Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie masz sklejone tarcze, spróbuj je nromalnie "na sucho" rozkleić.

A szarpanie na takim przełożeniu na wolnych obrotach to normalne, koło nie ma obciążenia i cały układ przeniesienia napędu świruje.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zrobić ręcznie; wbić drugi bieg wcisnąć sprzęgło i próbować przetoczyć moto do tyłu i do przodu.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mam sklejone tarcze (często po długim postoju) to oba hamulce i zdecydowanie, przy włączonym sprzęgle, wrzucam jedynkę. Zawsze pomaga.

 

pozdro

 

no panowie mam problema....

 

wystawiłem moto dziś żeby przepalić bo ładna pogoda...odpalam, wszystko git...wciskam sprzęgło 1ka i ...motor wyrwał jak by sprzęgła nie było...kombinuję i kombinuję i dupa zimna...płyn jest...sprzęgło gdzieś od połowy dopiero robi się twarde...nie wiem tarcze by się nie chciały rozejść po zimie ? dodatkowo gdy ustawię moto na centralnej stopce dam 6 bieg przy 1k rpm coś stuka i koło czasem podskakuje jakby się tryb podstawiał albo uszkodzony był kardan...jakieś pomysły ?

 

Jak Ci coś stuka na 6 biegu to zdejmij koło i sprawdź łożyska, i zęby przeniesienia napędu kardana. U mnie nie było żadnych niepokojących objawów, a łożyska były do śmieci.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się boję o skrzynię z tym wrzucaniem 1ki....zastanawiam się bo klamka do połowy idzie luźno...dziś nie sprawdzę bo mam dość wypadków na jeden dzień (stary mi furę skasował ;] ). dam znać o wynikach w poniedziałek może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rocznik ten sam to, to moim zdaniem, tak.

Silniki konstrukcyjnie są jednakowe.

 

pozdro

 

trochę się boję o skrzynię z tym wrzucaniem 1ki....zastanawiam się bo klamka do połowy idzie luźno...dziś nie sprawdzę bo mam dość wypadków na jeden dzień (stary mi furę skasował ;] ). dam znać o wynikach w poniedziałek może.

 

No jeśli klamka do połowy, jak piszesz, wchodzi i jest problem z układem hydraulicznym.

Odpowietrz układ i pozostaw kierownicę na dobę w takiej pozycji, aby resztki powietrza w sposób naturalny wydostały się z układu.

Jeśli to nie pomoże to albo pompa albo "wysprzęglnik" do naprawy.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...