Skocz do zawartości

Areograf


marioostry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ile koszuje sprzęt , tzn aerograf , dysze , kompresor i co polecacie dla początkujących , z tego co wiem , to chyba nie ma zadnej literatury fachowej opisującej tworzenie obrazów w technice aerografu. Prosze o jakąś odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze raz adres stronki bo zrobilem literowke i niektorzy nie moga sobie poradzic :flesje:)), http://www.aerografia.pl

 

 

 

Ojejku....oczoplasow po pracy dostalam ;) ;) Dziekuje

 

Rudy....jakis czas temu kumpel kupowal sobie sprzecik, jak nie zapomne to sie go wypytam doklandie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile koszuje sprzęt , tzn aerograf , dysze , kompresor i co polecacie dla początkujących , z tego co wiem , to chyba nie ma zadnej literatury fachowej opisującej tworzenie obrazów w technice aerografu. Prosze o jakąś odp. Pozdrawiam

 

Hmmm... kumpel ostatnio kupował, to pistolecik do aerografu w formie długopisu ok. 150 zł. Kompresor to już sprawa umowna, bo możesz kupić od 400 do 4000 zł (kompresor od STARa też daje rade :biggrin: sprawdzone). Farbka ok 8 zł za setkę czym pomalujesz duuuuużą powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojro a jaka farbke masz na mysli za 8zl ?:biggrin:

 

chyba tylko renolak, gdzie sie do aero nie nadaje. a jezeli miales na mysli baze to nie za 8zl tylko 80zl :biggrin: (a dokladnie -150setek plus robota za dobranie farby)

 

rudy, jezeli pojsc po najtanszych kosztach- w miare profesjonalny aero (z napisem mande in china..;-) ) zaczyna sie od 130zl. kompresor- wazne zeby uzyskiwal 4-5 atmosfer w aero wystarcza 3,5. ale do tego trzeba sie zaopatrzec filtr bo jak zacznie zasysac wilgosc, wode to pozniej bedzie niemilosiernie plul nia co zniszczy efekt pracy... (niestety przechodzilam przez to :/) no i farby- tutaj nie jest latwo, bo i tak musisz zaplacic kase za wymieszanie i tak. ja mam o tyle dobrze ze znajomy pracuje w takiej mieszalni. nie biore teraz zadnej roboty- bo ugrzezne.

 

http://img453.imageshack.us/img453/7118/pict36550pw.jpg

http://img99.imageshack.us/my.php?image=megxo6.jpg

 

farbe jaka tutaj uzylam z moim facetem to baza, ktora pod roznym katem ma inny odcien- od czarnego do jasnego niebieskiego. tutaj tego nie widac a szkoda. motyw weza na reno meganie.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , dzieki Łild , napisz jeszcze jak wygląda sprawa z tym filtrem ? on jest w komplecie? i jeszcze jedno ... na renault użyliście tylko bazy?? ale na to chyba poszedł lak. bezbarwny , mam racje?

 

i jeszcze mam pytania : czy przed malowaniem trzeba powierzchnie dokładnie zmatowić , nakładać jakiś podkład , czy wystarczy lekko znatowić i odtłuścić tylko ? W komplecie jest zawsze kilka dysz , jaka dysza np. nadaje sie do malowania cienkich lini ? w ogole jak sie tym maluje ? czesto robią sie zacieki i w ogóle, sory ze tak wypytuje ale nie mam za bardzo pojecia o tym , a chciałbym jakieś miec :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , dzieki Łild , napisz jeszcze jak wygląda sprawa z tym filtrem ? on jest w komplecie? i jeszcze jedno ... na renault użyliście tylko bazy?? ale na to chyba poszedł lak. bezbarwny , mam racje?

 

i jeszcze mam pytania : czy przed malowaniem trzeba powierzchnie dokładnie zmatowić , nakładać jakiś podkład , czy wystarczy lekko znatowić i odtłuścić tylko ? W komplecie jest zawsze kilka dysz , jaka dysza np. nadaje sie do malowania cienkich lini ? w ogole jak sie tym maluje ? czesto robią sie zacieki i w ogóle, sory ze tak wypytuje ale nie mam za bardzo pojecia o tym , a chciałbym jakieś miec mrugacz.gif

 

-filtr kupujesz osobno (chyba ze dodaja wraz ze sprezarka)

-uzylismy bazy i lakieru bezbarwnego.( inaczej wszystko byloby matowe)

-tak trzeba zmatowac i otluscic

-nie, nie ma dysz w komplecie. jest jedna w pistolecie.

-jak sie maluje? - dobrze :clap: tak powaznie to zalezy od regulaci powietrza i ilosci farby ile chcesz wypuscic( wszystko w pistolecie)

-jak robia ci sie zacieki to znaczy, ze farba jest zle rozrobiona.

 

 

wiesz co rudzielcu? :clap: odezwij sie na gg.

 

łild :biggrin:

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojro a jaka farbke masz na mysli za 8zl ?:clap:

 

chyba tylko renolak, gdzie sie do aero nie nadaje. a jezeli miales na mysli baze to nie za 8zl tylko 80zl :biggrin: (a dokladnie -150setek plus robota za dobranie farby)

 

*** setka kosztuje do 20 złotych. Do tego rozcienczalnik i masz minimum 200 mililitrow

 

rudy, jezeli pojsc po najtanszych kosztach- w miare profesjonalny aero (z napisem mande in china..;-) ) zaczyna sie od 130zl. kompresor- wazne zeby uzyskiwal 4-5 atmosfer w aero wystarcza 3,5.

 

*** Jakie 3,5 atm??? max do 1,5 robocze. Inaczej pistolet może wysiąść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-filtr kupujesz osobno (chyba ze dodaja wraz ze sprezarka)

-uzylismy bazy i lakieru bezbarwnego.( inaczej wszystko byloby matowe)

-tak trzeba zmatowac i otluscic

-nie, nie ma dysz w komplecie. jest jedna w pistolecie.

-jak sie maluje? - dobrze :icon_rolleyes: tak powaznie to zalezy od regulaci powietrza i ilosci farby ile chcesz wypuscic( wszystko w pistolecie)

 

witam,

 

widze ze kolezanka ma doswiadczenie wiec pozdrawiam...:) a jesli chodzi o koszt zrobienia baku to u mnie jest to ok 300 zl w prostym wzorze, tu sa moje przykladowe prace, malowalem dla ludzi z forum,

 

http://www.allegro.pl/item118913078_aerogr...motocykli_.html

 

pozdrawiam

 

--

Arkadiusz Tarnowski 694 150 895

Lakierowanie/Aerograf

ADM Motocykle w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...