Skocz do zawartości

Uszczelnienie


bread
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Niestety muszę zdjąć miskę olejową, żeby zrobić nowy gwint pod korek oleju.

Przy ponownym montażu czym jest najlepiej uszczelnić?

Opcja z nową uszczelką odpada - niestety

Ale widziałem takie silikony w kolorze niebieskim albo czerwonym - czy coś takiego jest w miarę dobre?

Proszę o jakieś rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema pod misą powinieneś mieć uszczelke z gumy która wchodzi w specjanly rowek ja u siebie po wyciągnięciu misy mialem spłaszczoną tą gume tak ze napewno by ciekło , włożyłem tą uszczelka na minutke do benzyny żeby lekko spuchła następnie przesmarowałem silnikonem takim do 200C założyłem i jak dotąd żadnego wycieku. nie dawaj za dużo tego silikonu ,maly nadmiar łatwo usuniesz po wyschnięciu.

 

Pzdr seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikon niestety nie jest tu wskazany, łatwo przesadzić z ilością i albo bedzie za mało i będzie ciekło albo dasz za dużo i wyjdzie po bokach...na zewnątrz pal licho ale wewnątrz miski olejowej kawałki silikonu pływające w misce olejowej nie wróżą niestety nic dobrego ... o konsekfencjach zapchania kanału olejowego chyba nie musze pisać... zastanów się czy taka uszczelka to taki duży koszt w stosunku do remontu sprzęta... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja propnuje kupić nową uszczelke i dokladnie wysmarować z obu stron najzwyklejszym mydłem. Mydło jak wiecie nie jest rozpuszczane przez olej i benzyne.

Przy ponownym odkrecaniu misy uszczelka nie ulegnie zepsuciu i nie bedzie problemów z doczyszczeniem misy i przylgni z silikonu.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego opcja z uszczelką odpada?

Jaką technologie wybrałeś do naprawy gwintu? Helicoil czy rozwiercanie na większy?

1. bo uszczelka pod michę występuje tylko w komplecie za 750zł

2. dam do zaspawania otworu i gwint pod istniejącą śrubę

 

Jeszcze pytanko:

Czy ten preszpan jest różnej grubości?

Czy jak dotnę uszczelkę na wzór starej to czy koniczny jest silikon?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja propnuje kupić nową uszczelke i dokladnie wysmarować z obu stron najzwyklejszym mydłem. Mydło jak wiecie nie jest rozpuszczane przez olej i benzyne.

Przy ponownym odkrecaniu misy uszczelka nie ulegnie zepsuciu i nie bedzie problemów z doczyszczeniem misy i przylgni z silikonu.

Nigdy nie słyszałem o sposobie z mydłem. Bede musiał kiedys spróbować tego sposobu. Wypróbuje go na samochodzie ojca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mydłem to stary patent.. ale też trza mieć umiar żeby później bąbelków moto nie puszczało.

No widzisz... stary, ale jary i skuteczny. Mydło tanie i dostepne w żadym sklepie. Odrazu po robocie można mydłekiem rece umyć ;) Ogolnie mydlo znajduje wiele zastosowac w mechanice. Slyszalem rownież, ze jest to sposob na cieknącego Junaka.

Edytowane przez tomason2

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bread jeżeli to do FZR-y, to u mnie gdzieś się wala taka uszczelka (nowa oczywiście :P ).

Zgłoś się na gg, jeśeli Ci jeszcze potrzebna.

 

Jeżeli chodzi o silikon, to pomysł raczej średni ;) Widziałem niedawno silnik Lanci z zapchanym smokiem.... Skutków nie muszę chyba opisywać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...