Skocz do zawartości

elektryna "na któtko" w cezet 175


cinq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio stawiałem na nowo elektrykę w mojej cezecie 175, przy okazji dowiedziałem się, że mam uszkodzony regulator napięcia, który kupiłem. Moje pytanie brzmi:

jak zrobić, by ominąć akumulator? Wiem, że się da tak zrobić, żeby połączyć jakieś kable z innymi i żeby była iskra (dodam, że nie mam żadnych lamp, kierunkowskazów, nawet lampek do stacyjki ;) )

Liczę na konkretną odpowiedź, pozdrawiam!

 

//edit: dodam, że elektrykę stawiałem ze schematu.

Edytowane przez cinq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezetka bedzie chodzic bez AQ ale problem bedzie z odpaleniem, tez myslalam czy nie da sie zrobic palenia bez AQ ale po krotkich przemysleniach doszlam do wniosku ze nie ma szans bo tam jest prodnica i napiecie jest prostowane przez komutator a nie jak przy zasilaniu obwodu pierwotnego z cewki napiecie jest sinusoida i przerwa jest wtedy gdy osiaga wartosci szczytowe wiec ja nie rozumiem w jaki sposob zrobic "na krotko" chyba ze cos zle zrozumialam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hmm elektrykę postawiłem, wszystko niby cacy, ale nie ma ładowania...

nie wiem, czy to wina szczotek, czy może elektrycznego regulatora napięcia za 30 zł :icon_razz:

i jeszcze jedno:

czy elektryczny regulator napięcia ma się grzać? czy to mi zwarcie gdzieś robi? gdy się grzeje jest normalna iskra, motor odpala, tyle, że nie ma ładowania.

edit: oto schemat, wg którego podłączałem elektrykę (pogrubione linie to kable, które podłączyłem, reszte olałem)

http://sv-team.be/~salvation/upload/cinq_2...cezet%20175.gif

Edytowane przez cinq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update:

1. Elektroniczny regulator napięcia się nie może grzać, spaliłem go :(

2. Wyczyściłem wszystkie styki, skróciłem śróby, które mogły robić zwarcie (nie mam bezpiecznika)

3. Teraz będę kupował nowy regulator i szczotki

 

Mam pytanie:

1. Czy to jest dobry schemat? http://img96.imageshack.us/my.php?image=sc...cezet175aa0.gif

(pogrubione linie to kable, które podłączyłem)

2. Czy wystarczy podłączyć tylko te kable, żeby motor działał i miał ładowanie?

3. Mam dość niepewny akumulator, nie specjalnie trzyma, wlewałem do niego wody destylowanej, możliwe jest, że im bardziej go podładuje prostownikiem ustawionym na 6V to będzie dawał większe napięcie?

I dla tego spaliłem sobie regulator?

 

Mam nadzieje, że ktoś opowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli się mnie pytasz, to jak kupiłem motor to nie było już oryginalnej instalacji, a jeżeli ogólnie, to chyba nie, bo tam jest prądnica i chyba nie pchniesz go tak mocno, żeby zaczął ładować (tak mi się wydaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...