Skocz do zawartości

kilka modeli-ktor lepszy na poczatek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich(to moj pierwszy post)

 

Jak gadalem z kumplem o motorze na poczatek doradzil mi kilka modeli:Aprilia rs 125, Cagiva 125 Mito, Yamaha tzr 125, Honda nsr 125, Suzuki gs 500 e. Wspominal cos ze Gs 500 e bedzie jego zdaniem najlepsze gdyz inne modele(ktore wymienilem) maja ta wade ze trzeba utrzymywac wysokie obroty aby nie bylo takich duzych kosztow eksploatacji. Zachwalal on suzuki choc nie mowil ze inne sa gorsze. Co sadzicie o jego zdaniu, ktore wg Was beda najlepsze na poczatek. Wspomne ze mam ok 2m wzrostu wiec motor nie moze byc zbyt maly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem ten sam problem jakiś rok temu... wybrałem GS500 i nie narzekam, spisuje sie dobrze i naprawde moto jest nie do zdarcia!!! Jeżdząc na nim naprawde można czerpać przyjemność z posiadania motoru!!! :)

 

Osobicie polecam GS500!!! Jeżeli chodzi o pozostałe modele to nie będe się wypowiadał gdyż bliższej styczności z nimii nie miałem... :)

 

Pozdro All

Edytowane przez panas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 2 metrach nsr bedzie stanowczo zamala,

kolega madrze prawi bierz gs bo ma dół, nsr jak i kazdym 125 2t jeździ sie na wysokich obrotach, trzeba lac olej do paliwa, i koszty eksploatacji sa spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy ile masz pieniędzy. Jak masz mały budżet, czyli ok. 5000 to szukaj GS'a moim zdaniem. Xj jest za duża, choć nie wiem jakie masz doświadczenie. Od tego jakie masz doświadczenie zależy czy warto polecić ci 125 czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kase to w nastepne wakacje jade do niemiec i tez wlasnie z tamtad bede bral motor, jak patrzylem na stronie to w polsce sa o kilka tys. drozsze,na poszczegolnych modelach. A jesli chodzi o staz to kilka razy sie jezdzilo mz na wsi. Ale ja sie szybko ucze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bierz GS'a. Xj 600 tez nie jest zła, przewyższa parametrami 500, jest lepsza do turystyki moim zdaniem, no i ma większa moc, no i pewnie wolniej Ci się znudzi. Gs ma tez sporo zalet, na poczętek w sam raz jest, małe spalanie, niskie koszty ekspoatacji. Te wszystkie 125 co napisaleś, to ja bym kasy w nie, nie pakował tylko takie GSika zakupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez mam taki dylemat jak wyzej mam 190 cm i sie zastanawiam nad wyborem mysle nad 500 a co dalej GS, CB czy ER na poczatku zapalilem sie na GS a teraz sie zastanawiam nad CB troszke jest wiekszy gabarytowo i mocniejszy to pytanie pewnei zadaje sobie sporo ludzi i stoja prze dylematem ktory :) ja tez tak mam ale chyba jak sie sam nie przekonam to wszystkie rady beda zbedne jezdzilem na cb 450 i wygodnie mi sie siedzialo troszke ciezko na poczatku ze sterownoscia ale da sie przyzwyczaic poza tym to juz starszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestescie tacy duzi to nie radze brac gska bo bedzicie wygladac jak na motorynce. Lepiej XJ 600 s bo z owiewka lepiej chroni pzed wiatrem i jest wieksza a pali podobnie do gs. ja mialem Xj 600 S i bylem bardzo zadowolony, i mialem sporowy wydech IXIL'a i niezamienil bym go na zaden inny wydech. Tak wiec udanych zakupów Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie powinienem się wypowiadać w takim temacie, bo mam malutki motorek, a jeździłem najwyżej na 250 ccm, ale 17 lat - i od razu raczej ciężka, nie tak ekonomiczna i wcale nie słaba XJ 600... :biggrin:

Nie lepiej, bezpieczniej i wygodniej zacząć od czegoś, z czym nie trzeba się męczyć, ale nad czym można zapanować, nauczyć się trudnych manewrów, reagowania w sytuacjach awarynmych :biggrin:

Kto wie, czy niektórzy ludzie się nie zniechęcają, zaczynając od czegoś, co ich przerasta...

 

A czy wygląd (szczególnie pierwszego moto) jest taki ważny :clap: Jeśli ktoś połknie bakcyla, pozna swoje potrzeby - to potem sobie kupi coś, co mu naprawdę odpowiada :icon_evil:

Nie opakowanie się liczy, a zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał xj 600. Przy 2 metrach wzrostu na gs-ce wyglądał bys na serio jak na motorynce. XJ-ta jest większa gabarytowo i wygodniejsza, fakt ze ma 600 pojemnosci wcale nie znaczy ze musi to być potwór. Wręcz przeciwnie, XJ-tka płynnie oddaje moc i przy odrobinie ostrożnosci nie powinno byc problemów. Pozatym cena.... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich rocznikach nejlepiej kupowac xj 600, czy w poszczegolnych rocznikach sa jakies ulepszenie, modyfikacje??? I jeszcze ile trzeba zaplacic za dobry egzemplarz??

Wejdź sobie na allegro wpisz w wyszukiwarke xj 600 i popatrz sobie i poczytaj. Nie jestem znawcą w Xj-tach ale z tego co wiem to czesc modeli była blokowana;]. Z resztą poszukaj na forum pamieta ze kiedys byl artykul na ten temat. A co do wyboru rocznika to kwestia kasy;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...