Skocz do zawartości

WSK - grzanie się


Szpanerq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem WSK grzeje mi sie jak skurczybyk, przejade z 3 km na pelnym gazie i juz zaczyna przerywac , strzelac z gaznika i koniec jazdy jest trzeba postawi ci czekac , a moge jezdzic ile wlezie na "luznym" gazie z np. 5 minutowymi przerwami i sie niezagrzeje.Kolega mowil mi ze to sprawa mixolu ze im lepsza mieszanke daje do CZ to mniej sie grzeje ale m isie w to nie wierzy jakos :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ustawienie zapłonu, przerwy na przerywaczu. Lej mieszankę 1:20, ustaw gaźnik wg. książki, a nie na oko, sprawdz czy prawidłowo jest zamontowana iglica - na którym rowku. Kup nową świecę F80.

 

Moze cos przerabiałeś w tym silniku i źle cos zrobiłeś lub poskładałeś źle sam silnik. Może jak po remoncie to złe pasowanie tłok - cylinder, pierścienie, sworzeń...

 

Nie jeździ na pełnym gazie, przecież to masakra dla tego silnika. Moze pozostaw w domu te sportowe zapędy bo to nie silnik wyczynowy.

 

A po drugie moze zadbaj o to by Twój post wyglądał normalnie, używaj przecinków, kropek, przeczytaj tekst jeszcze raz zanim go wyslesz, a nie używasz podpisów, tłumaczac w dziwny sposób swoje błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w poście powyżej. Przyczyną graznia może być zbyt uboga mieszanka . Sprawdź położenie iglicy oraz wyreguluj poprawnie gaźnik. Możliwe że masz źle ustawiony zapłon.

Edytowane przez marianek_spox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi to wygląda na przytkany kranik paliwa.

Sprawdź jak leje się paliwo po zdjęciu wężyka i otwarciu kranika.

Strzelanie w gaźnik i przegrzewanie się sugeruje zbyt ubogą mieszankę.

Jazda na małym otwarciu przepustnicy jest bez problemów bo ilość dopływającego paliwa jest wystarczająca.

Zanim rozkopiesz silnik, sprawdź te proste rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ustawienie zapłonu, przerwy na przerywaczu. Lej mieszankę 1:20, ustaw gaźnik wg. książki, a nie na oko, sprawdz czy prawidłowo jest zamontowana iglica - na którym rowku. Kup nową świecę F80.

 

jestem tego samego zdania.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...