Skocz do zawartości

Z czego dorobić uszczelkę pod gaźnik?


gajoss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niektórzy nazywaja to także kręgielit. Aha możesz również zastosować uszczelke z igielitu (wycinasz brzeszczotem modelarskim) z tego co wiem igielit również dobrze izoluje ciepło. Znaleźć to możesz we wszelakich urządzeniach elektrycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega u siebie w sprzęcie między gaźnikiem, a krućcem zamontował uszczelkę z jakiegoś tworzywa sztucznego (ponoć stosuje sie to coś na podstawach liczników elektrycznych w naszych domach ) Uszczelka ta ma 5mm grubości, jest idealnie dopasowana kształtem i jest szczelna. Praktycznie nieprzewodzi temperatury na gaźnik i na bardzo rozgrzanym silniku, gaźnik nadal spisuje sie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale karton nie stanowi izolacji termicznej...mam obecnie takową uszczelkę i gaźnik mi się cholernie nagrzewa aż czasami cięzko przepustnicą ruszyć... :)

Dziwna sprawa gaznik nie powinien sie nagrzewac. Ja bym sie zastanowil dlaczego sie nagrzewa, bo sama uszczelka moze nie zalatwic sprawy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa gaznik nie powinien sie nagrzewac. Ja bym sie zastanowil dlaczego sie nagrzewa, bo sama uszczelka moze nie zalatwic sprawy ....

 

on na 100% właśnie przez uszczelkę się nagrzewa bo kolega ma uszczelkę grybszą z jakiegoś innego materiału i jest u niego zimy...i zamienialiśmy gaźniki i na jego uszczelce było ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega u siebie w sprzęcie między gaźnikiem, a krućcem zamontował uszczelkę z jakiegoś tworzywa sztucznego (ponoć stosuje sie to coś na podstawach liczników elektrycznych w naszych domach ) Uszczelka ta ma 5mm grubości, jest idealnie dopasowana kształtem i jest szczelna. Praktycznie nieprzewodzi temperatury na gaźnik i na bardzo rozgrzanym silniku, gaźnik nadal spisuje sie idealnie.

 

 

To jest właśnie igielit :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...