Skocz do zawartości

nie wiem co wybrac ducati czy yamaha??? pomożcie...:(


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie wszyscy! mam problem w doborze motocykla i nie wiem co zrobic,tutaj sa dwa z ktorymi sie borykam : http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=117830786 , http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=118653312 , ale chyba ta yamaha jest cos za tania, prosze was o opinie bo naprawde mam problem, piszcie na moj gg 33194193 lub na skrzynke [email protected] ... bede dozgonnie wdzieczny za pomoc.... szybka pomoc...z gory dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie wszyscy! mam problem w doborze motocykla i nie wiem co zrobic,tutaj sa dwa z ktorymi sie borykam : http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=117830786 , http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=118653312 , ale chyba ta yamaha jest cos za tania, prosze was o opinie bo naprawde mam problem, piszcie na moj gg 33194193 lub na skrzynke [email protected] ... bede dozgonnie wdzieczny za pomoc.... szybka pomoc...z gory dzieki...

 

XJ z tamtego okresu tak mniej więcej stoją więc sie nie dziw, Ducati jest młodsza a poza tym to egzotyk więc i droższa. Do XJ będziesz miał w cholerę części i masę użytkowników gotowych coś doradzić, Ducata jest zajefajna ale to egzotyk i nie ma tego za dużo. Zależy czego szukasz. Czegoś oryginalnego (cena nie gra najważniejszej roli) czy praktycznego, dostępnego i sprawdzonego. Wybór należy do Ciebie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybral ducati...ze wzgledu na sentyment, wyglad wizualny i na zlosc tym co mowia ze ducati sie sypia..

stek bzdur..

nie znam nikogo co ma ducati tak wlasnie mowi. Zreszta ducati ma jakies bajer rozwiazanie w silniku (uklad desmotroniczny czy jakos tak podobnie) przez co podobno maks ciezko taki silnik zajechac (polak potrafi no ale). Jedynym minusem sa dosyc drogie przeglady zwiazane z kontrola tego ukladu co by dzialal jak trzeba.

To jednak tez nie jest moja opinia tylko zaslyszana wiec tu akurat lepiej zapytac jakiegos posiadacza monstera np. Dominik Szymanski z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę to kwestia gustu...i trochę kaski. Jak słusznie zauważyłeś obsługa włocha może być droższa od popularnych japońców...choć nie musi. Rzeczywiście jednak najlepiej będzie zapytać kogoś kto śmiga na takim sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,powiem tak,ciezko bedzie nam doradzic Tobie który masz wybrac motocykl,podejrzewam ze wiekszosc Cie nie zna i nie wiem jakie masz gusta,ale co do motocykli,Yamaha napewno bedzie tansza w utrzymaniu,czesci jest do niej pełno,w razie jakiejsc awarii jest masa urzytkowników tego motocykla i napewno znajdzie sie ktos kto pomorze,Ducati zaś jest motocyklem rzadko spotykanym na naszych drogach,o serwis juz nie bedzie juz tak łatwo,tak mi sie wydaje,no i weż pod uwage to ze to jest silnik V a Yamaha to rzędówka,no i od Ciebie zalerzy czy bardziej polubisz V czy rzedówke,no i przedział cenowy między tymi motocyklami jest spory takze moze zastanów się jeszcze nad innym modelem,weż też pod uwage to ze za jakis czas bedziesz chciał sprzedac motocykl,Yamaszke podejrzewam ze sprzedasz prędzej czy pózniej a z Ducatem możesz sie długo ogłaszac bo jak to jest napisane w ogłoszeniu jest to egzotyk,takze wybór nalerzy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze powinienes sie powaznie zastanowic co chcesz- ta sa zupelnie 2 ROZNE motocykle... Wzasadzie to wszystkim sie roznia..., a niewiem czy sobie z tego zdajesz sprawe. Nie spiesz sie przemysl sobie czego oczekujesz od moto co Cie kreci w moto i dopiero zastanawiaj sie nad konkretnym modelem. Ja Ci powiem, ze gdybym byl na Twoim miejscu to sposrod tych dwu modeli wzialbym Duce-jest po prostu LEPSZA od tej Yamahy.

pzdrr

ps. a widziales kiedys Horneta? Pytam bo widze, ze szukasz niked'a i to dosyc mocnego. Ja bym Ci (od serca) proponowal jakiegos obejrzec i przemyslec sprawe jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wybierasz miedzy calkowicie roznymi moto ja polecam dukata chociaz to moj pierwszy sezon na m600 :) i zapewne sa bardziej doswiadczeni uzytkownicy ale juz wiem ze nastepny bedzie z tej samej stajni. w miesiac zrobilem ok 6kkm bez najmniejszego problemu czy awarii oprocz wiadomo stalych serwisowych czynnosci jak umycie air filtra czy wymiana opon, sam serwis nie jest duzo drozszy od innych wiadomo im wiecej poswiecisz mu czasu tym taniej. poszukaj na www.mobile.de tanszej opcji ja za 600 z 2001 (troche zmieniali w monsterach chyba po 98) dalem niewiele wiecej i tez mial bonusy, te moto sa troszke drozsze ale i sa wyposazone dosc dobrze, jesli dysponujesz wiekszym hajsem m900 jest swietny dzwiek suchego sprzegla w polaczeniu z silnikiem i wydechami to najlepsza wloska muzyka :lalag: . pozdro dobrej decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle włoskie wymagają więcej zaangażowania od swoich właścicieli,jeśli Ci to nie przeszkadza to potem już będziesz tylko zmieniać modele ducati i nawet nie spojrzysz na "japonie".

Części bardzo tanio można kupic na niemieckim ebayu.

Jeśli chodzi o awaryjność ducati to sie nie wypowiadam bo niestety nie znam nikogo kto by tym jeździł,obecną aprilia zrobilem 20 tyś i póki co serwis polegał na wymianie opon i oleju,na wczesniejszej zrobilem ok 15tys również bez najmniejszej awarii.

 

Podsumowując:

jeżeli chcesz wybrać motocykl masowy nie wyróżniający sie niczym z tłumu od którego wymagasz żeby woził Cie do pracy/domu,który będziesz mógł zostawić w prawie każdym serwisie bez wnikania w szczegóły - bierz yamahe

jeżeli chcesz motocykl który nawet za 10 lat będzie wyglądać aktualnie,który bedziesz podziwiał przy każdym postoju ale za to więcej od Ciebie wymagający - bierz Monstera

 

Tak czy inaczej powodzenia i trafnego wyboru :lalag:

 

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ducat to Ducat wiele opinni już było na ten temat ale rzeczywiście jest to maszyna ktora właścicielowi długo się nie znudzi jeśli szuka motocykla nietuzinkowego :) .

Sam szukałem ducata, lecz ze względów finansowych :) i tego że to pierwsze moto wybrałem Yamahe.

Wyboru nie żałuje bo już pierwsza kolizja za mną ;) a o części rzeczywiście do Yamachy nie trudno.

 

Wiem jedno, że Ducati napewno jeszcze przede Mną :lalag:

 

Sam musisz podjąc decyzję...

 

Podro!

titto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...