Skocz do zawartości

Zębatki ! ! !


Rekomendowane odpowiedzi

To są stalowe zębatki VAZa. Mam taką na tyle w KTM 520, który roluje wszystkie aluminiowe zębatki w wachlarzyki. Nie wiem, po co opowiadasz takie pierdoły o bananach, być może wina leży w tym, że takie zębatki widziałeś tytlko w internecie, a nie na motocyklu.

VAZ który mam założony zrobił właśnie 300 km w wysokich Tatrach, co można ze spokojem przeliczyć na 3000 km po poligonie, wcześniej przejechał 1000 km po zwykłym terenie. Po takim wysiłku alumioniowe zębatki Renthala, na których jeździźłem całe życie, pokazywaly mi szczerby w uzębieniu.

Zębatki stalowe są wytrzymałe, tanie i dobre. Ich wada to bardzo duża waga. Dlatego nie stosuje się ich w crossie. Ale w enduro nie ma przeciwskazań. Jeśli pracują z dobrym łańcuchem, takim jak Renthal, Regina, RK czy DID, to mają bardzo dużą szansę skończyć się równo jako zestaw, a nie nierównomiernie, co powoduje konieczność wyrzucenia jakieś jeszcze dobrej części zestawu do śmieci.

pzdr

Widzę Dominik, że w końcu przekonałes się do stali. :(

Przy takich pojemnościach i mocach w amatorskim użytkowaniu gdzie te kilka dg nie ma znaczenia ja sobie nie wyobrażam alu na dłuższą metę, choćby finansowo.

 

Co do ciężaru to powstały już takie bardzo ażurowe zębatki z lepszych stopów stali, które ważą prawie tyle co alu, są wytrzymałe ale jeszcze sporo kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupuje od tego kolesia komplet zębatek,przód i tył.

 

DZIĘKI WSZYTSKIM ZA JAKĄ KOLWIEK POMOC !!! .Pzdr 4all :icon_mrgreen:

 

a ile sobie za komplecik zażyczył?

bo do mojej apki chciał ok. 120 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zamowilem stalowe zebatki i koles za tylnia chce 53 zl a za przenia 20 zl wiec mysle ze nie jest zle a poza tym sa znacznie trwalsze od aluminiowych tylke ciezkie ale co ci przeszkadza te 0,5 kilo wiecej w moto (ja nie widze roznicy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...