Skocz do zawartości

Preszpan nada sie na uszczelki silnikowe


kwas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Ja robie z cienkiego szarego papieru, można go kupić w papierniczym(używany również do wycinania krojów w krawiectwie), obie strony smaruje zawsze silikonem ale nie z grubo, tak aby po dakręceniu wyszedł z każdej strony. Nie ma potym zacieków a w razie czego można w łatwy sposób oddzielić sklejone części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka rodzajów Preszpanu-więc UWAGA!.Preszpan do elektrotechniki(też się stosuje-a właściwie-Przedewszystkim)-ma taką swoją wade-zaletę-że pod wpływem wilgoci-jakiejkolwiek-PUCHNIE!-Czyli jak nie posmarujemy tej uszczelki niczym-to będzie lepiej działało-niżli zapackana silikonem-wypróbowałem ten sposób na prawie wszystkich sprzętach jakie do tej pory posiadałem.

Tylko nie popadajciw w skrajności-nie do wszystkiego się to Cudo nadaje!

I wielkośc spuchnięcia tego materiału-zależy od jego wstępnej grubości.Więć uwaga na grube podkładki-bo może coś się rozsypać..............

No i wiadomo-że nie ładować tego pod głowice-bo to tylko rodzaj" papieru"!!!!

Acha najważniejsza cecha tego materiału-JEST IZOLATOREM ELEKTRYCZNYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy krok to sprawdzenie, czy naprawde jakas podkladka idzie miedzy te kartery. W roznych motocyklach moze byc roznie, a czesto zalezy od tego dystansowanie walu.

 

Adam M.

Dokładnie....

Wał może mieć za duzy luz osiowy i bedzie nap ......niczał :icon_mrgreen:

Ostrożnie więc z grubymi uszczelkami !

Nie wiem dlaczego ale baaardzo mało popularne sa wśród forumowiczów rozmaite pasty uszczelniające nie zawierające tak chwalonego ciagle SILIKONU

http://www.wurth.pl/katalog/modules/base/pk.php

np szczeliwo do płaszczyzn lub DP-300

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podałem adres w sprawie uszczelki pod głowicę, to możesz tam zamówić i taką. Z braku "laku" może być i preszpan. Dorabiałem uszczelkę pod dekiel alternatora do virago i przyznam że zrobili mi ją extra. Pasowała idealnie. I teraz o materiale. Mają różne w zależności od miejsca w którym ma być zamontowana. Będę potrzebować jeszcze do dywersji pod dekiel sprzęgła, też tam zamówię. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...