Skocz do zawartości

Wybór najpiękniejszej uniwersalnej 500tki


Wybór najpiękniejszej 500tki  

186 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który motocykl klasy 500 jest Twoim zdaniem najładniejszy?

    • Suzuki GS 500
      33
    • Suzuki GS 500 F
      19
    • Honda CB 500
      39
    • Honda CB 500 S
      11
    • Honda CBF 500
      34
    • Kawasaki ER-5
      26
    • Kawasaki GPZ 500
      19
    • Cagiva River 500
      5


Rekomendowane odpowiedzi

P.s :banghead:)).....moze tym razem sofikowe zawalipostowe zapedy sie ostudza:)....brawo chlopie....w koncu na temat.

 

Powyżej wyjaśnienie dlaczego Zidane pierdzielnął Materazziemu ;)

 

 

Zgadzam się z Adam Pawel absolutnie ...CBF nie brałem pod uwagę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie motocykle uniwersalne klasy 500 cc mają być z zasady tanie i ogólno dostępne, mają także pełnić funkcje typowo użytkowe, ich proste konstrukcje pamiętają lata 80 i jeszcze dawniejsze więc nie ma co się tu doszukiwać jakiś fajerwerków stylistycznych. Te sprzęty z grubsza wyglądają podobnie ale...no właśnie jest to "ale". Moim zdaniem er-5 prezentuje się nieco tandetnie, przypomina mi "chińszczyzne", cb 500 ze swoimi kolorkami wygląda jak motocykl z zsrr, gs 500 może się podobać, sprawia wrażenie solidnego (ma przynajmniej centralny amortyzator i tarcze z tyłu co wyróżnia go od np Mz), cagiva nawet całkiem, całkiem ale jak dla mnie dyskwalifikuje ją wydech (tłumik prowadzony niemal poziomo i ta końcówka w dół) oraz zegary, jak dla mnie nie do przyjęcia, gpz porównałbym do gs 500 f, oba "udają" ścigacze, ale design suzuki jest o jakieś 15? lat młodszy więc wychodzi mu to dużo lepiej (gpz wygląda staromodnie, dwie tarcze z przodu, bęben z tyłu co to ma być? lata 70/80 jak nic), moimi faworytami są cbf 500 i gs 500 f, wyglądają nowocześnie i mają przyjemną dla oka linie, jak miałbym dokonać ostatecznego wyboru wybrałbym gs 500 f ze względu na podobieństwo do gsx-r...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie CX500? ;)

...w muzeum obok VT 500 :)

 

mi najbardziej brakuje czegos w nowej stylistyce ze stajni Benelli, albo ER6n.

Jak mowimy o stylistyce to mozemy zapomniec na chwile o finansach.

 

No z tymze to juz nie sa 500 ...

 

Moze ktos kiedys zaproponuje dyskusje o stylistyce nowych nakedow. :banghead:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymże IMHO wybór motocykli jest niesprawiedliwy - rozróżnienie CB i CBF jest nie fair względem Hondy ...fv powinien dać tylko CB z Hond do tego zestawienia

Właśnie to nie było by fair. Honda CBF 500 to zupełnie inny motocykl niż CB 500. Stylistyka, silnik, rozmiary - to nie jest kontynuator, tylko nowy gracz.

 

Moze ktos kiedys zaproponuje dyskusje o stylistyce nowych nakedow. :banghead:

Bardzo chętnie. Interesujące byłoby zwłaszcza spojrzenie na Kawkę ER6-n. Wydaje mi sie, że dzięki jej kontrowersyjnemu stylowi może w końcu zostać przekroczona bariera niemocy twórczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta, ER5 może jest trochę landrynkowata - ale mnie się podoba :banghead:

 

Cagiva River też nie jest zła (choć wspomniany tłumik i zegary takie sobie) - solidna, stonowna, zgrabna, bez sztucznych upiększeń - jednym słowem: wygląda, jak "zwykły motor" ma wyglądać ;)

 

(ER6 (nie ER6-n) też mi bardzo leży - choć to zupełnie inna bajka :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cagiva River też nie jest zła (choć wspomniany tłumik i zegary takie sobie) - solidna, stonowna, zgrabna, bez sztucznych upiększeń - jednym słowem: wygląda, jak "zwykły motor" ma wyglądać :banghead:

 

(ER6 (nie ER6-n) też mi bardzo leży - choć to zupełnie inna bajka ;))

 

Arbitralnie stwierdzam, że Cagiva River nie wygląda dobrze. :icon_mrgreen:

Wkurza mnie u niej podwieszany silnik.

Znane są przecież przypadki zgubbienia silnika przez użytkowników Cagivy River :icon_mrgreen:

Żartuje oczywiście ...ładny motocykl, ale w życiu na podstawie sylwetki nie powiedziałbym, że ma 500 ccm. Wygląda raczej na 250. Oceniam ze zdjęć.

 

Er6-n ciekawy ma ten reflektor przedni ( taki taki nijaki powiedziałbym bo ni to wzbudza sympatie ni odrazę, a jednak jest inny i rzuca się w oczy), no i ten czepek na obrotomierz - bomba ! Reszta motocykla ogólnie sprawia wrażenie: korpulentnej, dynamicznej, trochę mieszczańskiej - nowoczesnej. Dla mnie super.

 

Er6-n

 

Bardzo za to zaimponował mi Er6-f, który jest jednym z moich ulubionych właśnie pod względem stylistycznym i gdyby się znalazł w porównaniu z jakimkolwiek innym motocyklem podobnej klasy zdystansowałby rywali w wyścigu o moje poparcie. :)

 

Er6-f

Edytowane przez Sofik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie:

1. Honda CBF 500 (bez konkurencji w tej grupie podanej przez fv) ;)

2. Kawasaki ER5 (wzorcowy klasyczny naked, jak cukierek :) )

Kto myśli inaczej - nie ma gustu :flesje: :)

 

A wiec nie mysle inaczej,ale podobnie......czyli nie tak samo:)....Hondy do mnie nie przemawiaja , bo sa zbyt masowe....to tak jakbby jezdzic cinquecento, albo peugeotem206.....to juz wole er5:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o ER6-n (nie ma przecież ER6)

Cagiva (jako miejski motocykl) nie jest zbyt masywna (waży na sucho tylko 160 kg), ale zasadnicze wymiary ma zbliżone do typowych 500-tek.

Teraz dopiero zauważyłem, że ma podwieszany silnik. Ale to nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle opinii ile motocyklistow. Kazdemu podoba sie co innego a przeciez o gustach sie nie dyskutuje nieprawdaz?? Wiec bierz swojego faworta. Ale tez nie napisales czy interesuje Cie nowy model czy stary bo np w takiej gs 500 starszej nie ma wiele ladnego a w nowej owszem jest wiele. Ale to na mój gust. A o gustach juz bylo. Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

1. ER 5

2=1. CBF 500

 

Oba motocykle prezentują się super. Nie ma żadnych tandetnych i zbędnych dodatków. Mimo iż to są 500 to z wyglądu prezentują dużą siłę. Prawdziwe o klasycznej (pięknej) linii motocykle. Nie wiem dlaczego niektórym tak ciężko jest oddzielić część użytkową od stylistycznej. To jest ankieta na temat które moto jest najładniejsze a nie najlepsze. To tak jakby ktoś się mnie zapytał która dziewczyna jest ładniejsza a odpowiedziałbym ta jest bardziej inteligentna.

 

pzdr

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...