Skocz do zawartości

Nicasil w cylindrze, jak to koncu jest ??


Majak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tym razem mam nastepujący problem: W moim Derbi GPR konczy sie juz powoli kompresja... Cylinder mam aluminiowy z nicasilem, i teraz mam pytanie : Czy wymienic teraz sam tłok i latac dalej ? Czy ten nicasil juz sie zuzyl ( 10 000 km ) ?? W jednym serwisie mówią zeby caly kit kupowac ( 1000 zł ) , w drugim tuleje, w trzecim sam tłok, w czwartym ze trzeba nalozyc nowy nicasil bo to sie bardziej oplaca. Jak z tym jest w koncu ? Nie dysponuje duzymi funduszami, a chce pojezdzic przynajmniej do zimy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 10tys km nicasil sie napewno nie zużył, taka powłoka wytrzymuje kilkakrotnie większe przebiegi, po prostu musisz wsadzić tłok o odpowiednio wiekszym rozmiarze.

dokładnie tak :biggrin: nicasil (przynajkniej w crossie) starcza na około 8 tłoków ale to zalezy bo moze byc nawet na 12. Napewno musisz zmienic samego tłoka a jak Ci radza inaczej to znaczy ze chca Cie naciagnąc na koszta. O tuleji nawet nie mysl juz lepiej jak by co nakładac nowy nicasil ale to i tak Cie na bank nie dotyczy :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: wyjmij stary tlok i zobacz jaka to selekcja.

Po drugie: sprawdz stan cylindra. Jesli sa drobne ryski to oddajesz do honowania (koszt 30zl). Jak rysy bede glebokie to niestety nowy nicasil trzeba nakladac :/. (O nakladaniu nowego nicasulu mozesz poszukac tematu, jest napewno bo ja go zakladalem i tam wszystko dokladnie jest opisane) Jesli cylinder bedzie dobry, albo oddasz go do honowania to pozniej radze dokladnie zmierzyc srednice cylindra i zamowic odpowiedni tlok. Najlepiej jak bys poszedl z cylindrem do sklepu, ale jesli nie masz takiej mozliwosci to mikrometr w reke i do dziela ......:)

Po trzecie: jesli ktos proponuje Ci kit to mu powiedz zeby sobie sam go w du*e wcisnal, tak samo tuleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...