Skocz do zawartości

polerowanie silnika


Bartos_SzPaQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

delikatny papier scierny jedziesz te pokrywy a pozniej szmatka albo filc do wiertarki i dajesz na to paste auto max lekko scierna i pozniej sie blyszczy silnik jak psu jajca i musisz to powtarzac co 2 tyg zebys mial caly czas tak samo poniewaz aluminium sie utlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ja się w życiu napolerowałem moją xv500 - masakra - też cały silnik.

Najpierw musisz papierem ściernym na gładko wyszlifować nierówności - jeśli są - na końcy jadziesz papierem wodnym na gładziusieńko - potem pasta polerska i wiertara w dłoń - na wiertarę zakłądasz jakąś tarczę z filcu, albo z jakichś wyciętych krążków materiału ściśniętych razem - musisz pomazać pastą (moja twarda była) silnik albo ten filc - no i dajesz wysokimi obrotami po silniku - są różne takie małe gumki też na wiertarę żeby dojść w trudne miejsca - musisz w sklapach popytać. Ja coś tak to robiłe - no i było lustro - ale czasu musisz sobie dużo dać na to - i najważniejsze jest dobrze przygotować podłoże - bo jak przy polerce wyjdą jeszcze jakieś nierówności to będziesz musiał od początku zaczynać wszystko. A nieróności to na oko nie zobaczysz - najlepiej opuszkiem paluszka delikatnie gładzić i sprawdzać.

 

ale jak już raz wypolerowałem to na rok co najmniej starczyło - potem to jest takie mleczko do polerowania.

Edytowane przez kules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zrobić coś takiego to musisz wyczyścić dekle drobnym papierkiem ściernym tak żeby nie rysował a coś ściągał tej warstwy, musisz tak czyścić aż pokaże się czyste aluminium ( to nie jest czyste aluminium tylko tak pisze) jak masz jakieś ryski to musisz je przytrzeć papierkiem bo inaczej będzie ci to psuło efekt końcowy, jak już wyszyścisz to pora zacząć polerować tarczą filcową i pastą do polerowania aluminium ja używałem takiej zielonej (nie pamiętam już gdzie ją kupiłem); jak wypolerujesz do musisz te dekle znowu przetrzeć papierkiem teraz to już naprawde drobnym ale nie na sucho tylko na mokro jak przetrzesz to musisz znowu powtórzyć polerowaniem tarczą filcową i pastą efekt będzie taki w zależności jak się do tego przyłożysz, utrzyma się dłużej niż 2 tygodnie, będzie to kosztowało roboty no ale powinno wyglądać całkiem całkiem; ale sie rozpisałem życze powodzenia

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupic te akcesoria? Pasta jest na Allegro za 10zl bodajże:) Wpisz w wyszukiwarce "pasta polerska, albo pasta do polerowania" i tam poszukaj takiej zielonej pasty. A tarcze filcowe to może dorwac jedynie takie na wiertarke lub na szlifierke katowa, takie mozna kupic w sklepie lakierniczym niedrogo. A tak profesjonalnie to powinno sie polerowac na Polerce zrobionej z silnika i napedzanej przez niego osi na ktorej powinna byc zamontowana gróba lub cienka tarcza filcowa i to do tej tarczy powinno sie przykładac przedmiot a nie polerke do przedmiotu..tak jak to wyglada w przypadku wiertarki czy szlifierki katowej:) Powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytalem caly topic i mam kilka pytan. Wiec tak:

1. Czy opisywanymi tutaj metodami mozna uzyskac taki efekt jak np. na zdjeciach @WilQ_21 badz @młodymz? Czy raczej do uzyskania takiego czegos jest potrzebne cos wiecej niz filc pasta i papierek scierny?

2. Jesli dobrze zrozumialem to ma to byc tak:

-bierzemy papier scierny i delikatnie "jedziemy" pokrywe (jaka wartosc tego papieru?? 120?, 140? 200?)

-bierzemy papier wodny i znowu "jedziemy" cala powierzchnie dotad az bedzie w kazdym miejscu idealnie gladka (znowu jaka to ma byc wartosc??)

-nakladamy filc na wiertarke potem paste i "jedziemy" do uzyskania zadowalajacego nas wygladu.

Czy ta pasta musi byc do metalu (chrom, aluminum). Pytalem w sklepach i ciezko znalezc cos takiego(wiem, ze jest na Allegro, ale przesylka wyneisie wiecej niz towar). Mam w domu TEMPO, nada sie?

 

Slyszalem opinie, ze bardzo latwo przypalic aluminum. Czy ktos moze to bardziej rozjasnic, a raczej co robic zeby tak sie nie stalo?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę to w skrócie i jasno:

1. papier 400 wyrównać wszystkie zarysowania itp.

2. papier 800

3. papier 1200

4. papier 1200 + woda z mydłem

5. pasta (tylko nie pamiętam jaka) nie chce doradzać bo nie jestem pewny co do pasty

Wszystko robisz ręcznie narobisz się ale na pewno nie spieprzysz.

 

Sprawdzona metoda efekt lepszy od chromu.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...