Skocz do zawartości

mycie motoru - mozna szlauchem calego obmyc?


Chri$
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kiedy moto jest zimne oczywiscie to mozna go normalnie CALEGO (zegary, silnik, itp) umyc szlauchem? tzn nie chodzi mi o lanie wody pod owiewki, ale gdy zaczne lac z weza to na pewno i tam mnostwo wody sie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można.

W instrukcji fabrycznej do XVS 1100A Informują żeby zakryć końcówki wydechów torbami foliowymi i żeby nie używać urządzeń ciśnieniowych. /możliwość dostania się wody w łożyska itd./

Edytowane przez Maro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tak:

1. Woda z węża, ale nieostry strumień,

2. Wiaderko, woda, płyn do mycia naczyń, gąbka -> piana,

3. Zostawiałem na chwilę, żeby robaczki się odmoczyły,

4. Dalej gąbką,

5. Woda z węża,

6. Chwila na słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można, byle woda nie była z myjki ciśnieniowej - po prostu może się dostać nie tam, gdzie powinna. np łatwo tak załatwić łańcuch. przed normalnym ciśnieniem wody "z węża" motocykl jest zabezpieczony, przecież jeździć w deszczu może...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. płukanie myjką szerokim strumieniem

2. psikanie arvą k2

3. 8-10 min czekania

4. intensywne płukanie myjką na szerokim strumieni z pominięciem końcówki wydechu i kierownicy\

5. przejażdżka na wciśniętych hamulcach aby woda odparowała

6. do garażu spać

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy-a czemu tak wszyscy boja lac sie wode do wydechow??? Prezciez w najnizszym punkcie ukladu wydechowego sa otwory, przez ktore wydostaje sie woda skraplajaca sie podczas spalania mieszanki.Tymze samym otworem wydostanie sie woda,ktora wleciala przez tlumiki. Wiec po co te wszystkie czary podczas mycia moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy-a czemu tak wszyscy boja lac sie wode do wydechow??? Prezciez w najnizszym punkcie ukladu wydechowego sa otwory, przez ktore wydostaje sie woda skraplajaca sie podczas spalania mieszanki.Tymze samym otworem wydostanie sie woda,ktora wleciala przez tlumiki. Wiec po co te wszystkie czary podczas mycia moto?

 

bo może zassać przy odpalaniu ?

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kiedyś umyłem mojego Junaka wężem pod ciśnieniem i zdołałem dojechać tylko na stację benzynową a dalej już na do domu podholował mnie kolega. Po prosto woda dostała sie do gaźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy moto jest zimne oczywiscie to mozna go normalnie CALEGO (zegary, silnik, itp) umyc szlauchem? tzn nie chodzi mi o lanie wody pod owiewki, ale gdy zaczne lac z weza to na pewno i tam mnostwo wody sie dostanie.

nie lej bezposrednio na przelaczniki na kierownicy stacyjke pod siodlo i na zegary

poza tym nic sie nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...