Skocz do zawartości

Kawasaki ZZR 1100


Rekomendowane odpowiedzi

Istnieja, nie istnieja oleje myjace i tak bym nie uzyl :P

Wyżej napisałeś co innego

Pozatym w branzy olejow silnikowych nie jestem i niwiem co na rynku wymyslili co nie.

To po co się wypowiadać?

Kiedys slyszalem opinie ze oleje mobila sa lepsze do starszych silnikow (oczywiscie niektore) bo maja wlasciwosci zalepiajace, niemaja wlasnie tych substancji myjacych czy czegos tam.

Tutaj też widać, że nie masz żadnej elementarnej wiedzy.

 

Napiszę tyle. Jakby Piotr Dudek tu zajrzał to już masz ostrzeżenie na koncie za trollowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cztery rzeczy:

 

1. Faktycznie moj tok myslenia bywa zawily, ale nie znaczy to ze gadam glupoty, bo ktos tego nie ogarnie.

 

2. wytkniety cytat 1 - niebardzo czaje oco chodzi i gdzie jest to "wyzej" chyba w kazdym poscie napisalem ze bym nie uzyl i kiepska to sprawa wedlug mnie.

 

3. wytkniety cytat 2 - czy gdzie kolwiek twierdzilem cos na pewno? mowilem ze slyszalem albo ze to moja opinia, lub zdanie. nie wypowiadalem sie ze tan czy tamten olej jest najlepszy bo ma to czy tamto, i stoseje sie go w tym a nie innym silniku. bly pytania i zaslyszane opinie. ( Latwo nad interpretowac )

 

4. wytkniety cytat 3 niesadzisz ze poziom mojej wiedzy elementarnej czy tez nie, niema nic do tego, ze opisalem wam opinie kogos zupelnie obcego? czy Ty jak mowisz " ej, wczoraj gosciu mi powiedzial ze,..." to znaczy ze ty tez tak myslisz albo jest to twoje zdanie?

 

i nastepnym razem napisz swoje zdanie i co Ty bys chcial przekazac na forum a nie jakis Piotr Dudek... ( z calym szacunkiem bo nieznam goscia) i gadaj lepiej o motocyklach a nie sie tu czepiasz. jak sie nie zgadzasz to powiec ze sie myle i napisz swoje zdanie a nie nauczycielski ton stosujesz.

Pewnie bedziesz chcial riposte umiescic, ale ja uwazam temat za zbedny. ZZR jest ciekawszy.

Szerokosci brachu!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wyjaśniam Piotr Dudek to dziadek mechanik pojęcie o motocyklach ma rozpisuje się na FŚM obecnie należy do VC 19-78 Dąbrowa Górnicza naszego zaprzyjaźnionego klubu. Hehe raz przez jego jedno zdanie zrobiła się na forum trochę niepotrzebna sytuacja i mało nie skończyło się tym że byśmy na zlocie pewnych kolesi najebali, jeszcze mi nikt tak jak oni swoją gadaną ciśnienia nie podnieśli bo nie powiedzieli offen tylko usłyszałem jak za plecami coś do siebie brzęczeli...Ale wszystko zostało wyjaśnione...W związku z powyższym mam do gościa stosunek neutralny aczkolwiek nie zaprzeczę, że jeśli chodzi o mechanikę to pojęcie dość ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowczo nie , u mnie moze czasem raz na jakis czas skoczy z 1000 obr na 1050 ale to zadko a mam motonga z 93 roku

 

jesli tak sie dzieje masz pozamieniane dysze z srodkowych na zwenatrz i odwrotnie , poziomy paliwa tez trzeba zerknac , no i stan przepustnic tez ma duzo do gadania , wogle to wszystko :) japonia ma to do siebie ze nie lubi polsrodkow i wtedy niedomaga musi byc igla jesli tak nie jest to trza dlubnac albo tak latac :) pozdro

Edytowane przez Sqter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec strasznie irytujace jest.

 

Odebralem moto z serwisu, "powiedzieli", ze nie widac zuzycia. Wszystko jest w nalezytym stanie. Sprzet jest z 98. sugerowalem im poziom paliwa, ale jakos pomineli ten drobiazg w swojej uwadze. Myslalem zeby minimalnie wzbogacic mieszanke... jak na ssaniu stoi to rowniusienko pracuje, nawet minimalnym ssaniu.

 

Z tego co mowisz i tak bede musial sam zajrzec do bebechow. i kupie sobie wreszcie wakuometr :P

 

kicha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy złe odpowietrzanie baku moze miec na to wplyw, w sensie na obroty?

co i raz slysze pisk z pod korka.

jak go otwieram to ewidentnie jest zassane powietrze i proznia sie robi.

sam odpowietrznik niby przepuszcza powietrze, ale po zamknieciu jakby tracil przepustowosc.

moze uszczelka go blokuje, zle ustawiona, czy niewlasciwa.

 

spotkaliscie sie z taka przypadloscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ci zagadka zygzaka ;/ nie mam pojecia , cos z odpowietrznikiem jest bankowo nie tak moze zle zalozona uszczelka wlasnie , sprawdz cz ktas ja nie obrucil o 180 st i przykrywa odpowietrznik , z 2 str to malo prawdopodobne ale cuda sie zdarzaja :) pozdro i powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pytanie:

 

Jako, że trochę pokombinowałem swego czasu z instalacją a teraz coś przyszwankowało pewnie też z moją pomocą muszę wrócić do stanu pierwotnego z tym, że nie pamiętam jak było z odpalaniem zygzaka:

 

Czy paliło się ze sprzęgłem, czy odpalił na rozłożonej stopce czy po puszczeniu sprzęgła na nautralnym przy rozłożonej stopce powinien zgasnąć i wszystkie takie... Jak to tam było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie jest tak na rozlozonej pali bez sprzegla zawsze , dopiero jak puszcze calkowicie , ale tak calkiem calkiem klamke sprzegla na 1 dopiero gasnie , a jesli chodzi o neutralny bieg to bez sprzegla , nie wiem cz to seryjne jest , ja tak mam , i zawsze jak ruszam to wbijam 1 wpierw , potem wciskam sprzeglo , zaplon odpalam i go go , mierzi mnie ten trzask przy wbijaniu 1 na zapalonym silniku, ktos mi kiedys dal rade bym wbijal 1 i potem zapalal , patent gruby daje rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie 150 do 200 pln PLUS durza cierpliwosc do mechanikow. ponoc trudne gazniki sa w zygzaku do wyregulowania i ja sie z tym borykam juz dluzszy czas (wspomniane wczesniej falowanie obrotow) zaden warsztat nie potrafi mi wyregulowac gaznikow az w wakacje na urlopie sam to zrobie i tyle.

 

a odpalanie dokladnie jest tak jak przedmowca naskrobal. jak smaruje lancuch to na 1 powolusienko puszczam sprzeglo na centralce wtedy kolo zaczyna sie krecic, ale naprawde powolusienko!, i smaruje łańcola na biegu jak sam sie kreci. takie ulatwienie. jak za szybko puszcze sprzeglo to gasnie.

 

ostatnio odkrylem jak wrzucac jedynke. jak mam zamiar juz jechac to wciskam sprzeglo i czekam jakas chwile, tarcze sie rozlepia (tak podejzewam) i jedynka wchodzi bezszelestnie, bez stuku i szarpniecia napedem, bez kitu. manewr ten stosuje tez niekiedy na swiatlach na skrzyzowaniach.

Az sam sie zdziwilem ze 1 moze tak wchodzic. Chwilke odczekac i jest tylko klikniecie zapadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO JESZCZE NIE :[ NAD MORZE SIE WYBIERAM W PRZYSZLYM TYGODNIU NA "WAKEJSZYN" :) I NIE BARDZO MAM TERAZ CZAS ZEBY POSWIECIC NA GMERANIE PRZY MOTO.

TAM Z LEKKA PRZERABANE JEST BO GAZNIKI SA PODGRZEWANE "WODA" CHYBA ZE INNY CEL W TYM JEST, NIEWIEM. NO I TROCHE BABRANIA. NIBY MOZNA TO W DZIEN ZROBIC, ALE AKURAT PRZED URLOPEM NIE MAM TEGO DNIA, ZWLASZCZA W ROBOCIE. EUROPEJCZYCY WSZYSTKO KOMPLIKUJA. W WERSJI USA NIE MA PODGRZEWANIA GAZNIKOW A JAK JEST TO ELEKTRYCZNE. POCO WODE PCHAC DO GAZNIKOW... CZYZ NIE CHLODNIEJSZE POWIETRZE POWINNO DOSTAWAC SIE DO GAZNIKOW?

 

JEDNO PYTAKNO. MOZNA JAKOS ROZPOZNAC SRODKOWE I ZEWNETRZNE DYSZE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...