Skocz do zawartości

Honda mtx 80<---->125


michałek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy tłok od 125 ma takie same rozmiary pomijając średnice czyli sworzeń szerokośc , wysokosc od sworznia do denka ?

bo mam cylinder malossi i zamierzam go rozwiercic do pojemności 125 a wiem ze sie da i mam jeszcze 1 pytanie jeśłi tłok ma 56.5mm to cylinder na jaką szerokośc powinien być rozwiercony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co ja paiętam z ostatniej wizyty u mechanika z okazji doboru rozmiaru tłoka to mi powiedział ze ma byc pięć setek luzu czyli 0,05mm a jak sie go zapytałem jaka jest górna granica zuzycia tłoka to powiedział ze 0,1mm. Ale to sie tyczy mojego moto czyli z nicasilem a nie pamietam jak to było w MTX czyli na żeliwie. Moge Ci podac wymiary tłoka co najwyzej od mtx 125 z 86r bo mam takiego starego tłoka.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak zdecydowałem ze dopasuje jakiś inny tłok i mam pomysł że od nsr na 125 bo ma rozmiar 54mm cylinder malossi ma gdzieś w przybliżeniu też 54 mm dokładnie nie wiem bo mierzyłem suwmiarką , a szlif będzie można zrobić tam na pewno tylko pytani czy tłok od nsr by tam podpasował

a może ktoś inny ma jakiś pomysł jak to wszystko zgrać do kupy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad ty wszystko dibo tak wiesz? moze tobie sie zdaje a naprawde mu wejdzie .!!
Trudno zebym niewiedzial jak sam szukam tloka lośku i chcialem tez jak najwiekszy.musi zostac przynajmniej 1,5 mm na scainke tulei zeby sie niezlamala.53,92 to tlok od silnika rotax 123 ktory perfekcyjnie pasi do mtx gdyyyby nie grubszy sworzen :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktoś wie gdzie dostane tłok do cylindra malossi chodzi o zamiennik lub orginał

Tutaj zapodaje wygląd tego tłoczka http://bikepics.com/members/dabu/88mtx80/

 

a moze ktoś ma na sprzedać oryginalny cylinder do 80 mtx cieczaka ?

Edytowane przez michałek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlok powinien z tego co pamietam miec luz ok 0.2mm.

 

człowieku 0,25 to kolejny nadwymair tłoka z reguły

luz na spasowanie to 0.04-0.05mm

 

o dlatego pierw tlok sie wypala zanim sie go wsadzi do cylindra i on wtedy nie spuchnie i nie wypierniczy tak cylindra

teraz robi sie troche lepsze tłoki niz do wsk czy jawki

 

 

rozwiercając musisz sie troche głębiej nad tym zastanowic bo jak wiesz(albo i nie wiesz) tuleja jest utwardzana tylko powierzchniowo, honując ją na jakis tam nadwymiar w koncu zdejmujesz powierzchnie utwardzaną co sie konczy tym ze tłok potem laa po gołej stali i ogólna kupa z tego na krótką mete ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrać to sobie możesz tłok ale do dupy. To wszystko musi być dopasowane do okien, kanalu dolotowego i wylotowego i.t.d. Nie ma tak łatwo! Gdyby dobieranie tłoków zależało tylko od średnicy to żaden motocykl nie miałby pewnie tłoka do niego zaprojektoeanego bo są przecież tańsze!

Tłok do malossi to www.megabet.pl ale licz sie że za tłok zapłacisz około 300zł! Sam kupowałem do Dt więc wiem! Po 2 po co Ci rozwiercać na 125cc? 100 Ci nie wystarczy? I tak dużo więcej mieć nie będziesz jesli chodzi o moc a za duzo pierdzielenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co EnduroMax kiedyś jak w Polsce nieliczni mieli hondy mtx to niebyło żadnych części do nich a tłoki to ludzie dopasowywali od WSK więc nie gadaj mi że nie da się dobrać tłoka do tego cylindra.

Ale ja już postanowiłem i kupuje cylinder lub cały silnik więc jeśłi ktoś ma coś na sprzedaż z tych rzeczy to piszcze tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co EnduroMax kiedyś jak w Polsce nieliczni mieli hondy mtx to niebyło żadnych części do nich a tłoki to ludzie dopasowywali od WSK więc nie gadaj mi że nie da się dobrać tłoka do tego cylindra.

 

 

 

no bo to własnie Polska :icon_eek:, jak czegos nie ma to pasuje na pewno od wsk ew jakiejs jawy :buttrock: :banghead: a jak nie pasuje to sie tak zrobi ze zaraz będzie pasowało wystarczy diax i migomat, co nie znaczy ze teraz masz wsadzac tłok od niewiadomo czego, tylko ze ja nie słyszałem o takich czasach ze nie było zadnych czesci do mtx tym bardziej tłoków, moze za krótko żyje na tym swiata padole :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...