Skocz do zawartości

Blokuje przednie koło po wymianie klocków


Mac89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam następujący problem: wymieniłem dziś klocki hamulcowe, potem płyn hamulcowy, a po małej przejażdżce okazało się, że koło nie obraca się tak swobodnie jak powinno, tylko trzeba użyć do tego niewielkiej siły, tak, jakby klocki nie "odpuszczały" :icon_mrgreen: Ktoś wie o co tu biega :icon_mrgreen:

Z góry dzięki za pomoc :lalag:

Edytowane przez Mac89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam następujący problem: wymieniłem dziś klocki hamulcowe, potem płyn hamulcowy, a po małej przejażdżce okazało się, że koło nie obraca się tak swobodnie jak powinno, tylko trzeba użyć do tego niewielkiej siły, tak, jakby klocki nie "odpuszczały" :icon_mrgreen: Ktoś wie o co tu biega :icon_mrgreen:

Z góry dzięki za pomoc :lalag:

 

 

Może masz zapieczone tłoczki, przesmaruj i zobacz co się będzie działo, sprawdz też poziom płyhnu hamulcowego, taką sytuację widziałem w jednym motocyklu, było za dużo płynu w zbiorniczku i tłoczki nie odbijały jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jeszcze problem to mogę Ci pomóc.. Też miałem te problem i jakoś z niego wybrnąłem(mam nadzieje).. Mogę do Ciebie podjechać i cos doradzić..

 

 

Podjechać, to ja mogę, bo przemieszczać się daje rade (klocki stawiają trochę oporu, ale niewyczuwalny podczas jazdy), bardziej ciąży mi to psychicznie, że coś jest nie halo :clap: Ale jak masz jakiś pomysł to może się gdzieś ustawimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może być również przytkany jeden z dwóch otworków wyrównujących ciśnienie w pompce. Ją też warto czasem rozebrać, przedmuchać i złożyć na ten sam smar co do tłoczków. Inne smary nie są wskazane bo mogą wejść w reakcję z płynem hamulcowym. Potem ktoś się dziwi że jakieś szlamy ma w układzie... Przy nowych klockach warto przesmarować przylgnie klocek-tłoczek, i prowadnice smarem miedzianym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatkanie tego otworka daje inny objaw w czasie jazdy - stopniowe zaciskanie klockow az do zablokowania kola. Dopiero spuszczenie odrobiny plynu pozwala kontynuowac jazde.

W tym wypadku to tylko brudne zaciski.

Pozostale uwagi o smarowaniu jak najbardziej prawidlowe.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechać, to ja mogę, bo przemieszczać się daje rade (klocki stawiają trochę oporu, ale niewyczuwalny podczas jazdy), bardziej ciąży mi to psychicznie, że coś jest nie halo :) Ale jak masz jakiś pomysł to może się gdzieś ustawimy?

Odezwij sie na gg.. jak chcesz mozesz wleciec do mnie.. Wieczorkiem bede na gg wiec sie zgadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...