Skocz do zawartości

wyciek oleju Yamaha XJ 600S rocznik 96


Limo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam maly problem z moja Dywersja. Dopiero co ja kupilem, niecale 2 miesiace temu, ale ostatnio mam wrazenie ze cos zaczelo sie dziac. Objawy nie sa jakies drastyczne. Po prostu nieco slabiej sie rozpedza i szybciej traci moc jak zamkne gaz. Jest tez roznica jak go rozgrzewam. Wczesniej wystarczylo potrzymac go okolo pol minuty na pelnym ssaniu, potem zamknac do polowy i jeszcze poczekac minute (akurat tyle czasu zeby wlozyc kask, rekawice i przygotowac sie do jazdy), po czym prawidlowo reagowal na dodanie gazu co oznaczalo ze byl rozgrzany wiec ssanie mozna bylo wylaczyc i w droge. Teraz jest inaczej. Jak go potrzymam ta minutke czy poltora na ssaniu i dodaje gazu to nie reaguje tylko sie dlawi. Musze go dluzej rozgrzewac. Pozniej jakas tam reakcja na dodanie gazu jest ale caly czas slychac lekkie dlawienie. Dzisiaj dodatkowo odkrylem taki sporawy wyciek oleju, wyglada jakby byl spod jednej ze swiec. Myslicie ze to jest przyczyna? Ze jedna ze swiec przestala dawac iskre i nie spala tego paliwa ktore sie tam gromadzi a potem wycieka? Prosze doradzcie.

 

Mam tez drugie pytanie dotyczace mojej XJ-ty. Jestem calkiem pewien ze zawory sa do regulacji. Chce sie tylko upewnic ze dobrze zinterpretowalem objawy zanim oddam go do mechanika. Otoz z silnika dobiega taki specyficzny stukot przypominajacy cykanie zegarka tylko z wieksza czestotliwoscia. Ten stukot jest caly czas taki sam, zarowno na luzie jak i na biegu, nie zanika po wcisnieciu sprzegla, tak samo na wolnych obrotach jak i po dodaniu gazu. Zawory?

 

Pozdrawiam

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też dźwięk łańcucha napędu alternatora

Ogólni silnik XJty jest głośny. Co do reszty to wróżba z fusów. Podjedź do Pawła do Zielonki on prawdę ci powie :wink:

 

Dzieki. Juz sie umowilem na wizyte u mechanika z Sadyby na przyszly tydzien. Firma nazywa sie Gadimex. Moze ktos zna ja? Jesli tak to prosze o opinie. Mam tylko nadzieje ze nie uszkodze silnika jesli bede go uzywal przez ten tydzien.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie glownym problemem jest to ze gdyby sie okazalo ze moto musze zostawic na noc czy nawet pare dni to bede mial klopot z powrotem do wawy, chyba ze tam jakies autobusy miejskie dojezdzaja do Zielonki. A kogo moglbym spotkac z forum :icon_razz:. Bardzo fajni ludzie tu sie wypowiadaja

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi do cykania to te silniki tak wlasnie cykaja. Moj brat i kolega maja wyregulowane silniki jak trzeba a oba cykaja. U mnie tak cykaly zaworki jak byly niewyregulowane ale po regulacjach diversja i tak wydaje z siebie takie dziwieki.

 

Lancuch raczej turkocze niz cyka.

 

 

Przy okazji zejde z tematu bo moze zajrzy tu jakis spec.

Wiem ze temat byl juz poruszany ale zapytam: mozna zmieszac motula ester 10W40 z 15W50??Rozna lepkosc nie stanowi przeszkody?? Zostal mi sie ponad litr 10W40 bo moja xjta nie chce brac oleju a zbliza sie juz okres wymiany oleju i dlatego pytam.

Edytowane przez bekriss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi do cykania to te silniki tak wlasnie cykaja. Moj brat i kolega maja wyregulowane silniki jak trzeba a oba cykaja. U mnie tak cykaly zaworki jak byly niewyregulowane ale po regulacjach diversja i tak wydaje z siebie takie dziwieki.

 

Lancuch raczej turkocze niz cyka.

Przy okazji zejde z tematu bo moze zajrzy tu jakis spec.

Wiem ze temat byl juz poruszany ale zapytam: mozna zmieszac motula ester 10W40 z 15W50??Rozna lepkosc nie stanowi przeszkody?? Zostal mi sie ponad litr 10W40 bo moja xjta nie chce brac oleju a zbliza sie juz okres wymiany oleju i dlatego pytam.

 

Hej. To zanim ktos Ci odpowie czy mieszac olej czy nie to ja wroce do mojego tematu :icon_razz:. Poczatkowo tez sadzilem ze XJ-ty tak maja i nie ma sie co przejmowac. Ale jak wymienialem olej to mechanik powiedzial mi ze niedawno tez mial Dywersje na warsztacie i ona nie wydawala takich dzwiekow. Najgorsze ze nie wiem czy nadal uzytkujac motocykl z tym cykaniem nie uszkodze jeszcze bardziej silnika? Jak myslicie?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. To zanim ktos Ci odpowie czy mieszac olej czy nie to ja wroce do mojego tematu :icon_razz:. Poczatkowo tez sadzilem ze XJ-ty tak maja i nie ma sie co przejmowac. Ale jak wymienialem olej to mechanik powiedzial mi ze niedawno tez mial Dywersje na warsztacie i ona nie wydawala takich dzwiekow. Najgorsze ze nie wiem czy nadal uzytkujac motocykl z tym cykaniem nie uszkodze jeszcze bardziej silnika? Jak myslicie?

 

Jakby to bylo cos powaznego to by chyba powiedzial co jest nie tak w konc mechanik, a to cykanie pojawia sie po przebiegu ponad 25 tys, wiec moze mial na warsztacie z mniejszym przebiegiem, rzadko spotykane, ale wszystko sie moze zdazyc. Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. To zanim ktos Ci odpowie czy mieszac olej czy nie to ja wroce do mojego tematu :icon_razz:. Poczatkowo tez sadzilem ze XJ-ty tak maja i nie ma sie co przejmowac. Ale jak wymienialem olej to mechanik powiedzial mi ze niedawno tez mial Dywersje na warsztacie i ona nie wydawala takich dzwiekow. Najgorsze ze nie wiem czy nadal uzytkujac motocykl z tym cykaniem nie uszkodze jeszcze bardziej silnika? Jak myslicie?

Kolega o ktorym wspominalem ma bardzo zadbana xjte. Od kilku lat nia jezdzi i sam serwisuje. Jest tak wyregulowana ze spalanie ma w granicach 4l a aostatnio jak z nim jechalem spadlo mu ponizej 4 a przelotowa byla 140. Od kilka lat jezdzi i od kilka lat cyka. Tym sie nie martw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiliscie. Dzieki wielkie za wypowiedzi. Jeszcze tylko musze sprawdzic ten wyciek. Moze to wina uszczelki. Dzwonilem do Zielonki ale powiedzieli ze nie maja czasu :icon_razz: Spoko. Nic nie szkodzi.

 

Chcialem jeszcze podrazyc temat stukania jesli nie macie nic przeciwko :icon_razz: Jak w takim razie rozpoznac rozregulowane zawory?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dodatkowo odkrylem taki sporawy wyciek oleju, wyglada jakby byl spod jednej ze swiec. Myslicie ze to jest przyczyna? Ze jedna ze swiec przestala dawac iskre i nie spala tego paliwa ktore sie tam gromadzi a potem wycieka? Prosze doradzcie.

 

....powiedz gdzie widzisz ten wyciek oleju.... , nie pojawia się on gdzieś w okolicach kolektora wydechowego a dokładniej pod nim :icon_razz:

Edytowane przez lolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozregulowane zawory poznasz robić pomiar luzów, nie inaczej. Ocena na słuch jest w XJ 600 bezpodstawna, gdyż po bardzo mocnym rozgrzaniu silnika specyficzne cykanie wydają nawet praktycznie nowe motocykle, zresztą nie tylko XJ 600, ale też XJR`y i kilka innych. Tak na marginesie - są też motocykle w których nigdy nic nie cyka, nawet jak luzy zaworowe są większe niż według serwisówki. Nie ma reguł.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozregulowane zawory poznasz robić pomiar luzów, nie inaczej. Ocena na słuch jest w XJ 600 bezpodstawna, gdyż po bardzo mocnym rozgrzaniu silnika specyficzne cykanie wydają nawet praktycznie nowe motocykle, zresztą nie tylko XJ 600, ale też XJR`y i kilka innych. Tak na marginesie - są też motocykle w których nigdy nic nie cyka, nawet jak luzy zaworowe są większe niż według serwisówki. Nie ma reguł.

 

Pawel

 

Dzieki Pawel :icon_razz: W odpowiedzi na post lolka, to jest dokladnie taki wyciek, w okolicach jednego z kolektorow, tylko nie pamietam czy zaczyna sie nad nim czy pod nim, ale raczej pod. Niestety nie bede mogl tego sprawdzic przed niedziela bo jestem poza Warszawa. W kazdym razie nie ma pospiechu.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na post lolka, to jest dokladnie taki wyciek, w okolicach jednego z kolektorow, tylko nie pamietam czy zaczyna sie nad nim czy pod nim, ale raczej pod.

 

 

....więc pisze co następuje :P jak nie lubisz przykrych wieści to zasłoń oczy :D

 

...pod kolektorami zapewne są takie małe otworki , pod każdym jeden otworek , jeżeli to z któregoś z nich napier...la olejem to masz problema i 4 możliwości :

 

1. uszczelka dekla nie daje już rady, jest wygnieciona w okolicy świec bądź przerwana i olej przedostaje się do otworu gdzie jest wkrecona świeca i z tamtąd wyprowadzany jest na zewnątrz otworkiem pod kolektorem ...

 

2. uszczelka na pokrywie wałka rozrządu (górny uchwyt wałka), są tam pewnie 4 okrągłe oringi wokół świec i któryś może być wyjechany bo się podwinął podczas odkręcania wałków ...efekt jak wyżej...

 

3.masz pęknięty górny uchwyt wałka rozrządu w okolicy otworu świecy i przez pęknięcie napier...la olejem który wyprowadzany jest pod kolektor...

 

4. masz pęknięty dolny uchwyt wałka czyli głowicę w okolicy jak wyżej i też olej zbiera się w tym otworze..

 

1 opcja jest najfajniejsza :D ale niestety najmniejprawdopodobna bo tam nie ma dużego ciśnienia jeszcze więc wyciek powinien być stosunkowo niewielki.. :banghead: jeżeli to opcja nr 3/4 to jest nie fajnie i wyciek może powodować spadek ciśnienia oleju na którymś wałku ...a to może być przyczyną "cykania" ..

 

pozdrawiam i daj znać co się stanęło

Edytowane przez lolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....więc pisze co następuje :P jak nie lubisz przykrych wieści to zasłoń oczy :D

 

...pod kolektorami zapewne są takie małe otworki , pod każdym jeden otworek , jeżeli to z któregoś z nich napier...la olejem to masz problema i 4 możliwości :

 

1. uszczelka dekla nie daje już rady, jest wygnieciona w okolicy świec bądź przerwana i olej przedostaje się do otworu gdzie jest wkrecona świeca i z tamtąd wyprowadzany jest na zewnątrz otworkiem pod kolektorem ...

 

2. uszczelka na pokrywie wałka rozrządu (górny uchwyt wałka), są tam pewnie 4 okrągłe oringi wokół świec i któryś może być wyjechany bo się podwinął podczas odkręcania wałków ...efekt jak wyżej...

 

3.masz pęknięty górny uchwyt wałka rozrządu w okolicy otworu świecy i przez pęknięcie napier...la olejem który wyprowadzany jest pod kolektor...

 

4. masz pęknięty dolny uchwyt wałka czyli głowicę w okolicy jak wyżej i też olej zbiera się w tym otworze..

 

1 opcja jest najfajniejsza :D ale niestety najmniejprawdopodobna bo tam nie ma dużego ciśnienia jeszcze więc wyciek powinien być stosunkowo niewielki.. :banghead: jeżeli to opcja nr 3/4 to jest nie fajnie i wyciek może powodować spadek ciśnienia oleju na którymś wałku ...a to może być przyczyną "cykania" ..

 

pozdrawiam i daj znać co się stanęło

 

No nie wiem. Bedzie widac w przyszlym tygodniu. W kazdym razie cykanie bylo juz na dlugo przed wyciekiem. Nie jestem tez pewien czy dobrze sie zrozumielismy co do tego kolektora. Miales na mysli ten poczatkowy odcinek rury wydechowej, tak? Nie zauwazylem tam zadnych otworkow, ale przyjrze sie jeszcze dokladnie w niedziele. Tak czy siak, trzeba oddac do mechanika. Pozdro.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tez pewien czy dobrze sie zrozumielismy co do tego kolektora. Miales na mysli ten poczatkowy odcinek rury wydechowej, tak?

...tak otworki o których mowa są poniżej kryz łączących kolektor wydechowy (kolanka wydechu) z głowicą.. mają średnicę ok 2mm..

http://aji.w.interia.pl/kanaliki.jpg tu są pokazane na przykładzie GPX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak otworki o których mowa są poniżej kryz łączących kolektor wydechowy (kolanka wydechu) z głowicą.. mają średnicę ok 2mm..

http://aji.w.interia.pl/kanaliki.jpg tu są pokazane na przykładzie GPX

 

No i przyjrzalem sie dokladnie temu wyciekowi i dalej nie widze tych otworkow. Nie wiem czy jechac z tym do mechanika czy nie. To moze sie okazac nic takiego a kilka stow trzeba bedzie zostawic.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...