Skocz do zawartości

Milicyjne Urale.


wieczny student
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do radzieckiej syreny. Trzeba wyciąć w bloku otwór do koła zamoachowego i 4 otwory fi6 do których przykręca sie osłone syreny. Miałem takową w swoim Uralcu i nawet gdy przekładałem blok zrobiłem własnoręcznie taka przeróbkę. Oprócz tego obudowa skrzyni biegów ma dodatkowe mocowanie do tego pedału, którym załącza się syrenę. Myślę, że nie będzie wiekszego problemu ze zdobyciem takiej syreny od "importerów" ze wschodu. Bajer jest niesamowity.

W polskiej Milicji raczej takiej nie używano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak syrena to zajebista sprawa :biggrin:

 

jedziesz- auto nie chce cie puscisz, wlaczasz syrene, klient zjezdza..

 

nie raz byla taka akcja, a goscie roznie wygladali w puszkach. (na dodatek kolega ma bialy kask z czarnym daszkiem, plus na czarno sie ubiera.. :biggrin: )

 

jest bardzo ciekawie.

 

Goska

 

ps. on tez ma w piwnicy owiewke z urala milicyjnego :clap:

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinies tez zadbac o odpowiedni stroj z epoki.

 

Tiaa ... mam koszulkę z napisem MILICJA i ostatnio w Kazimierzu jakiś bęcwał mało mnie nie pobił :icon_razz: bo zażartowałem że pałeczkę i kajdanki musiałem zdać odchodząc ze służby.

Za kompletny mundur z pewnością bym już dostał bęcki.

Aha ... nie pracowałem NIGDY w ani w milicji ani żadnej podobnej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Moze troche nie na temat,ale przypomniala mi sie historia, jaka przezyl kolega.Kiedys pracowalem w sklepie "Army Shop"i czesto odwiedzali nas rozni mundurowi.Kiedys przychodzi policjant i opowiada jak spotkal "ormowca".Spia sobie w Nysie, jest 2 w nocy, z daleka slychac motor, podjechal czlowiek na starym motorze w kasku z napisem "ORMO" i kazal jechac za soba-"KAZAL"-"panowie tam byl wypadek,prosze jechac za mna".No to pojechali.Na miejscu okazalo sie ze chlopaczki po pijaku rozwalili 125p na latarni.Ormowiec kiwnal reka i pojechal.Niestety nikt im nie uwierzyl jak to opisali w raporcie :icon_rolleyes: .Co sie okazalo: kolega chcial sobie pogadac ze znajomym policjantem, ale tamtego gdzies wezwali,wiec czekal.A jak zobaczyl wypadek to pomyslal ze jak znajomy przyjedzie to znowu bedzie mial robote bo to jego rejon i dalej nie da sie rozmawiac.Wiec pojechal szukac innego radiowozu.A jezdzil Ifa BK 350, w kasku "ormo", bo taki mial.Tylko potem biedne policjanty musialy jakos wytlumaczyc co robili poza swoim rejonem.I okazalo sie ze koncem lat 90 ormowcy nocami wychodza z podziemia. Tak wiec uwazajcie jak bedziecie jezdzic "milicyjnymi" sprzetami, zwlaszcza w strojach z epoki.Moze byc zamieszanie.Jeszcze znowu jakies "redachtury" dojda do wniosku ze motocyklisci popieraja komune :icon_mrgreen: .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dniepr- to jest moj kumpel na uralu wersji milicyjnej ;)

 

http://img368.imageshack.us/my.php?image=pict3809rc0.jpg

 

czuje sie respekt jak kilka mertow dalej slyszy sie syrene :) (jeszcze on ma bardzo stanowczy i grozny wyraz twarzy :wink:

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...