Skocz do zawartości

Buty a hamowanie tylnym hamulcem


tra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od niedawna jestem posiadaczem fazerka zrobiłem na nim dopiero 900km jeździłem po bocznych drogach (asfaltowych) z racji tego że nie mam jeszcze uprawnien do prowadzenia motocykli. Do tej pory jeździłem w zwykłych zamszowych butach i wszystko było OK! Hamowałem przednim jak chciałem zachować awaryjnie to wtedy dołączałem hamulec tylni i wszystko grało tzn wciskałem go mocno ale do takiego momentu że tylne koło sie nie blokowało!!!

Kilka dni temu przyszły zamówione buty motocyklowe do mnie SIDI Vertigo ale to nie ma znaczenia. Założyłem i zadowlony jak dziecko z zzabawki udałem sie na przejażdzke. Zmiana biegów jakos mi idzie po 30min było juz ok z redukcja!!! Natomiast mam duży problem z hamulcem tylnym. Jak nacisne go lekko to motocykl prawie nie hamuje tzn hamuje ale wolno strasznie a jak wcisne mocno to koło tylne sie blokuje! próbowałem juz wszystkiego wciskałem go delikatnie na drodze ziemnej zeby zobaczyc ggdzie jest granica zablokowania sie koła tylnego. ale jak wyjade na asfalt i cche naprawde awaryjnie zachomować zawsze sie blokuje bo wciskam za mocno poprostu nie mam wyczucia w tych butach które maja podeszwe jak kalosze!!! w zamszakach było extra czułem hamulec ale w zamszakach i nie bede smigał!

 

czy ktoś z Was miał też takie problemy???

ten hamulec tzn dzwignia jest tak wysoko że muszę unosić stopę do góry z podnóżka zeby zacząc hamować? u Was też tak jest???

tzn pięte mam oprtą ale sródstopie musze wysko podnieść zeby polożyc noge na dzwigni hamulca?

czy mozna ustawić hamulec tylny tak zeby dopiero np po obnizeniu (nacisnieciu) wajchy na doł np 3cm blokowało koło bo teraz to mam z 1cm i juz sie blokuje??

pzodrawiam

przepraszam ale mam z tym duzy problem

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze, zę możesz mieć mylne wrażenie, że kiedyś tylny hamulec był wyczuwalny.

Zazwyczaj tak jest, że albo nie hamuje wcale albo blokuje koło, np. u mnie.

 

hmm no to OK tez mi sie wydaje tzn mam nadzieje ze po jakism czasie sie przyjwyczaje do butów i bedzie OK

 

BARDZO DZIĘKUJE WSZYSTKIM za POMOC

 

 

ps.w instrukcji mam napisane o mozliwosci reguajci dzwigni hamulca!ustawie sobie zaraz pod stopa hamulec dzieki!!!

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tra pisałem już o tym w innym temacie. Miałem ten sam problem. Mam nowe buty i też biegi mi się nieswojo zmieniały, ale już załapałem jak je zmieniać. Natomiast wyczucie hamulca tylnego jest zdecydowanie gorsze. Ito się chyba już nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wyczucie hamulca tylnego jest zdecydowanie gorsze. Ito się chyba już nie zmieni.

 

 

zmieni sie bo ustawie sobie dzwignie zmiany biegów nizej i z wiekszym opoznieniem zeby zaczynal blokować koło dopiero jak nacisne naprawde mocno! 1 lipca mam przeglad wiec mi ustawia

 

 

groszek dzieki za serwisówke pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko leży w wyczuciu hamulca, trening czyni mistrza ;)

Pojedź sobie gdzieś ,gdzie nie ma ruchu i ćwicz ,aż zacznie wychodzić.

To normalka ,że w zwykłych butach masz lepsze czucie i było łatwiej, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojeździj po mieście używając tylko tylniego hamulca to go szybko wyczujesz.... a umiejętność się przydaje np. jak Ci się nagle skończą klocki z porzodu ;)

 

pees. na ścigu tylni hamulec jest niezastąpiony np. przy dojeżdżaniu do świateł bez trzymania kierownicy bo jest to jeden z niewielu momentów kiedy można sie spokojnie wyprostować, poprawić makijaż itp... no i " klima " wtedy jeszcze działa :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie mam buty nitro i w ogóle na poczatku nie mogłem sie przezwyczaić, sztywne tak jakoś wydawąło mi się ze całą moga musze pracować ale to kwestia czasu i teraz śmigam i wszycho gra ale tylniego tak czy tak żadko używam...pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...