyjnym ubezpieczeniem dowodem osobistym legitymacja szkolną i 30 zł :buttrock: licze że znalazła to osoba uczciwa i wezmie sobie to 30 zł a reszte mi odesle jednak jesli by się tak nie stało to jak odzyskac prawko dowód rejestracyjny ubezpieczenie bo to jest najważniejsze dla mnie ile to może kosztowac ile to może trwać ??

dzieki za odpowiedź i pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłą niedziele miałem taką samą przygode (zgubiłem dowody rej od samoch i moto ,prawo jazdy itp)

w moim przypadku wyglądało tak

Prawo jazdy - składasz wniosek jedno zdj + wpłata 70 zł miesiąc czekania ale dali kartke i ja z nią jeździłem jak patrzy na to policja jeszcze nie wiem bo mnie nie zatrzymali :icon_twisted: :buttrock:

Dow rej -wypis z przeglądy technicznego(podjedź tam gdzie robiłeś przegląd wypiszą ci u mnie wypisali za free) i musisz mieć duplikat oc (w pzu mi wypisali "od ręki" ) jak masz to wszystko to do WK (musisz mieć ze sobą tablice i jeśli wydano to karte pojazdu) wpłacasz chyba też 70 zł ale dokładnie nie pamiętam czekasz w kolejce (w poznaniu cały dzień ) i dostajesz nowy dowód rej

 

i na koniec szczęśliwe zakończenie

Nie miałem czasu żeby stać cały dzień w kolejce w WK złożyłem tylko papiery na nowe prawko a tu przedwczoraj przychodze do domu a w drzwiach kartka "W sprawie zagubionych dokumentów prosze się kontaktować z numerem ......" i wszystko się znalazło teraz mam 2 oc duplikat przeglądu itp :biggrin: :buttrock: :icon_mrgreen: :icon_eek: na szczęście nie robiłem jeszcze dow rej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cała ta sytuacja zkońcyzła się u mnie nie tak szcześliwe jak u kilera a oto droga dla potomnyh jaka trzeba przebyć :

 

1. Udajemy się tam gdzie wydano nam dowód osobisty i tam dostajemy za darmo zaświadczenie o stałym zameldowaniu i numerze pesel

 

2. Nowe prawo jazdy w NS to wydatek 73 zł i czeka się do dwóch tygodni nie dostaje się żadnych zaświadczeń na dodatek piszemy oswiadczenie w jakich okolicznościach zginęło

 

3. Dowód osobisty to wydatek 30 zł i dodatkowo stracony dzień w urzędzie

 

4. Dowód rejestracyjny to wydatek 80 zł trzeba mieć przy sobie tablicę zaświadczenie o tym że pojazd jest sprawny technicznie ( koszt to 0zł dostajemy go w miejscu gdzie ostatnio robiony był przegląd ) oraz duplikat oc ( jest on równiez za darmo przynajmniej tak jest w Pzu ) u mnie duplikat to sa 2 kartki formatu A4 wcześniej miałem dokument wielkości ok A5 całkowicie nie poręczne . W WK piszemy oswiadczenie jak kiedy zginął dowód i dostajemy tymczasowy .

 

Droga odzyskiwania dokumentów wyglada w NS jak wyżej i trzeba stracić na nią ok 2 dni 1 dzień tracimy tylko na sam dowód straszne kolejki i tylko jedna pani obsługuje , a drugi na reszte . Dodam że w przypadku zagubienia nie idziemy na policję ponieważ nie było kradziezy wieć nie ma przestępstwa i jedyną drogą do uratowania się przed jakimiś dziwnymi kredytami itp zaciągniętymi przez "uczciwego" znalawec to jak najszybsze wyrobienie nowych dokumentów ( tak powiedział mi pan policjant)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Niestety wczoraj spotkała mnie bardzo podobna sytuacja, wsiadając na moto nie zamknąłem zamka w kurtce :icon_biggrin: i w czasie jazdy wypadł mi portfel z dowodem osobistym :icon_mrgreen:

Nie wiem co robić, bo 19 czerwca mam egzamin na "A" i do tego konieczny jest dokument potwierdzający tożsamość, a paszportu nie mam :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... wiem jak to jest .... ostro pociskalem po trasie i zamek mi sie otworzyl...

 

ale mialem farta ... dobry czlowiek zadzwonil i odzyskalem wszystkie dokumenty ...

 

serdeczne pozdowienia dla Pana z dostawczego fiata :D - cieszy ze jeszcze tacy ludzie sie zdazaja ....

 

PS. teraz zawiazuje dwa zamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wczoraj spotkała mnie bardzo podobna sytuacja, wsiadając na moto nie zamknąłem zamka w kurtce banghead.gif i w czasie jazdy wypadł mi portfel z dowodem osobistym evil.gif

Nie wiem co robić, bo 19 czerwca mam egzamin na "A" i do tego konieczny jest dokument potwierdzający tożsamość, a paszportu nie mam icon_rolleyes.gif

No to współczuję - licz na uczciwego znalazcę i ganiaj jak najszybciej do urzędu. Czas oczekiwania po złożeniu wniosku to nawet do 3-4 tygodni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek złożony... teraz pozostaje tylko czekać i trzymać kciuki, co by się urzędnicy w miarę szybko uwinęli :buttrock:

 

Jeśli chodzi o szanse na znaleźenie dowodu to są naprawde niewielkie, wypadł mi prawdopodobnie między miejscowościami, a na poboczach rośnie dość wysoka trawka :P

Edytowane przez M4NIEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnalazł się dzisiaj mój dowód osobisty :icon_biggrin: :biggrin:

...miałem telefon do domu, pojechałem i odebrałem od b. ładnej dziewczyny :biggrin: (mówiła, że dziadek kolegi znalazł na przystanku autobusowym), ładnie podziękowałem :) wręczyłem bombonierkę i ...zapomniałem się umówić :icon_arrow:

 

PS nie muszę się już martwić o dokument tożsamości na egzaminie :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedy kupowałem moto, to w ten sam dzień jak wracałem do domu z motocyklem na pace to też mi gdzieś portwel wcieło:( nie wiedziałem czy mam sie cieszyć z zakupu czy smucic z powodu straty dokumentów. Papiery sie nie znalały a w portewlu było jeszcze 400 zł utargowane przy kupnie motocykla:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...