Skocz do zawartości

Nowa WSK


JulekSukiPP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To masz szczęście taki rarytasik to juz się chyba nie zdaża. 16km nieźle jeszcze raz gratuluje!!!!!

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

 

No muszę, ludziska, napisać - po prostu muszę!!

 

Wczoraj wyciągnąłem z piwnicy kumpla ojca NOWA WSK z 78 r.

 

Legalnie niejeżdżona - 16 km na budziku.

 

Stan - igla!

 

Zobaczymy jak bedzie z odpaleniem.

 

 

A jaki model ?? W morde misia to ci sie stary poszczesciło jak motor pokaże przebieg 100km to musisz nam tu flaszke postawic by sie sprawowała dobrze :crossy: jak odpali to zaraz napisz :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaz jakies foty. wlasnie i co to za model podaj wiecej danych i przylaczaj sie do tematu zalozonego przez kobuza na temat WSK

pozdrawiam posiadaczy WSK

 

 

Dokładnie jak najszybciej podaj jakieś dane na temat motocykla i czy masz do niego komplet dokumentów.

 

WSKowicze wszystkich krajów łączcie się!!!!!!!!!! :icon_mrgreen: troszke po komunistycznemu !!

 

P.S. Zapodaj foteczki :lalag: :icon_mrgreen:

Edytowane przez Pimpek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To było tak...

 

Sprzęt przytargaliśmy w niedzielę około 15. Szybkie oględziny, konsultacje z bratem mechanikiem i...

musiałem czekać do poniedziałku na zakup nowego aku :clap:

 

W poniedziałek umyłem gaźnik i kranik, wymieniłem świecę, zamontowałem zbiorniczek serwisowy i...

1, 2, 3...

i chodzi :crossy:

 

Na szczęście zdemontowałem przednie koło do transportu - dlaczego? Za chwilę.

 

Przy uruchamianiu stwierdziłem, że kopniak nie powraca i blokuje wybierak.

Nie było opcji - rozbiórka.

Okazało się, że wałek kopniaka stanął na wałku wybieraka. Tam jest taki mały oring i on skleił się starym olejem.

Teraz o szczęściu. Przyrozbiórce kopniaka obejrzałem sprzęgło. (Ależ piękny korek!!!)

Okazało się komplitnie sklejone starym olejem. Dopiero po 1h moczenia rozkleiło się. Dobrze, że nie mogłem jeździć - ale byłby looooot. :D

 

Teraz jestem na etapie montażu tego bałaganu z powrotem - niestety cierpię na chroniczny brak czasu :cool:

 

Teraz trochę danych:

WSK M06B3 rocznik 1978. Numer ramy na życzenie.

Papiery są, bo to jest wciąż pierwszy właściciel. Kłopotem może być, że sprzęt był wyrejestrowany.

WSK była wykupiona na początku lat '80 z armii i nawet jest ten papier zakupu.

 

Teraz o problemach:

- oczywiście syf w zbiorniku (niestety nie mam betoniarki)

- rozebrałem amorki dla wymiany simmeringów i nalania oleum i okazało się, że fabrycznie były źle złożone górne nakrętki mocujące - zniszczone jest pierwsze 5 zwijów na nakrętkach i w rurach - właściwie do wymiany

- spodziewam się, że po pierwszym solidnym zagrzaniu to jednak polecą simmeringi na wale...

 

To tyle z placu boju...

 

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! I ja musze CI oczywiscie pogratulowac serdecznie! Naprawde miales zajebiiiste szczescie:D Zazdroszcze.. Kurde takie rzeczy to tylko w erze:D Ja tez tak chce! Te pierdoły co tam nie działaja ..starter czy też lagi to sobie porobisz, tylko uważaj żeby nie uszkodzic lakieru przy demontażu i montażu czesci, a jak juz wylałes olej z tego silnika to po złożeniu proponuje zalac Motua, jak jest silnik nowiutki to niech sie nie męczy na Hipolu tylko niech sobie smiga na pożadnym oleju:) Motul 15W40(przekładniowy) lub 10W40(silnikowy), obydwa sie sprawdza tyle że 15W jest gestszy. A simmeringi w silniku moga jeszcze polatac bo watpie żeby sie zniszczyły dobrze zamkniete w silniku. Także chłopie zapodawaj foty! Jak już kiedys wszyscy z forum bedziemy mieli odszykowane nasze różne Zetki i inne WSK to może skoczymy razem na zlot do Świdnika? To by było zajebiste przeżycie:D

Pozdrawiam - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także chłopie zapodawaj foty! Jak już kiedys wszyscy z forum bedziemy mieli odszykowane nasze różne Zetki i inne WSK to może skoczymy razem na zlot do Świdnika? To by było zajebiste przeżycie:D

 

 

Dokladnie na pielgrzymkę do Świdnika !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ludziska macie...

 

http://www.ee.pw.edu.pl/~biczelp/inne/wsk.html

 

Niestety w całości dopiero jak złożę.

 

A z tym aku - człowiek strasznie zmanierowany tą Japonią ;)

 

Z linii frontu:

- mam już nowe i na szczęście dłuższe śruby do lag, teraz wystarczy tylko wybrać zniszczony fragment gwintu z rur.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...