Skocz do zawartości

Dziwne stuki puki w silniku ;/


hbr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec wszystko bylo pieknie, jeszcze jakis 1000km temu (okolo miesiaca temu), lałem regularnie olej Mobil1 pol syntetyk no i pozniej tata kupil mi Orlen - tez pol synetetyk (nie wiem zy to wina oleju), na tym orlenie przejechalem jakies 400 km i zaczely sie te dziwne stuki puki.. Poprostu przy ruszaniu, na 1 biegu moto ne chcialo wejsc wyzej niz 4-5 tys obrotow i przerywalo - stukalo , tak smao bylo przy 2 i 3 biegu, tak wiec przy predkosci okolo 30km/h musialem ruszac z 4 biegu i pozniej bylo dobrze. Czasem, nawet na zimnym silniku, a czasem juz na rozgrzanym nic sie nie dzieje - jest moment ze zaczyna pukac stukac, lub jade na trasie, wszystko jest pieknie, musze sie zatrzymac i gdy ruszam znowu te stukanie, przerywanie...

 

tydzien temu wykrecilem swiece z kumplem, no byla troche zuzyta ale ze wzgledu ze nie mialem nowej to ja przeczyscilem, motor odpalil, ladnie chodzil. Bylo elegancko ale po okolo 60km zaczelo sie to samo.. Wiec kupilem swiece nową i myslalem ze bedzie juz bez problemu, ale jednak znowu sie zaczelo...:biggrin:

 

Na trasie jak na trasie - da sie to zniesc, ale na miescie poruszajac sie na niskich biegach to jest czasem nie do wytrzymania...

 

Co to moze byc ?? czy to wina oleju... ? :/ ..a moze to obajwy, ze mi sie silnik konczy ;(((

 

Dodam ze moja Ns1 ma przebieg ponad 29 tys, ale nie wiem czy kiedykolwiek byl zmieniany tlok. Gdy ją kupilem to miala 22 tys i bez awaryjnie do tej pory jezdzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz swiece, ja mialem to samo i wlasnie okazalo sie ze swieca do wymiany, gorzej jak bys dolał do polsyntetyka minerał, ale tak nie powinno nic sie takiego dziac, ale Orlen jaki ??? Bo wiem ze jest czerwony i Mixol o innnym nie slyszalem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie swiece sprawdzilem, i ta oryginalna BR8ES byla zuzyta to ja wyczyscilem i bylo wporzadku na jakies 60 km... pozniej to samo. A nie moge znalezc nigdzie nowej BR8ES, tylko mam teraz BR9ES...

Mialby moze ktos dostep do takiej swiecy nowej, albo jak? bylbym zainteresowany...

 

A co do oleju to jezdze na czerwonym Orlenie, mixola to lałem do jawki :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobilo sie trocche chlodniej, i moto pali idealnie, nic nie przerywa, a gdy sie zrobi upal cholerny to wtedy zaczynaja sie znowu te problemy... <- to kolejna rzecz ktora zauwazylem..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...