Skocz do zawartości

Problem z Wilga 50


Pawik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z kolegi Wilga jakchce to zapala jak nie to nie mozna ja heltac i heltac a ona nic .od kopki to nieraz odpali .najgorzej to rano wieczorem odpali (ma okres).Pomocy to staje sie uciarzliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ani świeca, ani gaxnik, ani ssanie, ani filtr................. to jest tylko chinski sprzet, pojdziesz do serwisu, ponaprawiają ci trochę i bedzie nawet lepiej chodzi a potem po jakiś 200km. padnie znowu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedzior co ty pie**olisz.Kolega ma tajwanskiego Tgb i wymiata nim lepiej niz niejeden na Aprili,yamsze czy gilerze. :) I jak cos sie psulo to zaraz to zrobilismy a psulo sie rzadko.tyle ze kolegi wilga to 4T no ale ja stawiam na wode lub zabrudzenie gaznika bo nic innego to watpie zeby bylo;] :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA nie mówie o TGB bo u nas tez kolesie mają to i sa zadowoleni, chodzi mi o chinskie MOTO-BI której jest złomem najgorszym jaki moze być, są ona bardzo dopracowane ale tylko pod wzgledem wizualnym. nie wszystkie korenczyki, tajwanki i chinki są złe ja tu pisałem o konkretnej firmie MOTO BI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam osobiscie motobi. ale ktos tam kto zna mojego ojca zalozyl salon motobi i naprawde po dobrym dotarciu jezdza dobrze. A jak ktos z**bie dotarcie to wtedy zaglada do serwisu, nie wiem moze to byla stronnicza wypowiedz ale ja i tak nie kupowalem wiec nie bylo celu takiej stronniczosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ani świeca, ani gaxnik, ani ssanie, ani filtr................. to jest tylko chinski sprzet, pojdziesz do serwisu, ponaprawiają ci trochę i bedzie nawet lepiej chodzi a potem po jakiś 200km. padnie znowu..

 

 

Bzdura. Serwisanci chinskich sprzetow maja male pojecie o tym co sprzedaja.....wiem z doswiadczenia to raz.Kolejna sprawa,ze mam chinski skuter i po 2000 km wymieniam tylko olej. Nic sie nie odkreca....silnik 4-suw chodzi ladnie..cicho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agabusa nie napisałem ze wszystkie chinczyki to złomy. Ja i sporo osób z mojego środowiska które sa lub byli(bo szybko się pozbyli) mają złe zdanie o motobi. mi się rozwalił mini chopper kilku kolesi ma skuterki które tez się sypią, nie mówie ze to sa poważne awarie ale sa to drobnee awarie typu brak świateł, odpadające elementy. jest to uciązliwe dla uzytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam ja mialem chinskiego 4 t Jinchenga dokladnie i zrobiłem im z jakies 6 tys na calej pi*dzie i dziala kolesiowi do tej pory ..:) a z wilgom pewnie sie cos zapchalo lub mu juz swieca padła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agabusa nie napisałem ze wszystkie chinczyki to złomy. Ja i sporo osób z mojego środowiska które sa lub byli(bo szybko się pozbyli) mają złe zdanie o motobi. mi się rozwalił mini chopper kilku kolesi ma skuterki które tez się sypią, nie mówie ze to sa poważne awarie ale sa to drobnee awarie typu brak świateł, odpadające elementy. jest to uciązliwe dla uzytkownika.

 

 

 

Mi by poprostu szkoda bylo pakowac 6 tysiecy na skuter markowy....za to masz juz fajne moto....a chinski...no zlomik taki...wiadomo,ale placisz za niego 3000....za nowy, .....a lusterko i w aprili musze dokrecic od czasu do czasu.....bo skladam czesto...a o dziwo w zhongyu jeszcze nic nie dokrecalam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem dziś (znaczy wczoraj bo po północy jest) z gościem z Rembertowa, który dość dobrze zna się na czterosuwach 50cc (pochodne Hondy Cub). Twierdził on, że Honda robiła już dawno w Chinach, a teraz tamci przejęli od nich produkcję, ale niektórzy kopiują z dokumentacji inny pracują na tych samych obrabiarkach (zależy od zakładu). Trzeba się po prostu znać, żeby wiedzieć co kupić, z której wytwórni (głównie silniki) i co przerobić, żeby było dobrze.

 

Dodam, ze mu wierzę, bo przejechałem się na jego motorynce - Jincheng'owska kopia Hondy Dax z tuningowanym silnikiem 125cc. Sprzęt wymiata ;) Oczywiście motorower... Tylko dźwięk jakiś taki mruczący basowy i odejście rakietowe :flesje: Miał jeszcze pełno podobnych motorków, ale to nie ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Heh w klubie mam kilku znajomych na tego typu skuterach, każdy ma inną nazwe a wygladają tak samo i są tak samo fajansowate. Wyobrazcie sobie że 2 miechy po kupieniu nowego skutera z salonu [ lizard jet 50] koles przejechał nim 1300km i pasek napedowy sie skończył poprostu go zjadło została po nim czarna mąka.

 

Druga przygoda była z identycznym boatianem tylko że ten przejechał 2700 i wypadło zabezpieczenie tłoka w czasie jazdy koleś mało co i by pod hipermarketem w astre sie wpasował.

 

A co do twojej usterki to wyczyść gaźnik filtr powietrza i sprawdz jak tam iskra. Przydało by sie jeszcze zmiezyc cisnienie na tłoku powinno byc około 10 bar .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...