Skocz do zawartości

Usuwanie naklejek z szyby


rzemol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem szybę do Draga, na której od zewnętrznej strony widnieją przyklejone naklejki, każda w innym języku, w ilości szt.3. Próbowałem delikatnie zadrzeć i oderwać, ale rwą się na fragmenciki. Chłopaki w Yamaszce też nie chcieli ryzykować porysowania. I co, pat. Na wszystko są jednak sposoby - może je znacie?

Pzdr

Edytowane przez rzemol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeeezu ludzie... Opalarka?? Szyba od draga wiec duze te naklejki nie są. Poodrywaj co się da, a pozostałości zetrzyj szmatką namoczoną w zmywaczu do paznokci, dentce, acetonem, bezyną ekstrakcyjną lub setką innych rzeczy. Ja zawsze używam zmywacza i nie ma mocnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też myślę woda i gąbka. vileda wypuściła serię takich fajnych gąbeczek - ja miałam do czynienia z werjami "profesjonalnymi", ale w sklepach też powinny być - nazywało się to chyba pur active(?) czy jakos tak. same gąbki dość cienkie, ale ta "ostra strona" nie była w nich ostra, a raczej porowata. (takie okrągłe otworki)

były bardzo fajne jeśli chodzi o naklejki. łatwo się nimi usuwało i nie rysowały powierzchni.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Birol albo aceton i żadna naklejka się nie oprze ;)

 

Do szyby z tworzywa? :D :D :P

Aceton jest jednym z najagresywniejszych rozpuszczalników węglowodorowych, rozpuszcza wszystkie tworzywa, więc jak ktoś zrobi tak jak mu doradzasz, będzie mógł szybę wyrzucić na śmietnik!

Więc napewno nie żaden rozpuszczalnik, za wyjątkiem benzyny ekstrakcyjnej. Tak jak koledzy wcześniej napisali: delikatnie syszarką lub jest taki płyn w ofercie art. biurowych (Lyreco) do usuwania przyklejonych metek i kodów kreskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam zwyklego ludwika i troszke zmoczysz za moment przejedziesz tylko delikatnie zeby nie porysowac tym co zdzierasz szyby i jest ok

 

a tymi birolami to bym sie troche bal

 

z szyby samochodu to wzialem normalnie plyn do mycia szyb z alkoholem popsikalem i zlazlo wszystko ladnie

 

ale na szybie w moto nic nie naklejam wiec nie wiem czym z niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...