Skocz do zawartości

Przegrzewanie się motocykla....


snorl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam żadnej śruby odpowietrzającej w głowicy nie kojarzę, nie wiem czy w 4T też są takie bajery heh. U mnie chyba nie ma bo miałem cały silnik rozebrany i nie kojarzę gdzie by było odpowietrzenie. pozdr. nawiasem mówiąc dzisiaj zamontowałem silniczek i za pierwszym kopem odpalił :icon_biggrin: malinka hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobierz sie do termostatu, wyciag i wsadz do garacej wody i sprawdz czy sie otwiera całkowice. Złoz układ dokładnie odpowietrz i sprawdz przy okazji czy płyn napweno jest pompowany.Jezeli układu chłodzenia jestes 100% pewien to przyczyna moze byc zła mieszanka w gazniku lub problemy z przestawionym zapłonem. Jednak raczej na pewno jest to wina braku prawidłowego chłodzenia przez układ. Woda destylowana jest dobra do prób jednak na dłuzsza mete lepiej jest zalac płyn chłodzony gdyz oprócz włsciwosci przeciw zamarazniu ma on własciwosc smarujace co dla pompy cieczy jest dosc wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strzalek - niby jest, jutro sprawdze dokładniej czy daje mocno czy ot tak sobie...

 

@japko - jutro spróbuje to zrobic :icon_biggrin:

narazie tylko w układzie chłodzącym się pogrzebie i sprawdze wszystkie opcje, jeżeli to nie będzie to zabieram sie za gaźnik

co do wody, hehe, woda jest dobra, w lecie jak znalazł, no i tania, ale fakt, płyn zaleje ale nie teraz, bo jak znowu mam spuszczać cały płyn (koszt około 15zł, 2l wchodzą) to ja dziekuje i wole popróbować z wodą :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzalku nie wiem czy jezeli ma zalany caly uklad dobrze wodą to pojawią sie jakie kolwiek bombelki :icon_biggrin: Ale czy silnik sie grzeje fest jak go dotkniesz ręką czy ty tylko uwazasz ze sie grzeje sadzoc po wskazowce temperatury?bo moze cos z elektryką i zle ci pokazuje chyba ze naprawde jest gorący i woda sie gotuje.wtedy nic innego jak pompa sie ukrecila a konkretnie walek od wirnika sie obrodbil albo wirnik w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zalałeś wode do chłodnicy i nic wiecej nie robiłeś??

 

no dokładnie, nic nie robiłem, odpaliłem moto, odkręciłem korek i jak mi ubyło to dolałem do pełnego stanu wody i jest si, później tylko muszę nalać płynu żeby nie zapomnieć że jest płyn mocno rozcieńczony wodą wlany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam ponownie,

znowu odnawiam temat,

ale teraz juz wiem od kiedy sie tak dzieje,

 

pamietam ze mi kontrolka pokazywala brak oleju, wiec zeby nie zatrzeć silnika kupiłem pierwszy lepsze, ku$$$ trafilo ze tylko mixol byl! I TO W AUCHANie! gdzie zawsze był Mobil i Castrol....

 

no ale nic kupilem to gówno wlalem je, po 1 albo 2 dniach spuscilem ten syf i nalalem Mobil'a Racing 2T

 

ale, wlasnie od moment wlasnie gówna (czytaj Mixolu) zaczęło sie przegrzewać,

 

mój pomysł jest taki że gdzieś sie coś zapchało, może filtr oleju??

 

Macie jakieś pomysły??

Z góry dziekuje za pomoc.

 

i jest możliwością żeby zapłon sam sie rozregulowal??

 

przy kolejnej wizycie u mechanika na 100% poprosze o ustawienie gaźnika i zapłonu, bo ostatnia świeca (ta przed wymiana) była cała na dole czarna wiec moze zle zaplon ustawiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi pomoże?

ja osobiscie przegrzalem swoj motor ale mi nie dzialal papka wody i w 4t szlak trafil pierscienie a to ze ci sie grzeje tak mocno to moze cos z lorzyskami poszlo gdzies sie cos obciera ii wsio mi kiedys w 80 koronka od kulek sie urwala poszedl zimer a grzal sie jak huuu ale to akurad latwo sprawdzic bo nie chcial palic kopcil i i strzelal ale nie bylo to przyczyna zaplonu tylko zimera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

znowu odnawiam temat,

ale teraz juz wiem od kiedy sie tak dzieje,

 

pamietam ze mi kontrolka pokazywala brak oleju, wiec zeby nie zatrzeć silnika kupiłem pierwszy lepsze, ku$$$ trafilo ze tylko mixol byl! I TO W AUCHANie! gdzie zawsze był Mobil i Castrol....

 

no ale nic kupilem to gówno wlalem je, po 1 albo 2 dniach spuscilem ten syf i nalalem Mobil'a Racing 2T

 

ale, wlasnie od moment wlasnie gówna (czytaj Mixolu) zaczęło sie przegrzewać,

 

mój pomysł jest taki że gdzieś sie coś zapchało, może filtr oleju??

 

Macie jakieś pomysły??

Z góry dziekuje za pomoc.

 

i jest możliwością żeby zapłon sam sie rozregulowal??

 

przy kolejnej wizycie u mechanika na 100% poprosze o ustawienie gaźnika i zapłonu, bo ostatnia świeca (ta przed wymiana) była cała na dole czarna wiec moze zle zaplon ustawiony...

Zalałes mixolu ku**a to to wszysko jasne przytarłes silnik i już teraz bedzie sie grzał to nie wina układu smarowania od mixolu sie nic nie zatarło ani nie zapchało bo ma takasamoa gestość ten olej to jest dobry do komara simsona i innych przezytków

Ja kiedys jechałem traktorem pekła mi rurka olejowa smarowania sprezarki i tylko przez chwile nie miał smarowania zrobiłem to ale silnik juz trup grzał sie ze az woda kipiała brał olej itp pomagła zmana tłoków i pierscieni

Aha jeszce jedno po czym sugerujesz że sie grzeje skoro nie mam kontroli i wskaźnika na oko?? ;)

Jęsli chcesz sie bawic z układem chłodenia to wywal termostat i wtedy zobacz

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nawet mi nie gadaj :/

mam nadzieje że żartujesz??

 

grzeje sie bo jak pojeżdże jakiś czas to poprostu się nagrzewa i wylacza sie moto no i jak dotkne to jest BARDZO gorący...

 

mam nadzieje ze to nic poważnego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...