Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Koledzy wie któryś, gdzie w warszawie lub wschodniej okolicy dostanę uszczelkę pod dekielek pojemniczka płynu hamulcowego do VF 750 C i może jakieś rady co do tego kuca ? nowy nabytek i nie wiem na co uważać w nim

 

rocznik 85 :) i jak ktoś wie coś na temat niemieckiej firmy AME tuningującej motocykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie, mam tego typu problem, sprzęgło w mojej madzi nie działa... tłoczek chodzi, odbija (elektryka sprawna) a jednak nie działa, odpowietrzyłem je a jednak, nadal dupa, chodzi zdecydowanie za lekko... co może z nim być nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zapowietrzyłeś układ.Jak odpowietrzenie na dole przy tłoczku nic nie daje to odkręć dekielek od zbiorniczka skręć kierownicę w prawo i powoli przechylaj moto w prawo powinieneś widzieć jak bombelki powietrza wypływają w zbiorniczku.

 

 

 

 

Pozdrawiam.Napisz czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_biggrin:Jak odpowietrzyłeś na dole to napompuj wciśnij klamkę i geko poluzuj śrubę przy zriorniczku w wężu też czasami zostaje powietrze .( niby odpowietrzone ale nie do końca ) :icon_biggrin:

 

:icon_biggrin:Jak odpowietrzyłeś na dole to napompuj wciśnij klamkę i geko poluzuj śrubę przy zriorniczku w wężu też czasami zostaje powietrze .( niby odpowietrzone ale nie do końca ) :icon_biggrin: uwentualnie pompka do regeneracji uszczelnienie trafione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NINDZA SPRÓBUJĘ, W PIĄTEK BĘDĘ SIĘ WIDZIAŁ Z MOJĄ MADZIĄ :)

intruzvs w ten sposób odpowietrzałem, poszły bąble śrubą odpowietrznika ale szczerze nic to nie dało, sprzęgło dalej nie chodzi (jest zapowietrzone, nie pompuje mi hydrolu ze zbiorniczka tzn. widać że tłoczek w zbiorniczku chodzi, ale płynu ani trochę nie ubywa, wszystko jest szczelne

 

co jeszcze z Madzią ? na co uważać, co może się stać w trasie i jak to zrobić, jakieś wrodzone błędy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa do wymiany, lub naprawy - mozna kupic zestwy naorawcze, moze np w Larsonie czy w innych oglaszajacych sie na forum sklepach.

Co do problemow, przeczytaj ten watek to sie dowiesz.

W tak starych motocyklach wszystko moze pojsc w zaleznosci od tego co popredni wlasciciel robili, czy raczej czego nie robili.

Glowny problem tych silnikow to slabe smarowanie walkow rozrzadu i zwiazane z tym siadani krzywek i dzwigienek zaworowych oraz kiepskie napinacze lancuchow rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam M. dzięki Ci kolego do zobaczenia na drodze :) powiedzcie mi jeszcze jak doczyścić śniedź , nie chcę piaskować i malować, ponieważ mam tej śniedzi mało i nie wiem jak to doczyścić (zaśniedziały dekiel boczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_biggrin:Jak odpowietrzyłeś na dole to napompuj wciśnij klamkę i geko poluzuj śrubę przy zriorniczku w wężu też czasami zostaje powietrze .( niby odpowietrzone ale nie do końca ) :icon_biggrin:

 

:icon_biggrin:Jak odpowietrzyłeś na dole to napompuj wciśnij klamkę i geko poluzuj śrubę przy zriorniczku w wężu też czasami zostaje powietrze .( niby odpowietrzone ale nie do końca ) :icon_biggrin: uwentualnie pompka do regeneracji uszczelnienie trafione

 

Już kilka razy zwracałem Ci uwagę abyś przestał pisać bzdury ale wydaje się, że robisz to złośliwie przy okazji robiąc masę literówek.

W ten sposób lekceważysz ludzi czytających Twoje wypociny,

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam M. spokojnie :) więc mała historyjka człowieka, który ma 18 lat, waży 130kg i ma 180cm wzrostu (JA)

 

maszyny: mój wiek:

1.romet (motorynka) 7

2.Romet (Ogar) 10

4.mz 150 13

6.Java 350 + jialing jh 150t 16

8.moja kochana MAGNA VF 750C 18 lat :)

 

 

 

mam trochę doświadczenia, jeśli chodzi o jazdę jedno śladem i oczywiście to że jestem "duży" hmmm słyszałem czasem, że wyglądam jak na zabawce, jak dosiadałem kolegi honde rebel 250 , jawka 350 też była za mała, a Magna to jest coś, to jest motocykl w którym się zakochałem, przy którym mogę siedzieć całe dnie czyścić, chuchać, dmuchać, odkręcać, skręcać, teraz jadę do rodziców na weekend, u nich jeszcze stoi mój motocykl, to po drodze kupuję pastę polerską drobną i cały weekend mam co robić :) sprzęgło też zrobię :)i przygalopuje nim do siebie :)

 

dosiadałem Vulkana 1500ccm i powiem, że ten motocykl byłby dla mnie za ciężki, nie czułem się na nim tak swobodnie i zręcznie jadąc ulicą, skręcając i wykręcając, ale moja madzia jest w porządeczku i dupa pasuje do siedziska :D

 

dokładność i samozaparcie, jak dostajesz to, co jest jednym z największych twoich marzeń, to zrobisz wszystko, aby tego nie stracić... ta Magna jest właśnie moim wielkim marzeniem, nic nie daje mi tyle radości, jak wyczyszczenie głupiego gaźnika chociażby w niej, umycie silnika, czy teraz naprawa tego sprzęgła, mogę to robić całymi dniami, siedzieć i dłubać przy niej, wiem co to jest Miłość do Motocykla

 

dokładność i samozaparcie, jak dostajesz to, co jest jednym z największych twoich marzeń, to zrobisz wszystko, aby tego nie stracić... ta Magna jest właśnie moim wielkim marzeniem, nic nie daje mi tyle radości, jak wyczyszczenie głupiego gaźnika chociażby w niej, umycie silnika, czy teraz naprawa tego sprzęgła, mogę to robić całymi dniami, siedzieć i dłubać przy niej, wiem co to jest Miłość do Motocykla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie chodzilo mi o to ze to motocykl za duzy, czy za mocny dla ciebie tylko wymagajacy cierpliwosci o ktora trudno u 18 latka i sporej oglady technicznej. Z 2 suwami ma to niewiele wspolnego :)

Ale dobrze, jesli bylo to twoje marzenie to sa wieksze szanse ze dasz sobie rade.

Ucz sie angielskiego, bo wiekszosc literatury na ten temat jest w tym jezyku i koniecznie scignij sobie serwisowke do tego motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej śniedzi to polecam przejechać papierem wodnym 800 a potem kupić taką pastę jak polmetal (złoto czrne opakowanie do polerki kwasówki dostępna w każdym sklepie spawalniczym ) super sprawa . A co do pana panie Dudek odp...... się bo już mam cię dosyć . Adam napisał po mnie podobną uwagę . Jak masz jakieś kompleksy to idz do lekaża .A co do literówek sorry .

 

VITO w tych magnah jest słabe smarowanie na głowice i trzeba to przerobić kiedyś gdzieś był fajny artykuł z patentem na to ale po niemiecku a drugie co to panewka się obraca ( z autopsji na 3 garzę pięć silników to samo miało ) I dobry olej syntetyk bardzo pożądany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intruzys, jak Piotrek zwraca ci uwage to ja juz tego nie robie bo staram sie nie powtarzac, ale to nie znaczy ze toleruje tutaj balaganiarskie pisanie.

Ogarnij sie z literowkami, bo pisanie nieporzadne swiadczy o braku szacunku dla czytajacych - Piotrek ci juz to napisal.

Mam nadzieje ze po jakims okresie przejsciowym sie zaaklimatyzujesz na forum.

 

Wracajac do Magny to przerobka olejenia polega na wzieciu filtrowanego oleju albo z centralnej magistrali, albo spod filtra oleju w odroznieniu od oryginalnego rozwiazania ktore bierze olej z skrzyni biegow.

Olej sysntetyczy jest zalecany jak rowniez ustawienie wolnych obrotow silnika na 1000, 1100 obrotow / min w odroznieniu od zalecnych przez producenta 850 / min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty mam równe 1100/min, silniczek mi chodzi jak metronom, gary ustawione równo, gaźniki wyregulowane, sprzęgło zrobię jutro i przyjeżdżam nim do siebie, serwisówkę zamówiłem już, angielski mam dobry :) jeszcze pasta polerska usuwamy zanieczyszczenia, montujemy gmole i... właśnie mam pytanie, czy dużo daje szyba w trasie nawet taka nie duża, bo jak widzicie na zdjeciu, moja Madzia jest przerobiona, ma wysunięty widelczyk i szyba mi nie bardzo pasuje, i niechętnie bym ją kupował, ale ponoć w trasie jest niezbędna, co o tym myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...