Skocz do zawartości

Honda CB500 wymiana oleju w lagach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam pytanie: Czy zeby wymienic olej w przednim zawieszeniu w Cb500 musze odkrecac obie lagi? Robilem to zima i wlalem olej 10W ale sadze ze jest za zadki a zawieszenie za miekkie na nasze piekne drogi.Chce wlac 15W... Czy znacie jakis inny sposob na wymiane tego oleju? Czytalem jeszcze kiedys na forum ze Honda zalewa orginalnie olej ATF Tzn taki sam jak w automatycznych skrzyniach biegow w samochodach. Mam pare litrow takiego oleju i wlal bym go ale niestety nie wiem jaka ma gestosc taki olej. Moze wy wiecie... Prosze o Wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zeby wymienic olej w przednim zawieszeniu w Cb500 musze odkrecac obie lagi? Robilem to zima i wlalem olej 10W

 

Sory a mógłbyś troche dokładniej sprecyzować o co chodzi bo raz piszesz że robiłeś to zimą a teraz pytasz czy trzeba odkręcać obydwie lagi ? :icon_rolleyes: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATF jest zbyt rzadki a do wymiany oleju to radziłbym wlać po 320ccm oleju 20W bez rozbierania.

Wystarczy wyjąć koło i odkręcić najpierw śrubę spustową na dole lagi.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATF jest zbyt rzadki a do wymiany oleju to radziłbym wlać po 320ccm oleju 20W bez rozbierania.

Wystarczy wyjąć koło i odkręcić najpierw śrubę spustową na dole lagi

 

Kuzwa takze w swojej Sevence mam za miekki przod ,to chyba sie zastosuje i też zaleje 20W. :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy u ciebie też są te śrubki u dołu lag bo spotkałem się ze nie wszystkie cb maja je po prostu trzeba je odkręcić i spuścić olej jeśli niema śrubek tylko same odlewy w ich miejscu to odkręć ośkę wyjmij koło i od dołu imbusem odkręć śrubę i zlej olej zakręcamy i odkręcamy od góry nakrętki co trzymają chyba sprężyny w lagach kluczem 17 i wlewamy olej polecam również 20 W ja u siebie wlałem 15 W i za bardzo mnie to nie zadowala następnym razem wleje 20 W góra 20 minut roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam - może obrzydliwie śmierdzieć :biggrin:.

W R6 kiedyś zmieniałem to mało co pawia nie puściłem, mniej więcej jadowity pierd + rzygowiny w jednym :crossy:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ile on mial lat ze tak smierdzial? ja w moim enduraku zmienialem to pachnial jak olej a nie jak to co opisales :icon_mrgreen:

W sumie to duuużo bo nie wyglądał już jak olej :icon_mrgreen:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...