Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników motocykli HONDA Planuje wymiane opon w mojej MADZI lecz niewiem ile należy napompować powietrza; z góry dzięki za wiadomość WSZYSTKIM fanom dwóch kółek DUZO zdrowia i tyle samo powrotów co wyjazdów SZEROKIEJ DROGI :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie działa po włączeniu zapłonu, dopiero jak zakrecisz rozrusznikiem.

Rozepnij wężyk i zobaczysz czy podaje paliwo.

Sprawdzone.

Pompa paliwo podaje ale leci ono bardzo słabo. (napięcie na pompie podczas kręcenia rozrusznikiem to 6-6,7 V).

 

Mógłby ktoś potwierdzić czy jest to poprawna wartość napięcia?

Takie napięcie wychodzi z przekaźnika FUEL CUT OFF - dochodzi niecałe 12V na dwa piny i wychodzi z tego przekaźnika trzecim pinem te 6-6,7V.

Uwalony przekaźnik czy szukać gdzieś indziej?

 

Pozdro i dzięki za odp.

Jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone.

Pompa paliwo podaje ale leci ono bardzo słabo.

Słabo leci to słaba jednostka miary, w Haynesie jest opisane jak sprawdzić wydatek pompy.

Sam tego nigdy nie miałem potrzeby robić, ale tam napisano , że należy włączyć zapłon na 5 sekund i go wyłączyć następnie ilość paliwa którą wypompował do menzurki pomnożyć przez 12 aby uzyskać ilość nas minutę.

 

W naszych madziach nie pompuje od razu wiec trzeba kręcić rozrusznikiem 5 sekund.

 

Napięć ci nie pomierzę bo obecnie nie mam żadnego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w hayens napisali ze po 5 sekundach powinien napompowac cos miedzy 0,5 a 0,6 litra a u brata ledwo na dnie sloika bylo. Po zmostkowaniu tego FUEL CUT RELAY od razu lepiej i moto odpalilo po kilku obrotach walem. Bedziemy szukac tego przekaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność ma być wyliczona na minutę, wiec to co na dnie słoika po 5 sekundach mnożymy razy 12 i wtedy dopiero ma być te 0.6l.

No ale skoro zwiększenie dawki dało pozytywny rezultat to już wiesz że idziesz dobrym tropem.

 

GRZEGORZ01 z przodu 2.2 bar a z tyłu to zależy jaka magna ile ważysz itd. wszystko masz opisane w haynes "Chapter 1 Tune-up and routine maintenance"

Edytowane przez zdarecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przycichło NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU !!!

 

Mam pytanie do speców czy wym olej po sezonie czy przed ponieważ słyszałem już takie opinie, że w starym oleju wytrącają się jakieś związki i źle wpływają na silnik ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pytanie.

Z tego co mi wiadomo olej po za szczelnie zamkniętym pojemnikiem ma przewidziany okres przydatności 1 rok lub określony przebieg i moim zdaniem nie ma znaczenia kiedy wymienić byle w granicach przebiegu i nie rzadziej jak co rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram poolskiego - interes musi się kręcić i wymiana co rok :)

Ale tak na serio, olej to produkt syntetyczny (przynajmniej mój) i nic się z nim nie dzieje wewnątrz, proszę o rozsądek.

Standardowo napisane jest co rok ale dla jakiegoś sensownego przebiegu, i znowu rozsądek.

Osobiście nie wymieniam jak nie zrobię 15 tyś. km więc niekiedy wypadnie to nawet raz na 3 lata.

Czasem zdarza się też, że trzeba w 1 sezonie 2 razy wymienić.

:)

ps

ale Magna do 1987 wymaga bezwzględnie wymiany co max 10 tyś. km

i olej syntetyczny

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego w nowym roku !

Potrzebuje 2 membrany do gaźników v65 , 1984r.

Dwie są dobre , całe a dwie maja pęknięcia , czy przez to może kulać praca silnika ? wymienić dwie czy od razu cztery ?

Może ktoś ma namiary gdzie kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszego w nowym roku !

Potrzebuje 2 membrany do gaźników v65 , 1984r.

Dwie są dobre , całe a dwie maja pęknięcia , czy przez to może kulać praca silnika ? wymienić dwie czy od razu cztery ?

Może ktoś ma namiary gdzie kupić ?

Jeśli masz zamiar wymieniać same membrany to ''powodzenia''.

Normalnie kupuje się membrany z przepustnicami, jako całość a może inaczej - przepustnice (z membranami).

Podaj średnicę twojej membrany po dużym okręgu ?

Masz v65 a ja v45 i nie wiem czy jest różnica ...

Chyba mam 2 używane całe i ładne przepustnice z membranami ciut większe od moich, o jakiś 1 mm.

U mnie widać było, że wymieniane były parami, jakby przód i tył.

Miałem jakby 2 większe i 2 normalne, które się rozpadły.

Wtedy kupiłem tanio gaźnik i miałem w sumie 6 różnych oryginalnych membran z przepustnicami i zostały mi te 2 większe.

 

A co do pęknięć to silnik już nie będzie hulał w ogóle.

Może zapalisz, pochodzi, ale nagle nie odpalisz.

Zaglądnij sobie na stronę 90, gdzie opisałem jak ustawia się gaźnik po wymianie membran... (już mam porządny wakuometr i klucz kątowy).

 

ps

ale fajne ceny benzynki :) w końcu miło będzie tankować

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Honda Magna. Od nie dawna zostałem posiadaczem owego motocykla,a dokładnie to model v30 ,vf500c z 84r. Panowie proszę o kilka porad, na tym forum przeczytałem że te motorki maja kłopot ze smarowaniem, jak można to poprawić? albo jak rozpoznać czy taka modyfikacja nie została już zrobona? Jaki powinien być luz zaworowy bo trochę mi już stukają, chyba że to wina oleju bo poprzedni właściciel nie wymieniał go od trzech lat fakt że jeżdził nim sporadycznie. Jaki olej polecalibyście do tego motocykla przebieg to 60000mil. przepraszam za tyle pytań na raz, ale znaleść jakieś dane serwisowe dla tego motocykla graniczy z cudem, będe wdzieczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...