Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też już po pierwszych wiosennych jazdach. Jak na razie spalanie ok 5,5 l :-)

 

Pytanie z innej beczki - nie działa mi rezerwa, czy wystarczy taki termistor przy zbiorniku jak np. z tico lanosa itp ? Wyczytałem na forum ale czy ktoś to podmieniał ?

 

 

 

 

Jaki masz model ?

Świece zmieniane ?

 

 

 

madzia.jpg

Dokładnie temistor z TICO śmiga już dwa lata i OK'

Magna V45/ Yamaha Road Star 1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. abdullach007 zanim zaczniesz grzebac sprawdź pewien patent. Mam magnę z 96 roku. W czasie gdy użytkuję ją w sezonie nie zamykam po jeździe kranika (jest w pozycji "on"). Zakręcenie kranika i dłuższy postój może spowodowac, że w gaźnikach opada poziom paliwa i może byc problem z szybkim rozruchem. Przed jazdą na zimnym silniku robię takie "czary" - ruszam kilka razy manetką gazu szybko. O ile się nie mylę to wtedy pompki przyśpeszacza w gaźniku podają paliwo do gardzieli. Po kilku takich ruchach czekam chwilę żeby paliwo odparowało w gardzielach. Następnie palę z delikatnym gazem. Zawsze pali z pierwszego przekręcenia. Taki sam sposób miałem na gaźnikowe samochody, które użytkowałem w PRL (akumulatory były takie, że nie dawały drugiej szansy) Pozdrawiam

 

Witam. abdullach007 zanim zaczniesz grzebac sprawdź pewien patent. Mam magnę z 96 roku. W czasie gdy użytkuję ją w sezonie nie zamykam po jeździe kranika (jest w pozycji "on"). Zakręcenie kranika i dłuższy postój może spowodowac, że w gaźnikach opada poziom paliwa i może byc problem z szybkim rozruchem. Przed jazdą na zimnym silniku robię takie "czary" - ruszam kilka razy manetką gazu szybko. O ile się nie mylę to wtedy pompki przyśpeszacza w gaźniku podają paliwo do gardzieli. Po kilku takich ruchach czekam chwilę żeby paliwo odparowało w gardzielach. Następnie palę z delikatnym gazem. Zawsze pali z pierwszego przekręcenia. Taki sam sposób miałem na gaźnikowe samochody, które użytkowałem w PRL (akumulatory były takie, że nie dawały drugiej szansy) Pozdrawiam

Witam. abdullach007 zanim zaczniesz grzebac sprawdź pewien patent. Mam magnę z 96 roku. W czasie gdy użytkuję ją w sezonie nie zamykam po jeździe kranika (jest w pozycji "on"). Zakręcenie kranika i dłuższy postój może spowodowac, że w gaźnikach opada poziom paliwa i może byc problem z szybkim rozruchem. Przed jazdą na zimnym silniku robię takie "czary" - ruszam kilka razy manetką gazu szybko. O ile się nie mylę to wtedy pompki przyśpeszacza w gaźniku podają paliwo do gardzieli. Po kilku takich ruchach czekam chwilę żeby paliwo odparowało w gardzielach. Następnie palę z delikatnym gazem. Zawsze pali z pierwszego przekręcenia. Taki sam sposób miałem na gaźnikowe samochody, które użytkowałem w PRL (akumulatory były takie, że nie dawały drugiej szansy) Pozdrawiam

Witam dzieki za podpowiedzi jutro bede mniał chwile to sprawdze podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja madzia z 99r. po 5 miesiącach postoju odpaliła bez problemów.

 

Pomaga;

Czyszczenie i regulacja gaźników, wymiana świec i filtra powietrza. Zajrzyj na kable WN czy końcówki nie są zaśniedziałe.

Powodzenia i do zobaczenia na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oponkę jest wszystko OK.

Wydechy - nie wiem co to jest, nie ma na nich żadnego oznaczenia. Puste rury z osłonami chromowanymi tylko. :biggrin:

 

Proszę bardzo tylko nie wiem czy o taki bok chodziło ...

 

 

Twoja felga jakos dziwnie znajomo mi wygladala i po doglebnym przeszukaniu dysku znalazlem 4 fotki Twojego sprzeta! :)

nie pytaj skad je mam bo sam nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś chyba z okolic Wieliczki więc pewnie znasz Jacka z Krakuszowic?

 

jezeli okreslenie 'okolica' odnosi sie do obszaru odleglego o 380km to mozna uznac ze jestem z okolic Wieliczki ;)

a serrio to jestem z Krobi (pomiedzy Wroclawiem, a Poznaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was zapytanie a zarazem prośbę. Mój kumpel kupił ostatnio magne z 2000r i trzeba naprawić wydechy, a przynajmniej powrócić do stanu oryginalnego (ktoś wczesniej wyciął ostatnią ściankę w tłumikach). Ma ktoś może zdjecia jak to powinno wyglądać i jaka jest średnica ostatniej rurki wylotowej?Byłbym bardzo wdzięczny.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zakładał filtr powietrza K&N do swojej Magny ?

Cały jest z gumy i mocowany tylko na 2 śrubki a oryginalny z plastiku miał ich chyba z 7 albo i więcej ale chodzi mi mianowicie o uszczlnienie filtra bo nie wiem czy mi coś brakuje ale uszczelnienie tego ustrojstwa jest marne sam się podnosi wychodzi z rowków żadnego docisku te dwie śrubki to tylko żeby nie wyleciał sam z moto.

Czy ktoś już miał z tym do czynienia ?

 

Witaj ,pewnie KGB albo MOSAD piękna robota!!! moto też!!!

 

ALLEGRO TEŻ JĄ TAM OGLĄDAŁEM ;)

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym żecz, że airbox ma takie same uszczelnienie jak K&N i nie pasuje na docisk tylko albo jedno albo drugie bo ma te same wypusty i nie ma żadnego o-ringa ani w osłonie filtra ani w dolnej części airboxa

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry zwracam honor poprostu nie miałem odpiętego starego filtra od airboxa i myślałem, że stary filtr trzeba wypruć wewnątrz ale okazało się, że on się wypina dwoma zatrzaskami po bokach i wszystko jest już ok tak jak zresztą pisałeś dzk

 

 

Panowie nie mogę się doszukać co do ilości oleju do silnika na stronie motula pisze 3,8 litra do 1993r w manualu 1994 pisze 3L bez wym filtra 3,1L z wym filtra, 3,8L całkowita ilość w silniku. Nadmieniam, że moja ma jakieś C2 w nazwie i nigdzie do tego konkretów w internecie. Bagnet w silniku ma 2 pozycje ponoć ta druga to silnik nagrzany a pierwsza zimny ? Sam już nie wiem ile oleju tam zalać ?

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...