Skocz do zawartości

Uszczelka pod głowice


tp29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

O uszczelka na forum juz duzo było pisane, jednak nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie z czego dorobic uszczelkę.

Musze dorobic uszczelkę pod głowicę do GSX 750ef z 85roku. Orginalnie uszcelka była z blachy, jednak nigdzie nie znalazłem warsztatu który dorobiłby mi identyczna.

Proponuja dorobienie z tworzywa, aluminium, miedzi.

Dorobienie z tworzywa znacznie grubość uszczelki, natomiast miedź i aluminium zmieniają swoje własciwosci pod wpływem temperatury.

 

Prosze o radę które rozwiazanie jest najlepsze - z czego Wy dorabiacie (o ile nie mozna kupic orginału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85 rocznik i uszczelki nie można dostać? Dziwna sprawa bo starsze egzemplaże nieraz mają niezły magazyn części. Wydaje mi się że najbardziej opcjonalne było by zrobienie z aluminum. W MZ 251 jest z aluminum i jakoś nie traci swoich właściwości, tym bardziej że jest chłodzona powietrzem i temperatury też odpowiednie tam panują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85 rocznik i uszczelki nie można dostać? Dziwna sprawa bo starsze egzemplaże nieraz mają niezły magazyn części. Wydaje mi się że najbardziej opcjonalne było by zrobienie z aluminum. W MZ 251 jest z aluminum i jakoś nie traci swoich właściwości, tym bardziej że jest chłodzona powietrzem i temperatury też odpowiednie tam panują.

 

Nie chodzi o to ze nie moze dostac uszczelki. Lecz nikt nie jest w stanie dorobic. To znaczy moze, ale nie ma takiego frajera, ktory by sie dlubal z takim czyms pol dnia po to zeby zarobic 40zl. :icon_razz: A przeplacac w larssonie za kawalek blaszki to przesada...

 

Jesli chcesz dorobic uszczelke, najlepiej dorob jej z tego materialu z jakiego byla pierwotnie wykonana. Szlifierka, ostry nozyk, nozyczki, papier scierny, a lot of brooowar. Zyczymy milej zabawy... Jak skonczysz przeslij fokti. Chetnie zobacze jak Ci to wyszlo :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

' date='19 Lipiec 2006 - 12:39' post='668325']

Nie chodzi o to ze nie moze dostac uszczelki. Lecz nikt nie jest w stanie dorobic. To znaczy moze, ale nie ma takiego frajera, ktory by sie dlubal z takim czyms pol dnia po to zeby zarobic 40zl. :icon_razz: A przeplacac w larssonie za kawalek blaszki to przesada...

 

A znalazłeś ten motocykl na śmietniku że nie chcesz w niego inwestować ?

Wyrzuć paścia do rowu , po co się będziesz bawił w dorabianie uszczelki do takiego złoma.

Szkoda czasu

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz sam-masz wieksza satysfkacje, aczkolwiek uszczelke pod glowice akurat bym kupil. Ale czemu tak drogo za kawalek wytloczki?? :icon_razz:

Kiedys padl mi stycznik rozrusznika. Mowia:trzeba kupi nowy, albo uzywany. Tego sie nie da naprawic.

Wyciagnalem, rozebralem, przewinalem, polutowalem(to bylo najgorsze),zlozylem, wlozylem. I dziala do tej pory!!!!!! 150 zeta do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe chodzi o to że nie mozna kupic - jasne że mozna 450-500pln cały zestaw uszczelek, ale pod samą głowicę jest problem.

 

Nie Piotrze nie znalazłem śmietniku na smietniku i nie znaczy że nei chce w niego inwestowac - tylko za dorabianą uszczelkę zapłace od 60 do 90 PLN a nie 500 jak za orginalny zestaw. I sad moje pytanie jaką uszczelkę dorobić aluminiowa, miedzianą czy z tworzywa

 

Kolejne pytanie. Jak juz bedzie uszczelka to czy montować ją na jakis klej, sylikon czy jakiś inny specyfik.

W samochodzie zawsze montowałem bez niczego i było ok, a w motocyklu robię to pierwszy raz a rózne słyszałem opinie

 

 

Jeszcze jedno sam jej nie dorabiam tylko warsztaty zajmujace się profesjonalnie dorabianiem uszczelek proponuja takie trzy rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe chodzi o to że nie mozna kupic - jasne że mozna 450-500pln cały zestaw uszczelek, ale pod samą głowicę jest problem.

 

No i tu sie wlasnie pojawia problem. Nie mozna kupi jednej. Zawsze chca caly zestaw. Choc z drugiej strony przyda sie w przyszlosci prawdopodobnie...

 

tp29. mozesz zrobic zdjecie starej uszczelki i zapodac na forum??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dokładnie , a nawet jak kupisz 1 uszczelkę pod głowicę to rozumiem , że jesteś optymistą i wierzysz w to, że nie bedzie potrzeba żadnej innej uszczelki :banghead: , jak piszesz że to 85 rok prod. to śmiem twierdzić, że po rozebraniu wszystkiego stare uszczelki bedziesz se mógł na ścianie powiesić... na czym to złożysz ? na silikonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzwoniłeś do larssona czy można zamówić pojedynczo? albo do jakiegoś serwisu moto? uszczelkę pod głowicę wymienia się po każdym zdjęciu głowicy i nie chce mi się wierzyć, żeby nie można było kupić jej osobno, tylko w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzwoniłeś do larssona czy można zamówić pojedynczo? albo do jakiegoś serwisu moto? uszczelkę pod głowicę wymienia się po każdym zdjęciu głowicy i nie chce mi się wierzyć, żeby nie można było kupić jej osobno, tylko w zestawie.

 

Dzwoniłem do Larssona i do Klasy - tylko zestawy

natomiast w motobocie znalazłem orginał za 200PLN

a warsztat dorabiajacy uszczelki zrobił mi to za 60pln w ciągu dwóch godzin.

 

POzdrawiam

 

 

...dokładnie , a nawet jak kupisz 1 uszczelkę pod głowicę to rozumiem , że jesteś optymistą i wierzysz w to, że nie bedzie potrzeba żadnej innej uszczelki :banghead: , jak piszesz że to 85 rok prod. to śmiem twierdzić, że po rozebraniu wszystkiego stare uszczelki bedziesz se mógł na ścianie powiesić... na czym to złożysz ? na silikonie :D

 

potzebuje jeszcze uszczelkę pod cylindry i pod kapę zaworów i już takie mam, poza tym nie rozbieram wszystkiego tylko zdejmuje głowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Larssona i do Klasy - tylko zestawy

natomiast w motobocie znalazłem orginał za 200PLN

a warsztat dorabiajacy uszczelki zrobił mi to za 60pln w ciągu dwóch godzin.

 

POzdrawiam

potzebuje jeszcze uszczelkę pod cylindry i pod kapę zaworów i już takie mam, poza tym nie rozbieram wszystkiego tylko zdejmuje głowice

 

To teraz odpowiedz szczerze czy ci DORABIACZE dają gwarancję na jakiś przebieg silnika czy tylko do drzwi warsztatu ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...