Skocz do zawartości

Suzuki Madura 1200


Ciho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie...

Kumpel sie strasznie nakrecil na ten motorek. Silniczek V4, ladne odejscie, hydraulika zaworow i sprzegla, walek kardana... niby same plusy.... aleee? Moto dosc rzadkie, robione jakies 2 lata (84, 85) i tu pytanie. Czy ktos mial do czynienia z tym wynalazkiem? Jak z awaryjnoscia, czesciami i w ogole??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedys czytałem na temat tego motocykla. Jest to ponoc całkiem niezły sprzęt. Podobno z częściami jest problem. Klocki . filtry , itp. sa bardzo drogie i strasznie trudno te części dostać. Moto było krótko w sprzedarzy więc i z częściami zamiennymi jest oproblem. na giełdach czy bazarach nie widac do nich części. pozostaja tylko zakupy w SUZUKi a tam ceny .. sami wiecie.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

jestem posiadaczem madury 1200.jest to bardzo dobry motocykl,o ile nie jest za bardzo wyeksploatowany.mój już trochę przejeżdził od 1985 roku,ale ciągle sobie dobrze radzi.jeżeli chodzi o części,to sprawa nie jest prosta,bo jest to motocykl produkowany tylko w stanach i dlatego jest ich w polsce mało.używanych części brak, a nowe są przeważnie orginalne i trochę trzeba za nie zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dwa egzemplarze są w Częstochowie lub okolicy.

Silnik o dużym momencie obrotowym i wykonany bardzo solidnie.

Sprawia sporo kłopotów podczas regulacji gaźników. Raczej nie ma czułych punktów lub słabych materiałów.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Nawet nie słyszałem o takim modelu. Dzięki za oświecenie. Już myślałem że nie istnieją ładne i fajne soft-choppery a tu taka niespodzianka. Suzuki nigdy nie zawodzi. :P

 

A co do części to fakt, nawet największy dystrybutor części i akcesoriów moto w UK ma tylko klocki, filtr oleju i uszczelniacze zawieszenia z tego co widzę na ich stronce. :) Może być lipa.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos wie,czy gażniki od madury 1200 występują w jakimś innym motocyklu?Konkretnie chodzi mi o membrany,bo moje się kończą.

Na fiszkach od Madury 1200 jest pokazany nr katalogowy do tylko jednej membrany, jeśli te 4 gażniki są takie same, to przepustnica wraz z membraną pasuje od przedniego gażnika od wszystkich Intruderów (od 700 do 1400 ccm)

Sam zobacz http://www.alpha-sports.com/suzuki_parts.htm nr. kat. przepustnicy 13500-05A10 (przepustnica jest razem z membraną )

Edytowane przez Wieniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale motor chyba ten sam- prawda?

To zupełnie inne motocykle, soft chopper i turystyk. Cavalcade odziedziczyło napęd z Madury, tylko zwiększono poj skokową z 1200 do 1400ccm

Cavalcade (Suzuki), Ventura (Yamaha), Voyager (Kawasaki) i Gold Wing (Honda), to takie japońskie Electry :flesje:

Edytowane przez Wieniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inne motocykle, soft chopper i turystyk.

:)

Serio?

 

 

Hehe- żartuję :P

Pisząc "motor" miałem na myśli właśnie silnik (czyli wyraziłem się poprawnie) :buttrock:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fiszkach od Madury 1200 jest pokazany nr katalogowy do tylko jednej membrany, jeśli te 4 gażniki są takie same, to przepustnica wraz z membraną pasuje od przedniego gażnika od wszystkich Intruderów (od 700 do 1400 ccm)

Sam zobacz http://www.alpha-sports.com/suzuki_parts.htm nr. kat. przepustnicy 13500-05A10 (przepustnica jest razem z membraną )

 

DZIĘKI ZA INFORMACJE.SPRAWDZIŁEM I FAKTYCZNIE JEST TO GAŻNIK OD MADURY.BARDZO MI TO POMOGŁO,BO DO TEJ PORY BYŁ PROBLEM ZE ZNALEZIENIEM GAŻNIKA DO PRAWIE NIEISTNIEJACEGO W POLSCE MOTOCYKLA. TERAZ SPRAWA WYDAJE SIĘ PROSTSZA

Edytowane przez romancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...