Skocz do zawartości

Ciag dalszy problemy ze sprzegłem w GPZ 1000rx!


Wioslarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule ciąg dalszy problemów ze sprzęgłem! POniewaz ostatnio dostałem rade sprawdzenia poprawnego działania pompki i wysprzegłika załatwiłem tak owe częsci od kolegi z jeżdzacego motorku i co znowu nic nadal jak nie działało sprzegło tak nie działa! co to moze byc pomocy bo trace juz nadzieje!!

;) Jeszcze raz przedstawie sytuacje w jakiej przestało działac owe sprzegło! Wiec tak kupiłem motorek w którym nie działał rozrusznik jak sie pozniej okazało była to wina łancuszka bez zębów i koła zebatego troche "szczerbatego", ale nie o to chodzi bo to juz dziala jak powinno. Wiec z racji iz nie działało sprzegło musiałem odpalac motorek na pych i udawało sie to bo jeszcze wtedy działało sprzegło. Ale w momencie kiedy dałem kolesiowi siano i ruszyłem do domu ni z tad ni z owąd przed swiatłami przy redykcji zgasł mi motorek! Bieda na maxa bo trzeba pamietac nie mam rozrusznika! No cóz jednak polak okazał sie pomocny i znalazłem dwuch chłopaków którzy mi pomogli odpalic i wszystko było ok jak go odpalilem sprzegło działało ale nawróciłem i znowu redukuje a tu nic bieg spadł ale bez sprzegła! Pojechałem jeszcze kawałek i na nastepnych swiatłach w miescie naszych przodków ,czytaj Gnieznie, motorek zgasł mi na dobre! W tym momencie sprzegło całkowicie padło! I dlatego moje pytanie jesli to nie jest pompka ani wysprzeglik to co to moze byc??? Co należałoby posprawdzac?? POMOCY!!!!!! Za wszelkie rady z góry dzieki! Pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś wszystko rozłożyć przemyć z syfu a pozniej złożyć ? u mnie pomogło sprzęgło wyraźnie lepsze ,a simmering siłownika sprzęgła miałbyć do wymiany po wyszyszczeniu działa i jest ok.

Rozumiem ze plyn masz nowy i nigdzie nic nie cieknie ? Jesli to nie pomoze trzeba bedzie Ci zakupic zestaw naprawczy czyli taki mały komplecik gdzie dostaniesz wszystkie mogące się zepsuć gumki i simmeringi.

 

Pzdr Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozumiem ze wysprzęglik dział prawidłowo ,nie wiem jak u Ciebie ale u mnie ten wysprzęglik popycha taki wałeczek który jest przeciągnięty przez cały silnik od lewej do prawej gdzie sprzęgło ,może problem tkwi w nie wystarczającej długości tego wałeczka .. masz możliwosc zobaczenie czy tarcze sie rozklejają ?? ja odkręcam korek wlewu oleju i widze sprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie i w tym tkiw problem! Po zdjeciu kapy widze sprzegło i widze ze wysprzeglik działa tylko nie wiem czy dostatecznie bo nie moge na biegu przepchnac motocykla ale widze ze tarcze sie odklejaja tzn nie wiem czy wszystkie ale te poczatkowe widac ze sa luzne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zeby początkowe się rozłączyły to i inne powinne być luźne bo sciskają je te same spręzyny ,więc może spróbuj rozłożyć kosz sprzęgłowy przemyć troche ,a pożniej zostawić na noc w oleju .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie co do kuleczki to nikt nie potrafi powiedziec czy ta kuleczka tam jest?? bo jak rozebrałem sprzegło to jej nie była ale jesli ktos ma taki motocykl i mógł by sprawdzic srednice tej kulki jesli ona w ogóle tam jest to był bym wdzieczny!! A teraz wracajac do tarcz to wczoraj rozebrałem wszystko do zera i co sie okazało ciekawa rzecz! Kosz bez sprzegieł jest całkiem luzny i bez problemu sie kreci wiec wykluczac zablokowanie czekos w silniku ale co mnie zaniepokoiło jak załozy sie tarcze to juz jest ciezej ale narazie bez docisku! Jak złoży sie docisk to juz koniec nic nie działa.Nawet na 3 z 6 srubach.Ale co jest jeszcze ciekawsze to po zdjeciu docisku tarcze sa tak docisniete ze nadal nie idzie pchac motocykla! Nie wiem co jest! Moze tarcze sie gdzies blokuja??

 

HURA zaczeło działac! Nie wiem co sie stało ale rozebrałem sprzegło wyczysciłem i zpiłowałem wszystkie nieruwnosci na koszu i sprzegło zaczeło działac! Najprawdopodobniej była to wina nieruwnosci na koszu które blokowały tarcze sprzegła! Pozdro wszystkim i dzieki za rady! Lece smigac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie co do kuleczki to nikt nie potrafi powiedziec czy ta kuleczka tam jest?? bo jak rozebrałem sprzegło to jej nie była ale jesli ktos ma taki motocykl i mógł by sprawdzic srednice tej kulki jesli ona w ogóle tam jest to był bym wdzieczny!! A teraz wracajac do tarcz to wczoraj rozebrałem wszystko do zera i co sie okazało ciekawa rzecz! Kosz bez sprzegieł jest całkiem luzny i bez problemu sie kreci wiec wykluczac zablokowanie czekos w silniku ale co mnie zaniepokoiło jak załozy sie tarcze to juz jest ciezej ale narazie bez docisku! Jak złoży sie docisk to juz koniec nic nie działa.Nawet na 3 z 6 srubach.Ale co jest jeszcze ciekawsze to po zdjeciu docisku tarcze sa tak docisniete ze nadal nie idzie pchac motocykla! Nie wiem co jest! Moze tarcze sie gdzies blokuja??

 

HURA zaczeło działac! Nie wiem co sie stało ale rozebrałem sprzegło wyczysciłem i zpiłowałem wszystkie nieruwnosci na koszu i sprzegło zaczeło działac! Najprawdopodobniej była to wina nieruwnosci na koszu które blokowały tarcze sprzegła! Pozdro wszystkim i dzieki za rady! Lece smigac

 

Witam! Wioślarz. Twoja historia przypomina historię gościa chcącego obciąć włosy przez telefon . W Twoim przypadku przez internet. Nie zawracaj "gitary" , tylko śmigaj tym motocyklem :icon_mrgreen: . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G...o prawda. Cala sprawa polegala na zuzyciu kosza sprzeglowego - tarcze blokowaly sie w wyzlobieniach zrobionych przez wlasnie te tarcze w prowadnicach kosza. Spilowanie tych wyzlobien poprawilo sprawe, ale po jakims czasie znowu sie pojawia, bo nie sposob zrobic tego zupelnie rowno, a luz w prowadnicach sie powiekszyl.

W pewnym momencie trzeba wymienic kosz.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...