Skocz do zawartości

Olej gs 500


Rekomendowane odpowiedzi

''Kto smaruje ten jedzie ''.... na tym nie oszczędzaj jak już to tylko wymiana choć podobno oleje można mieszać . Był już na ten temat post na forum więc poszukaj ......ale musisz wiedzieć przynajmniej jaką klasę lepkości miałeś wcześniej :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze tej samej klasy lepkosci oleje mozna mieszac

A róznych klas lepkościowych nie? :icon_mrgreen:

 

Można mieszać w cholere wszystkie oleje, a już klasy lepkościowe najbardziej. wyjdzie ci najwyżej jakas lepkość pośrednia. A biorąc pod uwagę, że to ta sama strefa klimatyczna to masz i tak 50% szans, że trafisz w taka samą klase (10W40 albo 50) :biggrin:

A skoro to GS - jak pisze Adam 50 bedzie lepsza.

 

 

Juz zupełnie inna sprawa, czy należy wierzyć sprzedajacemu! Zwykle wymienia się olej natychmiast po zakupie zakładając, że łże jak pies

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej byle co albo zmień cały na nowy i błagam ludzie nie róbcie problemu z gówna bo to tylko olej. GS i tak powinien ci łykać trochę oleju więc lepiej zmień żebyś wiedział co dolewać. Koszty nie są jakieś ogromne a będziesz miał święty spokój, moja rada -> znień na nowy

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek 20W50 zalatwia sprawe.

 

Adam M.

 

Zrób dokładnie tak jak Ci napisał Adam, GS500 to fajne moto (marzenie mojego syna), ale kostrukcja silnika jeszcze z dawnych, dobrych lat :icon_mrgreen: Więc bez filozofii :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

znam problem kasy.... ale wiesz co .... na takim czymś... to lepiej nie jeździćprzez jakiśczas nazbierac kase i zmienic cały olej.... bo na tym nie powinno się oszczędzac.. jak juz wczesniej ktoś napisał... kto smaruje ten jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc znalazłem pierwszy lepszy dot. oleju w GS.

 

Kupiłem olej MOBIL1 półsyntetyk i już chciałem zabierać się za jego wymianę, ale zdążyłem jeszcze porozmawiać z mechanikiem motocyklowym, który powiedział, że zdecydowanie lepszym olejem będzie olej mineralny, a nie półsyntetyczny. I mam mały dylemat czy sprzedawać półsyntetyk i kupić mineralny?? Jaka jest różnica? Jeśli jest to czy znaczna? Wiem tylko, że mineral jest gęstszy i do starszych moto jest bardziej preferowany.

Proszę o poradę.

 

Pozdrawiam,

kulawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...