Skocz do zawartości

klocki trą o tarczę- co z tym zrobić?


Gość centymetr_sześcienny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie słychać dzwięk ocierania klocków o tarcze z przodu, przy czym nie stawiają one żadnego oporu (sprawdzałem na stopce centralnej- koło swobodnie się obraca)- na początku się tym martwiłem ale potem ktoś mnie uświadomił, że to nie żaden feler i teraz jestem spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, papier ścierny wodny 2000, olej lub płyn hamulcowy, z lekka przejadę powierzchnię tłoczka, zerdę osad i syfy, tak samo piastę w której sie on porusza. I co? Jakoś nikt nie miał do mnie pretensji o to, że hamulec źle działał, nie hamował dobrze, ciekł, był rozkalibrowany albo właściciel miał wypadek przez moją robotę.

 

Chyba logiczne, że nie papierem 1000 i mniejszym...

 

Dodam, ze robiłem to w niejednym aucie oraz motocyklu Adamie M.

 

Loko, jasne, że jak użyjesz papieru o złej ziarnistosci i bez smarowania do tego to zacisk może byc do wyrzucenia.

 

PrzemekB, u mnie równiez delikatnie kocki ocerają o tarcze, ale po prostu tak musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba logiczne, że nie papierem 1000 i mniejszym...

 

Dodam, ze robiłem to w niejednym aucie oraz motocyklu Adamie M.

 

No ja tez w niejednym przez te 35 lat mojej motocyklowej "kariery" i nie spotkalem jakos

sytuacji zebym musial sie uciekac do pomocy papieru sciernego.

Plyn hamulcowy w odpowiednim czasie rozpusci wszystko :crossy:

Papier scierny, chocby nie wiem jak tloczek po nim czyscic zostawi drobinki

korundu na powierzchni tloczka i to dla uszczelek zdrowe nigdy nie jest.

A ja bardzo nie lubie robic tej samej roboty kilka razy.

Oczywiscie kazdy ma prawo robic wszystko tak jak uwaza za sluszne, a to jest moja opinia na ten temat.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że nie jechałem tego 20 czy szczotą drucianą :crossy: hehe .... po zmontowani wszystko chodziło tylko po pewnym czasie powoli zaczęło się pocić i tak się pociło, a że mnie wnerwia jak gdzieś coś brudne to najpierw wymieniłem uszczelniacze, ale efekt ten sam...... więdz w końcu i tłoczki i uszczelniacze i spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość centymetr_sześcienny

nietety moje doświadczenie mechanicznio-serwisowe jest gorzej niż żadne, więc lepiej nie będe dotykać tego swoimi łapami, które mogą tylko spustoszenie pozostawić.

 

co do oporów przy ruchu uniesionym kołem. bez zacisku keci się i kręci, więc łozysko jest w porządku, ale z zaciskiem robi jakieś półtorej obrotu.

jestem przewrażliwiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie słychać dzwięk ocierania klocków o tarcze z przodu, przy czym nie stawiają one żadnego oporu (sprawdzałem na stopce centralnej- koło swobodnie się obraca)- na początku się tym martwiłem ale potem ktoś mnie uświadomił, że to nie żaden feler i teraz jestem spokojny.

Oj stary, z nieba mi spadasz! Już odliczałem kasę na nową tarczę.... DZIĘKI :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tan sam problem w bandicie.. Męczyłem sie z tym kilka dni i nic... Oddałem do mechanika, grzebał dwa dni i dalej bylo to samo... Jak przywiozłem moto do domu to sie wnerwiłem i rozebrałem wszystko na części pierwsze, przedmuchałem z kompresora, lekko spolerowałem tłoczki i przesmarowałem jakims pierdołem do tłoczków(nie pamietam jak to sie nazywało). Po skreceniu jest o niebo lepiej.. Moze jeszcze nie jest idealnie ale juz nie czuje oporu jak jade..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...