Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie pisze to gdzieś w necie... wg mojej pamięci od 0,1 do 0,4 bara ale nie jestem pewien.

 

Gacu, wg mnie Ci po prostu wachy brakuje, może to też być objaw nieodpowiedniego lub zasyfionego filtra paliwa (im więcej paliwa w zbiorniku tym większe ciśnienie na filtrze i jest przepływ, przy niskim poziomie paliwo przepływa słabiej i przy odkręcaniu motocykl się krztusi).

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pisze to gdzieś w necie... wg mojej pamięci od 0,1 do 0,4 bara ale nie jestem pewien.

 

Gacu, wg mnie Ci po prostu wachy brakuje, może to też być objaw nieodpowiedniego lub zasyfionego filtra paliwa (im więcej paliwa w zbiorniku tym większe ciśnienie na filtrze i jest przepływ, przy niskim poziomie paliwo przepływa słabiej i przy odkręcaniu motocykl się krztusi).

wIESZ ALE MAGNA MA ZBIORNIK POD SIEDZENIEM I BYŁ PEŁNY NIE POWINNO TAK CHYBA BYĆ DZIS POJECHAŁEM ZATANKOWAĆ ,ZALAŁEM 98 ŻEBY lepiej popracowała może syf jakiś ,filtr mam oryginalny dziś szła jak buża!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rzadziak1

Dzięki za informację Browarny!

Co do wachy to ta niby 98 ma około 96 oktanów .Samochodami w swoim życiu wypaliłem już napewno więcej niż jedną cysternę i na BP w życiu się nie oszukałem. Co do "niby 95oktanów" to już kilka razy słyszałem od kumpli(zawodowych driverów) że ledwo dojechali do celu)))

TYLKO Ultimate 98)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam jestem posiadaczem Magny już pół roku jestem zadowolony.

Mam takie pytanie.Chciał bym coś zrobic z tłumnikami robi już ktoś coś takiego? jakie są efekty??

Z góry dzieki Pozdrawiam

 

 

Może zainteresuje Cię cos takiego:

http://www.aloesbis.pl/Pliki/magna.jpg

Co prawda to nie mój projekt i pomysł, takie już dostałem ze swoją magną, ale w innej dorabiałem identyczne. Brzmią wyśmienicie, pod warunkiem, że kolektor szczelny i cały :biggrin: Do środka mozna wpakować jeszcze "wyciszacze", jak by było Ci za głośno, ale czy ten motor może brzmieć cicho???? :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, sam osobiscie posiadaczem magny nie jestem ale mój tato taką posiada i ma z nią problem, a mianowicie dużo pali przy spokojnej jeździe 8,5L. Moto przez to było w pau warsztatach ale poza wydaniem kosmicznych pieniędzy, wykłucaniem sie z serwisantami i straconymi nerwami nic sie nie zmieniło. Zrobiona została regulacja zaworów, synchronizacja gaźników, mieszanka nie jest za bogata też była sprawdzana... może ktoś się spotkał z takim problemem... ostatni mechanik poradził mi jeszcze wymiane filtru powietrza ponieważ on podobno może również być odpowiedzialny za takie spalanie... i tu kolenje pytanie :) jaki filtr wybrać mechanik wspominał o MEIWA/MIW ale znaleźć nie mogę... podsumowując HEEEEEELP :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni mechanik poradził mi jeszcze wymiane filtru powietrza

Hehe, nieźli ci mechanicy skoro dopiero ostatni wpadł na to żeby filtry sprawdzić :D

VFy palą masakrycznie dużo (w każdym razie przy mojej jeździe) ale 8,5l to na pewno za dużo, musi być jakaś usterka.

Może filtr, może opony (cisnienie? :P) przyczyn moze być wiele, każdy w miarę rozgarniety mechanik powinien umieć je po kolei eliminować.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nieźli ci mechanicy skoro dopiero ostatni wpadł na to żeby filtry sprawdzić :D

VFy palą masakrycznie dużo (w każdym razie przy mojej jeździe) ale 8,5l to na pewno za dużo, musi być jakaś usterka.

Może filtr, może opony (cisnienie? :P) przyczyn moze być wiele, każdy w miarę rozgarniety mechanik powinien umieć je po kolei eliminować.

No to ja trafiam na mało rozgarniętych mechaników :D sprawdze ten filter na początek i ciśnienie też lukne.. a może jakieś jeszcze podpowiedzi co może być przyczyną dużego palenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam Magne 750 C, czy na tyl moge zalozyc opone 150 80 16 (wazne jest to 150 - czy sie zmiesci )?

Spalanie tez mam spore bo ok 8 litrów bez szalenstw (filtr powietrz nowy).

Jakie ma byc cisnienie w kolach ?

 

Dzieki i pozdrawiam.

 

Shem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam Magne 750 C, czy na tyl moge zalozyc opone 150 80 16 (wazne jest to 150 - czy sie zmiesci )?

Spalanie tez mam spore bo ok 8 litrów bez szalenstw (filtr powietrz nowy).

Jakie ma byc cisnienie w kolach ?

 

Dzieki i pozdrawiam.

 

Shem

8 litrów to trochę dużo.Moja V65 pali tyle przy ostrej jeździe non stop,przyspieszenia na maxa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wejdzie 150 to nie wiem, ale chyba możesz to sam zmierzyć, licząc luz jaki masz w tej chwili między oponą a wahaczem. Co do ciśnienia, nie pamiętam, ale powinieneś mieć nalepkę na wahaczu z m in. z ciśnieniem.

 

 

8 litrów to trochę dużo.Moja V65 pali tyle przy ostrej jeździe non stop,przyspieszenia na maxa itp.

Przy bardzo dynamicznej jeździe to moja potrafi ponad 8 wciągnąć :icon_evil: , ale normalnie w 6 się mieści.

 

pozdro

Peterek

Edytowane przez Peterek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...